Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan, aki kiment "szerenc...

Van olyan, aki kiment "szerencsét próbálni" a világba és megtalálta a helyét? Megosztaná a történetét itt?

Figyelt kérdés
Én úgy érzem, belebetegszem ebbe az országba, nagyon érzem a "hívást", hogy menjek, lehetőleg a tengerentúlra, és minden lehetőségem nagyjából adott is (kiválóan beszélek angolul, hamar tanulok nyelveket, viszonylag fiatal vagyok, nincs családi lekötöttségem), csak kéne valami bátorítás, hogy meg merjem lépni. A magánytól félek, meg attól, hogy esetleg nem jövök majd vissza.
2022. febr. 3. 13:07
 1/1 anonim ***** válasza:
76%

Októberben lesz 12 éve, hogy külföldre költöztem. Először UK, ami nem jött be, utána átjöttem Írországba és 10 éve itt vagyok. Szeretek itt élni és jól élek, de nem itt fogok megöregedni, ezután majd mediterrán vidék felé veszem az irányt. Magyarországra egyáltalán nem akarok visszaköltözni, miért tenném? Nincs honvágyam, semmi nem köt oda a barátaimon kívül, de amíg Európán belül vagyok addig könnyen megoldjuk a találkozókat, nem vagyok igazán messze.

Ami a magányt illet, az első hónapok, néha évek igen magányosak, de utána fel tudod építeni bárhol az életed, lehetnek barátaid, haverjaid, párod, ez csak rajtad múlik. Ha erős jellemű ember vagy, akkor simán túléled a kezdeti magányt.

Nekem a tengerentúl sosem volt opció, egyrészt vízumot se kaptam volna, másrészt szeretek 2-3 órányi repülőútra lenni az otthoni szeretteimtől.

2022. febr. 3. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!