Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "Seftelő" embereket miért néz...

"Seftelő" embereket miért néz le valaki?

Figyelt kérdés

Mármint ő nevezi így seftelőnek aki igy úgy próbál még extra pénzre szert tenni, akár revoluttal, tippmixel, ezt azt eladva, bitcoin bányászgépet vesz stb.


Mikor ajánlottam neki ezeket hogy ezekkel lehet azért pénzt keresni, megvetően mondta hogy ilyenekkel "parasztok", sudribunkók foglalkoznak, akik remegnek a pénzért, ő ismeri a fajtájukat, ezek olyanok akik a nyugdíjas anyjuknak pénzért adják el a régi használt telójukat ahelyett hogy ajádékba odaadnák.



2022. febr. 8. 16:22
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk van különbség...


Ha valaki eladja a régi laptopják 50 ezerért vagy használt ruhát 500 forintért, nem ugyan az a kategória, mint amikor valaki 8 milliót rákölt,hogy tudjon bitcoint bányászni.


Az már egy kicsit komolyabb dolog, meg nem is ugyan az a kategória. Tehát nem használt cuccok újra értékesítése.

2022. febr. 8. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Hat ram is mondtak hogy seftelek pesig tisztessegesen csak telefont cserelgettem. Minden heten mas telom volt de napi szinten aprodon (akkor meg volt) utana meg jofogason orakon at mezegettem a telokat mert irogattam mindenkinek hogy erdekli-e csere rafizetessel anelkul stb stb szoval sokat kellett mennem erte. Kb 1 ev utan voltam ott hogy egy samsung galaxy minibol lett a legujabb iPadem, iPhone 6s(akkor jott ki) az elso okosoram Sony Xperia Z kategoria stb azaz viszonylag feltortem a csucs kategoriaba mintha most Samsung Galaxy S21-em lenne vagy Iphone 13 meg ilyenek. Sok kicsi sokra megy de nem eri meg annyit szenvedni vele foleg a sok at.baszos koc.sog akik az uzletben vannak..
2022. febr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kimondott kupec alkat az tényleg suttyó, legalábbis jellemzően nem okos, de annál okosabbnak hiszi magát. Egy normál vállalkozó is jól teszi, ha kiszúrja a jó lehetőségeket, és megy előre, amivel csak lehet. Az nem pénzsóvárság, hogy a holnapi áremelés bejelentésére ma bevásárolsz adott cikkből mint vállalkozás, pedig magánemberként annak hat egyértelműen. Más világ, de ritkán szokott csak annyi lenni az érzelmi töltet mögötte, hogy hú, ide nekem az összeset. Többnyire a családért és a csapatért mennek előre minden eszközzel, és a legkevésbé sem érdekli őket, hogy ki hogyan értelmezi ezt félre.
2022. febr. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!