Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Idegileg hogyan viselitek el...

Idegileg hogyan viselitek el a káros embereket?

Figyelt kérdés

Kívülről nem tűnnek károsnak, azonban képesek úgy csipkelődni, hogy az nagyon fájhat. Van egy gimis barátnőm, akivel nagyon ritkán beszélünk a különböző életutunk miatt, de jóban vagyunk, és néha még találkozunk is. Azt tudni kell, hogy én a gimiben egy szürke-egér voltam, ő viszont mindig a királykisasszony, akinek mindig mindenben a legszebbnek és legjobbnak kellett lennie. Engem sokszor elnyomott, vagy az én elnyomásom által próbált kiemelkedni, és így én soha nem éreztem magamat "szépnek" vagy csinosnak, mert belém beszélte, hogy nem is lehetek az, hiszen ő a szép és a csinos, nem én. Most felnőttként már kibontakozott az évek során a nőiségem, és magabiztos is lettem, de legutóbb amikor beszéltünk, csipkelődően gúnyolódott, hogy "nocsak, milyen csinos ruhában vagyok." Lehet rossz reakció volt, de otthon mérgemben letéptem magamról a ruhát és a szekrény aljára ástam. Mintha megint éreztetni akarta volna velem, hogy én nem lehetek szép vagy csinos, mert a hangjában nem dicséret volt, hanem inkább gúnyolódás, hogy én hogyhogy csinos vagyok?

Nem tudtam visszatámadni, hiszen nem mondott semmi olyan sértőt, nekem mégis rosszul esett.

Hogyan kapjam vissza az önbizalmamat?


2022. febr. 6. 22:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Csak egyet árulj el: mi a k. úristennek találkozol te ezzel? Kérdésedre egyetlen egy pofonegyszerű megoldás van: mérgező embereket nem engedünk szándékosan az életünkbe! (Jó, néha elkerülhetetlenek, pl munkahely, de azokon is átnézünk, nem vonjuk be őket az életünkbe.)
2022. febr. 6. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
57%
"Most felnőttként már kibontakozott az évek során a nőiségem, és magabiztos is lettem" Na ez pl egy hazugság, amit mondasz magadnak. Ha egy megjegyzéstől ennyire szélsőségesen reagálsz, ott még nincsenek rendben a dolgok. Mit tettél, ami önbizalmat adott? Illetve meg lehet fontolni az ilyen emberek elengedését is. Ha valaki egyszer megismer valamilyennek, ritkán fog megváltozni a véleménye, még ha te változol is.
2022. febr. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Van egy jo hirem! Nem kell vele kapcsolatban maradnod.
2022. febr. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
2: például máris kibontakozott a nőiségem, miután nem volt a környezetemben és nem próbált szándékosan azzal manipulálni, hogy nekem nem illik a csinosság. Gyerekek voltunk még, nyilván felnőttként sok önismereten megy keresztül az ember, sokat változik és nem úgy fog öltözködni, mint tiniként. Nagyon sok olyan nőt ismerek, akik a gimiben szürke-egerek voltak, felnőtt korukra viszont gyönyörű nők, és olyanokat is ismerek, akik a gimiben volt nagy sztárok, felnőtt korukban viszont százszor szebbek lettek náluk az ún. szürke-egerek. Azért reagáltam szélsőségesen, mert gúnyolódott, és ez képzeld, rosszul esik az embernek. "Valaki egyszer megismer valamilyennek, ritkán fog megváltozni a véleménye", ezzel nem értek egyet, mert sok olyan ember van, akik régen pl. rosszak voltak, most mégis céget vezetnek, vagy profi ügyvédek. Csak egy szűk látókörű ember nem képes belátni, hogy az emberek felnőttkorukra megkomolyodnak, megváltoznak a sok inger hatására, vagy egy olyan ember, aki irigy és mindenkit el akar nyomni.
2022. febr. 6. 23:02
 5/17 anonim ***** válasza:
Sehogy, mivel nem is kell elviselnem az ilyeneket, nem vagyok senki lábtörlője, ahogy te sem. Ha megint találkozni akar, legyél "elfoglalt".
2022. febr. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
51%
Hogyan tudom elviselni a káros embereket? Úgy,hogy ignorálom őket teljesen. Ha elkerülhetetlen akkor maximum pár szót váltok velük és ennyi. Így a legegyszerűbb.
2022. febr. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
50%

Abból fogod észrevenni, hogy valóban változtál amikor nem a monitor mögé bújva mered ezt kijelenteni, hanem arcba. Meg nem letéped magadról a ruhát dühödben, hogy még mindig ált. iskolás szinten viselkedsz.

Majd ha ennek a lánynak a csipkelődő megjegyzésére olyasmit mersz válaszolni, hogy ja, sokat kellett fejlődnöm, mire gagyi emberek gagyi kis megjegyzéseit el tudtam engedni a fülem mellett. Ma már csak mosolygok az ilyeneken. Ez esetben lesz valódi a változás, addig csak port hintesz a saját szemedbe. Tegnap 22:51 tökéletesen leírta a dolgot, fordítsd hasznodra.

2022. febr. 7. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az iskolas idoket megertem. Azt is, ha az emlek orok. De hogy felnott fejjel nem latod, milyen primitiv volt ez a csaj, es egy ilyenre nem lehet adni, max irigykedhetsz, azt nem ertem. Magat minositi, hogy arthat meg most is?
2022. febr. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%
Nem értem miért foglalkozol ilyennel, vagy miért tartod a kapcsolatot vele. Ha már gimiben is ilyen volt, akkor miért kínzod ezzel magad, hogy találkozol vele? Nincs szükséged arra, hogy leépítsék az önbizalmad mégegyszer. Zárd ki az életedből egyszer és mindenkorra, sosem lesz jobb a kapcsolatotok mert beképzelt, és ő nem fog változni, téged meg zavarni fog a későbbiekben is amit mond és fel fogod venni. És akkor nem lesz már ez a mérgező ember az életedben. Nem kezelni kell az ilyet hanem megszabadulni tőle ha nem visz előbbre csak lehúz.
2022. febr. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Igen, ez a dolog ébresztett rá arra, hogy mindenképp meg kell tőle szabadulnom. Amúgy azóta jobban vagyok, újra csinosnak érzem magam, de a beszólás után egy pillanatra a hatása alá kerültem, és visszajöttek az emlékek, ezért reagáltam annyira hevesen. Vannak emberek, akik ezt nem tudják megérteni, mert soha nem élték át, hogy milyen az, amikor az egyik fél módszeresen elnyom/elnyomott. Az lett volna a fura, ha ez nem érint meg, mert akkor továbbra is hagytam volna, hogy mérgezze az életemet.
2022. febr. 8. 08:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!