Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy se anyám,...

Miért van az, hogy se anyám, se hugom nem bírnak végignézni normálisan egy filmet?

Figyelt kérdés

Nem értem, miért van ez. Megy a film, eltelik pár perc, már hallom hogy motoszkálnak, vagy a konyhába járnak ki vagy a telefonjukat nyomják. Ha csörög akkor persze azonnal fel kell venni és hangosan beszélni. A filmre képtelenek egy huzamban figyelni, aztán jönnek a kérdések, hogy hol tart a történet. Az csak hab a tortán, hogy különös tehetséggel tudnak pont akkor megszólalni, amikor valami fontos hangzik el...

Másnak is ilyenek a rokonai, vagy ez ilyen alap női tulajdonság?



2022. febr. 8. 21:42
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
#10 Ebben nincs igazad, ez nem (csak) a szocializáción múlik. Világ életemben imádtam a filmeket, mindenféle műfajt, rengeteget jártam moziba és otthon is sokat filmeztem. Az utóbbi időben (talán 1-2 év) viszont azt vettem észre magamon, hogy engem sem kötnek le a filmek. Valamiért azt érzem, hogy már mindent láttam, nincsenek új dolgok, nincsenek új sztorik vagy megvalósítás. Nagyon elvétve van olyan, hogy A-tól Z-ig leköt egy film.
2022. febr. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az ember szimplán változik.


Én régen napokig képes voltam olvasni. Nekiálltam egy könyvnek, és mai divatos szóval élve daráltam. 1-2-3 napig olvastam folyamatosan. Ha egy rész tetszett, még vissza is olvastam.


Vagy napokig képes voltam számítógépes játékokat játszani. 1-2 játék úgy lekötött, hogy 3-4 végigjátszás megvolt minden szinten.


Ma meg egyszerűen semmi ilyesmi nem köt le. Egyszerűen képtelen vagyok hosszabb ideig csak olvasni, vagy csak filmezni.


Hozzátenném ez főleg azóta van mióta aktívan túrázok, mozgok, kirándulok. Ha időm engedi akkor inkább megyek valamerre.

2022. febr. 9. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

De amúgy biztos benne van a mai média és világ is, hiszen az ember agya rááll az 5 másodperces hírekre.


Akár Facebookon, akár itt is azt veszem észre, hogy sokan úgy kommentelnek, hogy a kérdést nem olvasták el. Vagy amikor belinkelnek egy cikket, akkor a címsor alapján megy az automatikus gépelés és vélemény nyilvánítás.


De olvastam már kérdést, ahol a kérdező állított egy cikk alapján, amit be is linkelt. Aztán elolvasva a cikket, totál nem is arról szólt, amit a kérdező állított, hanem pont annak az ellenkezőjéről.


Azt veszem észre az embereknek a rövid, gyors interakciók kellenek, ahol ők maguk is hozzászólhatnak, oszthatják az észt.


A film pedig ebben formában "elavult", hiszen csak egyirányú interakciót ad.

2022. febr. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

És ha már reklámok, akkor tegyük hozzá, régen egy átlagos film 1,5-2 órás volt, vagy annyi se mert megvágták. A sorozatok is 20-30 percesek, a hosszabbak 40-45 percesek.


És volt 20-30 percenként reklámblokk, amikor kicsit ki lehetett szakadni, mozogni, tenni-venni majd vissza ülni filmezni.


Manapság meg 2+ 3+ órásak a filmek, a sorozatok is 1+ órásak, de vannak film hosszúságú részek is vagy dupla epizódok.

2022. febr. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!