Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Kiben csalódtál a legnagyobbat...

Kiben csalódtál a legnagyobbat életed során?

Figyelt kérdés

Ki élt vissza leginkább a bizalmaddal, hogyan? Én sokat töprengtem ezen a dolgon, sokan becsaptak, leléptek mellőlem. De végülis arra jutottam, hogy sosem a másik személyben csalódunk, hanem valójában az egónk sérül. Ugyanis mi elképzelünk egy általunk alkotott képet a másikról és ha ez szertefoszlik, az iszonyú fájdalommal jár.


Be kell látnom, hogy igazából az egóm sérült. Túl magasra tettem a lécet, beleláttam dolgokat emberekbe, olyan tulajdonságokkal ruháztam fel őket, amelyekkel nem rendelkeznek. Mondhatni én leginkább a saját rossz ítélőképességemben csalódtam. Tehát amit érzek, az maximum nárcisztikus egósérülés.



2022. febr. 14. 14:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Magamban, egyértelműen. Amikor voltak helyzetek, amikhez minden tudásom és képességem megvolt mégsem léptem át a saját hülyeségem h nem vagyok elég jó. Azóta ez megszünt, olyanba is belemegyek amit majd megtanulok ha benne vagyok. Ezerszer jobb igy élni.
2022. febr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Abban akit a világon a legjobban szerettem.
2022. febr. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Saját magamban. Nem félreismerés, vagy hasonlók miatt, legalábbis nem másik személy kapcsán. Én okoztam a csalódást önmagamban a rossz döntéseimét, hibáimért.
2022. febr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyik exemben. Egy teljesen összetört, lelki sérült "kislány" volt, csomót küzdöttem míg sokkal magabiztosabb csaj lett aki rendet rakott maga körül, mert segítettem neki mindenben, szóban nem győzött hálálkodni állandóan.

Odacsalogatott az egyetemre, ugyanarra a szakra mikor nem szerettem volna az elején, aztán 1 év után mikor kicsit meguntam ezt az egyoldalúságot, hogy csak róla szól minden, egyből tönkrement minden, majd hamarosan el is hagyott úgy, hogy egyik nap még tök jól elvoltunk, szerettük egymást, majd másnap vége a semmiből.

Vizsgáim sem számítottak, mert neki már megvoltak, szóval bebuktam mindent, ott is hagytam az egyetemet.

Ez az egy azóta is fáj, hogy azért nem ment rosszul, még sincs semmi papír a kezembe, de legalább azóta van egy tök jó 3 éves kapcsolatom, ami már dupla annyi, mint ami vele volt.

De azért csalódásnak, ez volt a legnagyobb.


Bár ugyanúgy mondhatnám önmagamat is, hisz egy dolog, hogy ő ilyen kihasználós köcsög volt, de ha én nem hagyom, meg nem vagyok ilyen gyenge meg vak akkor nem történik ez. Na mindegy, túl fájdalmas volt, de legalább megtanultam.

2022. febr. 14. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Magamban.

Adódtak olyan pillanatok/helyzetek az életemben, amikor ki kellett volna magamért állnom, mégsem tettem. Ezenfelül elszalasztottam egy rakat remek lehetőséget, mert vagy alaptalanul elhitettem magammal, hogy nem vagyok elég jó/ügyes azokhoz, vagy épp nem mertem kilépni a helyenként szűköcske komfortzónámból. De tanultam belőle, bár azért jobb lett volna hamarabb.

2022. febr. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

No1: Saját magamban;

No2: Itt egy valakiben, aki "lelki társ"-nak gondolt...

2022. febr. 14. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!