Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A nők hajlamosabbak a depressz...

A nők hajlamosabbak a depresszióra?

Figyelt kérdés

2022. febr. 19. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem. Bizonyos tanulmányok pont a férfiak veszélyeztetettségét emelik ki a mentális problémákban, köztük a depresszióban is, bár szerintem inkább egyenlő az arány.
2022. febr. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A tudományos konszenzus szerint igen. Sokféle alternatív magyarázat van rá.

[link]

[link]

2022. febr. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Nem nemtől függ, hanem egyéntől.
2022. febr. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
23%

#3

Nem véleménytől függ, hanem tényektől.

2022. febr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
73%
Egyéntől függ.
2022. febr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Valahol azt olvastam, hogy az öngyilkosok 74 százaléka férfi. Ha a nők hajlamosabbak is a depresszióra, a férfiak nehezebben bírnak eszerint túllépni.
2022. febr. 19. 22:28
 7/12 anonim ***** válasza:
79%

#6 A feldolgozás más.


A nőknél elfogadottabb, hogy sírnak, kibeszélik a barátnőikkel, de a szakember felkeresése is egyre elfogadottabb szerencsére.


Míg ha egy férfi beszél az érzéseiről, sokszor elkezdik sértegetni, hogy puhap..., b...zi meg ilyenek. Így végül sajnos az öngyilkossághoz folyamodik.


Diagnosztizált mentális betegségem van sajnos, ráadásul borderline. Én is öngyilkos lettem volna, ha nem lett volna mindig, aki mellettem áll, aki megfogja a kezemet a legnehezebb időkben is, és ezért végtelenül hálás vagyok az érintetteknek. :)

2022. febr. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Hagyjuk már ezt az egyéntől függ dolgot. Ez egy roppant felszínes válasz. Árnyaltabban működik a világ. Egyértelműen kimutatható, mérhető, hogy a nők vagy a férfiak hajlamosabbak-e a depresszióra. Mint ahogyan vannak is ilyen kimutatások. A tüdőrák is az egyéntől függ. Valaki 80 évesen is cigizik, és nincs baja, más cigarettázó pedig 30 évesen tüdőrákban hal meg. De mégis mérhető, hogy a cigaretta növeli a rák kialakulásának esélyét.
2022. febr. 19. 22:34
 9/12 anonim ***** válasza:
73%

Hagyjuk már ezt a nemek harcát dolgot. Szerintem felszínes mindent nemhez kötni.


Amúgy a férfiak hajlamosabbak a depresszióra. Hogy miért? Mert nagy rajtuk a nyomás, sok feléjük az elvárás, cserében meg semmit nem kapnak vissza.

Egy átlag 30 év körüli egyedülálló férfinak nem egyszerű.


De egyébként akkor is egyénfüggő, mert nők között is sok a depressziós típus, ez lehet párkapcsolati, munkahelyi depresszió, bármi.

Egyik nemnek sem egyszerű.

2022. febr. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
68%

Ez mitől lenne nemek HARCA? Nem arról beszélgetünk, hogy ki a feljebbvaló meg ki az alsóbbrendű, de még csak arról sem, hogy kinek nehezebb az élete.

Ennyi erővel ha kimondom, hogy a férfiak átlagban magasabbak, mint a nők, a nők meg átlagban tovább élnek, mint a férfiak, akkor is nekem harcát kiáltok?

2022. febr. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!