Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az okos emberek hajlamosabbak...

Az okos emberek hajlamosabbak depresszióba esni?

Figyelt kérdés
A választ légy szíves indokoljátok.köszönöm.

2013. febr. 21. 19:36
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
79%

Viszonylag igen, amúgy nem.


A " viszonylag " alatt azt értem, hogy egy okos embernek hajlama van mélyebb állapotokat átélni, mert alapból hajlamos a dolgok mélyére tekinteni, míg egy átlagosabb személy kevésbé mélyen gondolkozik, ezért az ő állapota sem jár be olyan völgyeket, mint egy intelligens ember.


Viszont elvonatkoztatva fenti leírástól, a bölcs ember depresszióba esik, viszont kimászik belőle, az ostobával ellentétben. És miután a bölcs ember átél néhány depressziót, már tudni fogja kezelni az adott hangulatokat, míg egy korlátoltabb ember újra és újra belefog esni ugyanabba a gödörbe.

2013. febr. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
hű ez nagyon jó válasz, köszi szépen! :)
2013. febr. 21. 20:40
 3/27 anonim ***** válasza:
Kedves Whiskis! ezeket a gondolatokat te tanultad, vagy magad ötölted ki?
2013. febr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:

Kedves #3-as válaszoló !


Ezeket a sorokat én magam írtam, saját életem és tapasztalatom alapján.

2013. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
50%

"Viszont elvonatkoztatva fenti leírástól, a bölcs ember depresszióba esik, viszont kimászik belőle, az ostobával ellentétben."


Én beleestem és nem tudok kimászni belőle, pedig nem vagyok ostoba (2 diploma, "értelmességet" feltételező szabadidős tevékenységek, amatőr írói tevékenység). Lehet, hogy ostoba vagyok? Az értelmes ember tudja, hogy a klinikai depressziónak biológiai/kémiai okai vannak nem pedig "lelkizős". Ez a valóság nem pedig a blikk meg a bors magazin, ahol divat a depresszióra hivatkozni. Az ostoba ember szerint lelki/ezoterikus okai vannak a depressziónak (tudománytalan dolgokkal próbálnak alátámasztani egy betegséggel kapcsolatos állítást). Itt nem segít a bölcselkedés meg a divatos idézetekkel való dobálózás. A depresszió gyógyításához elsődlegesen gyógyszerek kellenek.

2013. febr. 22. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:

" Én beleestem és nem tudok kimászni belőle, pedig nem vagyok ostoba " - Az ostobaság relatív és az intelligencia is relatív. Igenis vannak ostoba dolgok, amelyek össze tudnak zavarni egy intelligens embert, és van olyan is, hogy egy ostoba személy okosabban tud elvégezni valamit, mint egy értelmesebb ember. Ez egy mélyebb és összetettebb téma, viszont ha valakinek igénye van rá, akkor kifejthetem bővebben is, különben nem.


Ami a depresszió biológiai/kémiai okait illeti: logikus, hogy szerepet játszanak az ember hangulatában, elvégre a szervezet megfelelő fizikális működése alapvető feltétele a test egyensúlyának.

Mindazonáltal, a fizikális egészség még nem biztosít mentális egészséget is, valamint az utóbbi csak részben függ az előbbitől, de ettől még bármelyik felborulhat ( és majd idővel ezt követi a másik felborulása is ).

A depressziónak vannak belső, pszichés okai, a fizikai okokon túl, és szűk látókörű / felszínes az, aki nem képes ezt megérteni.


A gyógyszerekkel való kezelés a legkényelmesebb megoldás, viszont hangsúlyozom, a gyógyszerek ebben az esetben KEZELNEK, nem pedig gyógyítanak.


Az embernek nincs szüksége gyógyszerekre azért, hogy pszichésen felépüljön adott esetekben. A fizikai rész teljesen más, ott a páciens élete függhet a gyógyszerektől, viszont a pszichés megbetegedések nagy része NEM feltételez gyógyszereket, pontosan azért, mert az embernek kell elérnie azt, amit a " szakértők " gyógyszerekkel akarnak elérni.

És azért, hogy nehogy valaki belekössön ebbe, itt nem a kóros és visszafordíthatatlanul elfajult állapotokra értem, viszont azok, akik nem sorolandóak ide, azoknak egyedül kell talpra állniuk, mert ha nem megy, akkor a gyógyszerek sem fogják segíteni, csak életben tartják, mint egy zöldséget.


Végezetül annyit, hogy éltem át én is depressziót és kimásztam belőle. Gyógyszereket soha nem szedtem. Ezek után nem cáfolhatod meg az érvemet, ugyanis te még abba a rétegbe tartozol, amelynek nem sikerült felülkerekednie a problémán, én viszont már abba, amelynek sikerült, tehát a te konkluziód megdől az enyém előtt.

2013. febr. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

"Végezetül annyit, hogy éltem át én is depressziót és kimásztam belőle. Gyógyszereket soha nem szedtem. Ezek után nem cáfolhatod meg az érvemet, ugyanis te még abba a rétegbe tartozol, amelynek nem sikerült felülkerekednie a problémán, én viszont már abba, amelynek sikerült, tehát a te konkluziód megdől az enyém előtt."


Pszichiáter diagnosztizálta a depressziót vagy a wikipédia?

2013. febr. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Hiába próbálsz ironizálni, én tudom magamról, hogy min mentem keresztül és nincs szükségem vitatkozni veled azért, hogy bizonyítsam azt, hogy a depresszióból és más pszichés gödrökből is kilehet mászni gyógyszerek és más eszközök nélkül, a saját erődre és eszedre támaszkodva.


Egyéni döntése mindenkinek, hogy tudatlan marad és makacs, vagy nyitott és hajlandó megadni magának a lehetőséget arra, hogy olyan dolgokba is betekintést nyerjen, amelyeket az önfejűség miatt soha nem fog megtapasztalni, átélni és megérteni, függetlenül attól, hogy hány diplomája van és mennyire okos.

2013. febr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

# 7


+ én is voltam a helyzetedben, éppen ezért próbállak rávezetni arra, hogy más nézőpontból közelítsd meg a problémát és vedd észre, hogyha nem mondasz le azokról a nézetekről és véleményekről, amelyek amúgy nem segítenek téged ( amint nyilván te is látod ) , mert különben soha nem fogsz túllátni a saját gödrödön.

2013. febr. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Frusztrált vagy? Úgy támadsz, mintha bántottak volna. Tehát, pszichiáter diagnosztizált, lelettel igazolható depresszióról van szó?
2013. febr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!