Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az emberek mekkora része...

Az emberek mekkora része használhat még nyilvános telefonfülkét és közkutakat, van értelme ezeket még állami pénzből fenntartani?

Figyelt kérdés
a közkút aki esetleg nem tudná az a kék színű, nyomókaros kútoszlop

2022. febr. 20. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet ezeket kritikus helyzetekre tartják fenn, nem tudom. Lehet jó nem teljesen leépíteni azért ezt a hálózatot.
2022. febr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kutakra van valamiféle előírás, hogy mekkora távolságban kötelező biztosítani a vizet. Telefonfülke passz, de azt például tudom, hogy a postának háborús helyzetben is működni kell. Lehet, hogy a fülke is ilyen okból áll még.
2022. febr. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a kútról hordom a vizet, mert nincs bekötve. A közhasznú munkás fizetésemből egyhamar még nem is lesz. De nem csak én vagyok így ezzel. Nálunk a faluban többen is vagyunk így. Szóval jó hogy van rendes kút, mert ebben jó víz van. Van a szőlőhegyen húzós kút is, de annál forralni kell a vizet.
2022. febr. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el van olyan helyzet amikor jól jöhet és szükséges is. Az meg hogy államilag megéri-e azt nem mondanám..
2022. febr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Én szoktam használni a kútakat amikor kerékpározok, meg olyan házba költözök hamarosan ahol nincs vezetékes víz, így fözéshez, iváshoz kénytelen leszek használni. Igazából 45 méterre van a víz, de nem akarják tovább hozni, erre nincs pénz, de milliárdokat költeni kampányra arra van, hogy rohadjon meg az összes
2022. febr. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én rengeteget túrázom, legnagyobb kincs egy közkút.

Kötelezővé tenném Budapesten belül is, hogy több ivókút legyen.


Volt ilyen kezdeményezés is, hogy tűzcsapokra tettek ivócsapot.

[link]


Már csak azért is mert egyre melegebbek a nyarak.

2022. febr. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Utcánkban van egy ilyen közkút, múlthéten jött errefelé egy futár, kiszállt, megtöltötte a palackját majd ment is tovább. Úgyhogy használják :D
2022. febr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A kútra mindenképp szükség van, ahogy előttem többen is leírták.


A nyilvános telefonfülkék fölött viszont szerintem már eljárt az idő, hasonlóan, mint a távirat és a telefax postai szolgáltatás fölött is.

2022. febr. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Voltál már 50-100-150 km-s bringatúrán nyáron? A másodikra választ kapnál...
2022. febr. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Szabályozva van Magyarországon, hogy településenkénk és lakosonként hány telefonfülkének kell lennie.


A közkutakat is sokan használják, mi pl túrázás közben rendszeresen. Hiába indulunk el nyáron pl 3 liter vízzel, az simán elfogy és mivel vízvételi lehetőség nem sok van az erdőben, ezért sokszor jól jön a kút.


Sőt! Voltam olyan településen, ahol nincs a házakba bevezetve a víz és mindenki a kutat használta. Az más kérdés, hogy ezt vajon kikkel fizettetik meg...

2022. febr. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!