Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A legtöbb embert miért zavarja...

A legtöbb embert miért zavarja, ha hazudnak nekik?

Figyelt kérdés
Pl. most hétfőn nagy dolgozat volt az suliban, én nem tanultam semmit, ezért nem mentem be. (én indulok el itthonról legkésőbb, én érek haza leghamarabb). Aztán elmentem orvoshoz, mondtam, hogy rosszul voltam, nem mentem be stb. Adott igazolást hétfőre, keddre. Anyukámnak elmondtam, nyilván látta, hogy kb. semmi bajom, de aznap történtek fontosabb dolgok, idegesek voltak amiatt. Apukámnak el sem mondtam. Úgy gondoltuk, hogy ma már bemegyek, de rohadtul nem volt kedvem, igazolás is van, nem mentem. Anya hazajött, megkérdezte mi volt, meg ilyenek, én meg valamiért nem mondtam el, hogy nem mentem be. Nem volt kedvem beszélgetni az egészről. Eltelt egy kis idő, beszéltünk az igazolásról, aztán szóba került, hogy bementem-e ma. Mondtam, hogy nem, ezért kiakadt, hogy miért hazudgálok. Hazajött apám, el kellett mondani neki is, hogy nem voltam, nem szóltam. És ő is kiakadt, azt monda, hogy nem az a legnagyobb baj, hogy nem voltál, hanem hogy hazudgálsz. Ezt nem értem. Ez miért ekkora probléma? Nem befolyásolt semmit, hogy tudnak-e róla, vagy sem.

2022. márc. 1. 18:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint ahhoz, hogy lógsz a suliból igenis közük van a szüleidnek. Pl. lehet, hogy felhívja őket egy tanár, hogy a gyermekük nem volt ma (vagy tegnap) iskolába, ők meg nem is tudnak róla. Te is lebuktál (ha beteg lettél volna, arról nyilván tudnának), és a szüleidről is lehet, hogy lesz egy véleménye a szüleidről. Tehát lehet, hogy befolyásolni fog valamit.
2022. márc. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jaaa, rendben köszi. Mondjuk sosem szokták őket a tanárok hívogatni, meg én írtam ofőnek, hogy nem megyek betegség miatt.
2022. márc. 1. 18:46
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg ennyire "egyszerű" vagy?


Nem is értem mi a kérdés.


Nyilván értelmes ember, szülő nem szereti, ha kamuzik a gyereke. Megbízhatatlanságra vall, és nyilván nem örülnek neki, hogy annak tudatában mennek el otthonról, hogy a gyerekük iskolában van, miközben nincsen. És nyilván nem sok jót vetít előre, ha már gyerekként felelőtlen valaki.

2022. márc. 1. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
82%

Figyelj, ebben nem az a legnagyobb baj, hogy nem voltál iskolában, hanem az, hogy a szüleid azt hitték, hogy ott vagy. Mert simán elhallgattad előlük, hogy amúgy nem is mentél. Gondold már el, hogy neked milyen érzés lenne, ha azt mondaná neked anyukád vagy apukád, hogy be kell mennie a munkahelyére elintézni valamit, közben meg mondjuk totál nem ott volt, hanem akárhol. A szüleidnek fontos tudniuk szerintem, hogy hol vagy (legalábbis iskolaidőben), ugyanis aggódnak érted, törődnek veled.

Amúgy meg szerintem még meg is engedték volna mindkét alkalommal, hogy otthon maradj, hiszen volt igazolás. Mondjuk szerintem az én szüleim sem örülnének, ha bejelentés nélkül otthon maradnék.

2022. márc. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Merrt nehéz azzal szembenéznie, hogy ő is szokott, nem csak épp akkor a másik.
2022. márc. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
39%

#4

Én simán elfogadnám, ha hazudnának nekem, feltételezném, hogy ennek oka van. A hazugság előtt sorra vette egyértelműen, hogy mik a lehetőségei és erre jutott.

2022. márc. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!