Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezt mégis , hogy kell értelmez...

Ezt mégis , hogy kell értelmezni? """A hazugság hátterében húzódó igazság választ adhat arra a kérdésre, hogy miért hazudnak nekünk."""

Figyelt kérdés
2021. aug. 2. 04:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Példa jó lenne erre,mert így én se értem nagyon

Ezt hol hallottad?

2021. aug. 2. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]



De egy esztelen írás szerintem!


Amit érteni belőle azt úgy is tudja minden tapasztalt embertárs, a többt meg nemértem!

2021. aug. 2. 05:02
 3/5 anonim ***** válasza:

Vegye észre, ha igazat mondanak


Fontos azt is észrevenni, amikor igazat mondanak nekünk, az emberek ugyanis igazmondás közben nem tudnak úgy viselkedni, mint akik hazudnak. A hazugság hátterében húzódó igazság választ adhat arra a kérdésre, hogy miért hazudnak nekünk.



Én ezt úgy értelmezném


Vedd észre mikor mond igazat és mikor hazudik


Mert ha észre veszed,hogyan viselkedik,milyen a hanglejtése,a mozdulatai általában amikor tényleg az igazat mondja,akkor feltűnhet,hogy mikor nem mond iigazat


És így ki tudod szűrni a mondani valójábol mikor mond igazat és mikor hazudik

2021. aug. 2. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam a cikket, de illlusztrálom neked egy példán keresztül.

Hazugság: "Csak 2 párkapcsolatom volt előtted."

Valóság: 12 párkapcsolata volt.

A hazugság hátterében húzódó igazság: Sok férfi lenézni azokat a nőket akinek több párkapcsolatuk volt, esetleg ez a férfi már erre konkrétan utalt, vagy az illető nő már megütötte a bokáját őszinteséggel.

És itt a válasz a kérdésre, hogy miért hazudik a férfiaknak.


Gyorsan hozzáteszem hogy ez csak egy példa, én csak az olyan jellegű kapcsolatokat tudom értékelni, ahol elfogadnak minket úgy, ahogy vagyunk. De sokan ezért folyamodnak hozzá. De annyi más példa van: a gyerek nem mer őszinte lenni a szülőkkel, mert tudja, hogy kikap/ megbüntetik mindenért, vagy nem hisznek neki. Vagy házasságban: igen, drágám, még mindig szeretlek. Miért hazudik, ha már nem szereti? Mert nem akar válni a gyerek miatt. STb

2021. aug. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem néztem meg a linket, de nekem eszembe jut néhány eset, amikor az, akinek hazudtak, saját maga provokálta ki a hazugságot. Mint amikor a szülőtől fél a gyerek és tudja, hogy nem mondhatja meg az igazat, mert annak komoly következményei lesznek, ezért inkább hazudik. Ilyen esetben szerintem a szülő a hibás, mert nem képes azt a bizalmi kapcsolatot fenntartani, amiben bármit elmondhat neki a gyereke. Felnőttek esetében is van ilyen.

De vannak rutinosan hazudozók, őket nem mentem fel semmivel. Ennek egy különösen undorító fajtája, akik minden munkahelyi problémát úgy oldanak meg, hogy táppénzre vonulnak, ott hagyva a bajban a többi kollégát és a vezetőket is, meghosszabbítva egy kicsit a nyári szabijukat, stb.

2021. aug. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!