Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is van így,hogy szereti a...

Más is van így,hogy szereti a ‘különlegesen’ megmunkált tárgyakat?

Figyelt kérdés

Tehát, más is szereti tetszik neki és értékelni a szépen és úgymond ‘különlegesen’ megunkált akár kézzel készített tárgyakat,amiről látszik hogy ehhez bizony hogy elkészűlhessen,idő és tudás volt szükséges.


Hogy mikre gondolok? Kb. Bármire ami igényesen, precízen vagy nem is tudom hogy fogalmazzam meg érthetőbben van elkészítve, vagy létrehozva.


Pl. Egy kézzel faragott szobrocska ami tele van részletekkel, vagy egy tökéletesen megmunkált Svájci vagy Japán karóra, vagy akár egy kézzel készített ‘antik’ arany Pecsétgyűrű/ékszer ami telis-tele van apró kidolgozottágokkal és ‘részletekkel’ esetleg egy hetekig/hónapokig készített autóbelső amin minden varrás,bőr stb pontosan illeszkedik.


Összefoglalva nem is tudom hogy értehő lett e teljesen, de ilyen dolgokra gondolok, ahol tudásból,kreatívításból és időből minden benne van. Én ha tehetem minden termékből amit vásárolok, erre törekszem hogy minnél jobban ‘ilyen’ legyen.

Más is fektet még az ilyesmikre hangsúlyt, vagy mindegy?

(Ismerősöktől kaptam már szinte mindent, hideget-meleget, a sznobtól és régimóditól kezdve a stílusos és meglepőig)


Mindenkinek köszönet aki időt szán/t erre a kérdésre és válaszól/t. :)



2022. márc. 6. 19:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm ezt úgy fogalmazta meg, hogy az adott tárgyból, alkotásból árad az intenzitás, vagyis a bele fektetett munka. Ennek észrevételéhez azonban kellő beleérző képesség is kell.
2022. márc. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen!! Persze megvan az előnye a tucatgyártásnak is, de a kézzel készített, egyedi dolgoknak saját aurája van.
2022. márc. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Metionin ***** válasza:
100%
Igen! Odavagyok a kézműves ásvány- és egyéb pl. drót ékszerekért.
2022. márc. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Örülök hogy mások is vannak még így,akik értékelik ezeket :)

1#-nek az ismerőse tökéletesen megfogalmazta az egészet, ennél szebben talán nem is lehetne.

Mindenkinek ment a zöld’

2022. márc. 6. 23:37
 5/5 anonim ***** válasza:

Igen. Azért manapság sok az olyan dolog, főleg etsy-n amit nem tudok túlzottan értékelni. Igaz, én is művész vagyok, szinte bármit meg tudok csinálni magamnak is.

Ami számomra inkább lenyűgöző az a drágakövek. Hogy a föld mélyén, különleges körülmények között, milyen csodálatos dolgok születnek.

2022. márc. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!