Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » CNC Megmunkáló központon...

CNC Megmunkáló központon történő munkavégzéshez milyen képleteket, számításokat használtok?

Figyelt kérdés
Legfőképpen technológiai számítások érdekelnek,amelyek alapvetőek és érdemes őket használni.

2016. aug. 6. 23:51
 1/10 swad válasza:
20%
:D kérdésedből kiderül,hogy neked nem kell tudnod ilyesmiket, elég csak a "zöld"" gombot tudnod nyomni... :D
2016. aug. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
1es hülye vagy csak nem forogsz kisfiam,pl ilyeneket nem árt tudni hogy általában a programok értékei Fanuc vezerlesnel - értékekben vannak,tehát ehhez kellőképpen adjál hozzá és vonjal ki ,konkrét egyenletek ilyesmik nincsenek CNC gépeken...de nem árt 2szer is megnézni mit írsz felül a gépen!
2016. aug. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 swad válasza:
0%
2-eske. "a programok értékei fanuc vezérlésnél értékekben vannak" ... Ez igen fiam! :D amúgy mifaszt akartál írni? Közöd nincs semmihez sem.
2016. aug. 7. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem véletlenül szakma ez is és nem úgy megy, hogy valaki leírja ide a képleteket aztán bumm, tudsz is egyből dolgozni velük.


Én sem értek hozzá, de faterom CNC-s gépeket állít. Vannak márkaspecifikus utasítások és általános dolgok, de minden munkánál a rajztól függ, hogy mit kell számolni és milyen utasításokat (képleteket) kell alkalmazni.

2016. aug. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Van egy gépi forgácsoló és cnc gépkezelő szakmám,egyedi gyártásban dolgozom 3 és 5 tengelyes gépen. Nem zöld gomb nyomogató vagyok,egyszerűen kíváncsi voltam mások milyen képleteket használnak. Ami nálunk sokat van használva : szög számítások. Rengeteget kell számolni velük,sok ilyen meló van. :)


Nem értem ezt a hozzászólást,kérdést tettem fel ahova értelmes választ vártam nem pedig értelmetlen fröcsögést.


Persze ez nem egy olyan szakma ahol megtanulod a képleteket és annyi,kérdezd meg a technológusokat. Ők ezt hiszik és mégis: rossz méret,érdes felület,törött szerszám stb, a munkájuk gyümölcse.

Egyszerűen csak érdekelt,de semmi baj . Engem nem zavarnak az ilyen okoskodók,tartsd meg nyugodtan hatalmas tudásodat,ne oszd meg senkivel.

2016. aug. 7. 10:07
 6/10 A kérdező kommentje:
Legalábbis nálunk ilyenek a technológusok. Elnézést,nem mindegyikre értettem.
2016. aug. 7. 10:08
 7/10 anonim ***** válasza:
Igen minusz értékekben vannak a program koordinatak ami alapján korrekciozok ,büdös gyökér.....ez a 2esnek,és hogy érdemben is válaszoljak Chiron FZ12-FX 5tengelyes maró központon dolgozok,korrekcio ,szerszamcsere,hibák megoldása, ilyesmiket szoktunk csinálni !ÜDV!
2016. aug. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
első kommentelőtől látható hogy milyen primitív bolondok vannak ebben a szakmában...
2016. szept. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 icerocket ***** válasza:
Pitagoras tétel, szögfüggvények :-D
2016. szept. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Általánosságban elmondhatom, hogy a fiatal CNC-seknek a legnagyobb az arcuk.

Egyszer feltettem egy videót a You Tube-ra esztergálás témakörben, aztán jött a komment, hogy mekkora egy béna vagyok, hisz a CNC-n ezt nem így, hanem úgy kell megcsinálni.


Aztán válaszoltam a kommentre, hogy ez egy hagyományos eszterga munkáját mutatja be, nem pediglen egy CNC-jét.


Azóta nem jött viszont komment. :)


Ebből két dolgot lehet megállapítani:

- vagy annyira jól kezelem a hagyományos gépet, hogy a mozdulatok összetéveszthetők egy CNC-vel...

- vagy annyira kevés a CNC-s szakmai ismerete, hogy ez számára nem volt felismerhető.


Egyszóval azt javasolnám, hogy hátrébb az agarakkal.

Ha feltesznek egy normális kérdést, akkor vagy válaszolj rá normálisan, vagy húzz vissza az óladba.

Nem kell, hogy azt lássuk, hogy Te vagy a legnagyobb CNC-s a világon, mert könnyen feltehetek egy bagatell szakmai kérdést , amire nem fogod tudni a választ és akkor égni fog a pofika.

Ugye érti akinek inge...

2019. márc. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!