Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ember sosem akar békét,...

Az ember sosem akar békét, csendet, nyugalmat, mindig valami izgalmasat akar?

Figyelt kérdés

Sokszor lehet hallani emberektől, hogy mennyire akarnak egy átlagos, nyugodt csendes és békés (nem háborúra gondolok itt) életet.


Azonban meg ha valakinek békés, nyugodt, csendes élete van elkezd panaszkodni, hogy mennyire unalmas.


Ekkor nyúlnak az emberek drogokhoz, nyúlnak egyre nagyobb mennyiségű alkoholhoz mert haverokkal vannak, dominálni akarnak a munkahelyen meg ahol tudnak, mennek egy éjszakás kalandozni, vadnál vadabb bulik, bevállalnak 3-mas szexet, átb*sznak és kihasználnak másokat, középpontban akarnak lenni, arrogánsak, megcsalják a párukat, mennek szerencsjátékozni ameddig nincs pénzük meg a többi szélsőséges életvitel.


Én ezeket több haveromon is tapasztalom, panaszkodnak hogy csak egy normális életet akarnak, de ha valóban átlagos életük van akkor meg unatkoznak és beleesnek abba a körbe amit az előbb leírtam.


Én személy szerint nem hiszem el, hogy az ember meg tudna elégedni az életben egy csendes, nyugodt élettel hosszútávon, és aki ilyeneket mond arról általában vagy azt gondolom hogy nem tudja miről beszél vagy álszent.


Az ember nem arra lett kitalálva hogy nyugodt életet éljen. Mindig az élen kell táncolnia legyen az szex, pénz, bűnözés, drogozás, alkohol, gyilkolás, rasszizmus.


A "nyugodt" életre a mai emberiség még nem áll készen, ti mit gondoltok?


2022. márc. 7. 22:03
 1/6 anonim ***** válasza:
98%
Nem a "mai emberrel" van a gond. A nyugalom és az unalom nem ugyanaz. Ha valaki tud célokat kitűzni a pénzen és szexen kívül, az el tudja magát foglalni akkor is, ha ezekkel már rendelkezik.
2022. márc. 7. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
A haverjaid elete nem unalmas, hanem boldogtalanok. Azert isznak, drogoznak es csajoznak, mert pillanatnyi boldogsagot ad. A nyugalom belulrol jon, azt te teremted magadnak es magad kore.
2022. márc. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
81%

"Azonban meg ha valakinek békés, nyugodt, csendes élete van elkezd panaszkodni, hogy mennyire unalmas."


Az a legnagyobb baja ezeknek az embereknek, hogy nem veszik észre, hogy ha ők maguk unalmasak, akkor csinálhatnak bármit, akkor is unalmas életük lesz. A legnagyobb kalandok közepette is és a legbékésebb kapcsolatban is. A legtöbb embernek magával van baja, csak mástól várja a megváltást. Soha nem lesz neki jó így semmi, mert rossz helyen keresi a választ.

2022. márc. 7. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
34%

Hát akkor én kivétel vagyok, mert én normális és unalmas életet akarok. Nem akarok semmi izgalmat, se feszültséget. Az alkoholt, drogot, rossz alakokat, meg a bűnözést messziről kerülöm.

Fura barátaid vannak, akik ebben lelik örömüket... Sajnálom őket.

2022. márc. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Nem kellene végletekben gondolkozni. Nem feltétlen unalmas az élet csak azért mert nyugis.
2022. márc. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Az ember nem arra lett kitalálva hogy nyugodt életet éljen. Mindig az élen kell táncolnia legyen az szex, pénz, bűnözés, drogozás, alkohol, gyilkolás, rasszizmus."


Szerintem ilyen formában ez a két véglet.


Egyrészt persze a folyamatos "semmi" egy idő után unalmas mókuskerékké válik. Másrészt létezik ezer dolog ami kimozdízja az embert ebből a megszokásból és nem csak olyan szélsőségek léteznek mint a szex, pia, gyilkolás.


Na meg mi az, hogy nyugodt csendes békés élet?


Szívesen élnék nyugodt csendes békés életet egy erdőszéli villában nyugodtan autókáznék a sportkocsimmal, nyugodtan nyaralgatnék a tengerparton a csodaszép párommal, nyugodtan nevelném az okos gyerekeimet. És hát ez mégsem az a nyugodt élet mint hogy hazajövök és nyugodtan, békésan élem az életemet panelban és nyugodtan járok be gályázni a dolgozóba.

2022. márc. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!