Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az unokatestvéremnek sokkal...

Az unokatestvéremnek sokkal könnyebb élete van mint nekem, irigy vagyok rá. Elítélendő ez?

Figyelt kérdés

Anyukám egyedül nevelt minket a testvéremmel, elég szűkösen éltünk. Középiskolákban a nyarakat màr végig dolgoztam, főiskola mellett pedig szinte végig egész éven. De így se tudtam magamnak megvenni egy-egy vágyott drágább cipőt, ruhát.

Mostanra már csak-csak meg van minden, bár nem vagyunk kőgazdagok, de fiatalon nagyon sokat kellett spórolni, lemondani.


Az unokatestvérem 25 éves, egyes gyerek, a szülők nem váltak el. Nem szupergazdag család, de egy fokkal jobbmódúak. A lánynak ott nem kell dolgoznia, az egyetemen lakást kapott, amiben egyedül él, egyik nyáron kimehetett 2 hónapra Máltára nyelvet tanulni. Stb.

Fesztiválok, bulik, kávézgatás drága helyeken a barátnőkkel, síelés, szép ruhák, kis autó, hogy ne kelljen vonatoznia.

Idén februárban otthagyta az egyetemen, nem szerette, nem neki való volt, bár csinálgatta. Szülei mondták neki, hogy oké, akkor kezdjen másba.

Nem kérkedik azzal, amije van, de mint közeli rokon, látom. Es úgy tűnik, hogy hàlás is a szüleinek, szereti őket nagyon. Tudja, hogy nekik köszönhet mindent.

Ahogy írtam, mostanra már nekem is megvan minden, amit szerettem volna (nem nagy dolog, saját kislakás, normális munkahely), de valahol mégis irigységgel nézem, hogy másnak mennyivel könnyebb, egyszerűbb elindulnia, mennyivel szebben, tartalmasabban telik a fiatalság, pusztán csak azért, mert a szülőknek van pénze erre.


Van más is, aki így érez? Nagyon elítélendő ez az irigység?



2022. márc. 8. 07:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem elitélendö, csak rettentö nagy butaság - EZZEL teszed tönkre a SAJÁT életedet.

Ne másokkal foglalkozz, mert mindig lesz, akinek jobb, hanem értékeld azt, ami van.

Mellékesen - ha megszünteted amgadban az irigységet meg féltékenységet -, neked van sokkal, de sokkal több esélyed egy normális, kiegyensúlyozott életre, nem neki, akinek minden a feneke alá lett téve!

2022. márc. 8. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Valahol érthető, de teljesen felesleges és elvesz egy csomó energiát. Mindig vannak és lesznek, akik nálad jobb helyzetben vannak, ahogy olyanok is, akik rosszabban. Semmit nem változtat a te életeden, ha irigykedsz. Persze ezt könnyű mondani, de érdemes elgondolkodni rajta. Plusz a látszólag könnyű életű embereknek is megvannak a maga problémái és a későbbiekben simán visszaüthet az, ha a szülei önálló életre alkalmatlanná nevelték és soha nem kellett semmilyen nehézseggel megküzedenie.
2022. márc. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%
Én is érzek irigységet ugyanezen okokból. Sajnos ilyen az élet..
2022. márc. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Persze, hogy tudom, hogy van akinek jobb nálam.

De teljesen más a közvetlen családomban látni valakit, mint egy vadidegent.

2022. márc. 8. 07:52
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem ítélem el, de magadra nézve nagyon mérgező dolog.

Ne foglalkozz vele, légy boldog azzal amid neked van, vagy ha többet szeretnél tegyél érte. Tudom ezek ilyen unalmas közhelyek, de tényleg ez a legjobb amit tenni lehet.

2022. márc. 8. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem próbáltad higgadtan végiggondolni magadban????


Ha magadat hergeled az irigységgel, mitől lesz jobb a helyzeted???

A lelki állapotod csak jelentősen ROSSZABB lesz.


Tanuld meg elengedni...

És közben azon dolgozz (fejben is), hogy neked már jobb legyen.

2022. márc. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
66%
Mi a párommal mindketten ugyan olyan gyerekek voltunk mint te. Ő sokszor felhozza ezt a témát, szokott irigykedni, hogy ha ugyan azokkal a kondíciókkal indultunk volna, most hol tarthatnánk. Én eléggé más vagyok, nekem az igazán az én érdemem, amit saját magamnak köszönhetek. Jól esik visszagondolni, mennyivel többet elértem, mint mások az idő alatt. Más felől meg szerintem nem lennénk ilyen természetűek, ambiciózusak, törekvők, ha nem arra nevelt volna az élet, hogy mindenért küzdeni kell. Akiknek megadatik minden nekik sokkal nehezebb motivációt találni. Sok ismerősünkön is látom, hogy manapság már RÁNK irigyek, úgy gondolják a dolgok csak úgy lettek. Ez mindig így lesz, sose látod, hogy a másiknak mennyi szenvedés van amögött amit elért.
2022. márc. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Teljesen más pontról kezdtétek az életet, szerintem ez normális érzés. Főleg, ha neked küzdelmes életed volt. Én is így vagyok vele egy barátommal...

De abban igazuk van az előttem szóloknak, hogy ez minket mérgez. Én most azt a megoldást találtam ki, hogy a lehető legkevesebbet érintkezem vele, de egyrészt családban az nem tudom, mennyire megoldható (és akarod), másrészt ezze csak a saját életünket mérgezzük.


Csak egy kérdés még, mire érted, hogy “egyes gyerek”, egyke/egyedüli gyerek?

2022. jún. 19. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!