Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha elhallgatunk valami informá...

Ha elhallgatunk valami információt, az egyenértékű a hazugsággal?

Figyelt kérdés
Információ elhallgatása az gyakorlatilag egyenlő azzal, mintha hazudnánk?

2022. márc. 9. 13:11
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
27 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
Tudnátok példákat írni?
2022. márc. 9. 13:19
 2/9 anonim ***** válasza:
85%

Ha elhallgatunk valami információt, az egyenértékű a logikátlanságunk bevallásával. (Ha a kérdésből marad ki infó.)

.

Ha nem mondok meg valamit másnak, azzal nem hazudok. Hazugság = valótlanság állítása.

2022. márc. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogom lepni a párom, erről tud, de nem mondtam el mivel és mikor, ettől még nem hazudtam.
2022. márc. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%

Azt olvastam, hogy ezt sokan nem tekintik hazugságnak, mert passzív. De szerintem az. Ha pl. elhallgatom, hogy van egy gyerekem, vagy nemi beteg vagyok? Az nem hazugság?


Szerintem hazugság, ha tudom, hogy ő valamit gondol, és nem javítom ki benne. A szándékosság fontos.

2022. márc. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szituációtól függ.

Ha valakinek mondjuk meglepetés bulit rendezek, azt nem fogom vele tudatni előre, hanem azon lennék, hogy ne sejtse meg a dolgot, amihez elengedhetetlen, hogy azért kicsit füllentsek. Viszont ha mondjuk a munkahelyen valaki amiatt sír, hogy mennyire meg akar venni valami drága holmit (legyen mondjuk egy tök drága telefon), aztán kis idő múlva eltűnik a pénz a kasszából és te látod, hogy az illető megvette az új telefont, de nem teszel semmit, pl nem kéred számon vagy nem szólsz a főnöknek, az már nem olyan kedves dolog.

2022. márc. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egyenértékű, ha pontosan jól tudod, hogy hazudnál, ha rákérdezne a másik. Egy meglepetés persze, hogy más dolog, annak az a lényege. De elhallgatni olyan információt, ami a másikat bántaná, fájna neki, már más kérdés. Az hazugság. Egy megcsalás jó példa erre.
2022. márc. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A szándékos félrevezetés, megtévesztés hazugság. Hogy ez valótlanság állításával, vagy az igazság elhallgatásával történik, mindegy. Lényeg, hogy a cél a másik megtévesztése.
2022. márc. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hazugság se a tény miatt rossz dolog, hogy valótlanságot állítasz, hanem a manipuláló szándék miatt. Pl azt mondani a gyereknek, hogy van Télapó nem feltétlen rossz, hiába hazudsz.
2022. márc. 9. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Van az a helyzet, amiben igen.
2022. márc. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!