Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan lehet tudni valaki...

Hogyan lehet tudni valaki szeméből a nézése alapján, hogy mit érez, mire gondol? Milyen módszerek vannak, amikkel meg lehetne tanulni a mimika, testbeszéd értelmezését?

Figyelt kérdés
Mindig félreértem az emberek nonverbális kommunikációját, pl. nem jövök rá, hogy valaki azért néz, mert tetszem neki, vagy csak ideges, amiért esetleg én bámulom, vagy kosz van az orromon stb. Egész életemben kínos helyzetek sorozatát éltem/élem meg emiatt. Most a munkahelyen maszkot kell hordani és a munkatársamnak csak a szemét látom, ami nagyon zavar, mert a nagyon egyértelmű gesztusok (sírás, nagy mosoly) azért valamennyire érthetőek a számomra, de a többi nem. Most úgy érzem magam, mintha a legkisebb, utolsó kapaszkodót is elvették volna tőlem, csak a beszéd marad (de ha valamit átvitt értelemben mondanak, vagy ironikusan, azt is félreértem, borzalmas vagyok). Nem tudok mindig beszélni, ha messze van az illető akkor nem mindig hallatszik tisztán a maszkban, amit mond, illetve amit én mondok. Más is él ilyen problémákkal? Van-e könyv, interneten bármilyen anyag, amivel ezt meg lehetne tanulni?

2022. márc. 10. 01:04
 1/1 anonim válasza:
Én simán tudom értelmezni egy ember minden mozdulatát, mert tudom hogy milyen helyzetekben milyen mimikát használok én is, így könnyű. Egyébként vannak videók, hogy megtanuld, így akár olvashatsz a gondolataiban is.
2022. márc. 10. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!