Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Most akkor ő csak őszinte...

Most akkor ő csak őszinte vagy bunkó?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, gyerekkorunk óta ismerem. Mindig az a típus volt, akinek ami a szívén az a száján. Ezzel nem lenne gond, de a stílus… hamar fel tudja magát húzni dolgokon, olyankor viszont mindenfélét tud mondani másokra, csak szépet nem… (voltam a világ szemete, “az ilyen nem barat” meg hasonlók). Aztán 1 óra múlva lenyugszik es jön az, hogy nem így gondolta, csak ideges volt. Sokszor beszólogat úgy, hogy nem veszi észre, hogy az a másiknak inkább sértés, mint vicces. Én nem ilyen típus vagyok es ezért megkaptam már tőle, hogy ez sunyiság, hogy nem mondok ki mindent, amit gondolok, ő meg az igazság bajnoka… de szerintetek ez nem inkább tahó viselkedés, mint őszinteség?
2022. márc. 11. 07:44
 1/9 anonim ***** válasza:
91%
Ez egyértelmüen bunkóság! Ha valamit nem talál jónak egy ember, akkor azt tisztességes, udvarias módon közölheti, ez a jó értelmeben vett öszinteség, az ilyen, amit a haverod müvel szimplán bunkóság.
2022. márc. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%
Ez bunkó viselkedés az őszinteség selyempapírjába csomagolva. Minek barátkozol ilyen emberrel? Mérgező az ilyen alak.
2022. márc. 11. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én is így érzem, csak néha nem vagyok benne biztos, hogy jól látom. Mert amúgy a szüleink is jóban vannak, meg azért sok közös van bennünk ezt leszámítva, de ahogy idősebbek leszünk, úgy érzem ez egyre jobban jön ki rajta. Jeleztem is már a beszolasinal, hogy engem inkább bánt vele és nem tudok rajta nevetni, de akkor meg az volt, hogy nem tudom elviselni az igazat… nem akarnám vele megszüntetni a kapcsolatot, de egyre nehezebben viselem
2022. márc. 11. 07:55
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
4: Meg KELL szakítanod vele a kapcsolatot. Csak mérgez téged, nem látod?
2022. márc. 11. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Az elég nagy hiba, ha így kapaszkodsz valakibe, aki lelkileg tönkretesz téged.
2022. márc. 11. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Ami a szívemen, az a számon = Feljogosítom magam arra, hogy minősíthetetlen, bunkó stílusban nyilatkozzam mindenről, ami nem tetszik nekem.


Legalábbis a kérdésben szereplő "barát" részéről kimondatlanul így van. Nem kedvelem az ilyen embert.

2022. márc. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen, ezek szerint külső szemmel is így van és nem én vagyok túl érzékeny. Csak nagyon sok mindent éltünk meg együtt, közel állt hozzám, de valóban már nem tesz ez a viselkedése jót nekem. Sajnos el kell kezdenem leépíteni. Köszönöm mindenkinek a választ!
2022. márc. 11. 08:32
 8/9 anonim ***** válasza:
76%

Jó, jó, értem én, hogy villanymotor, de mi az, ami hajccsa?

.

A keserű igazságot is lehet édesen tálalni.

Attól nem lesz igazabb az állítás, ha bunkó módra, durván mondott.

Őszintének, igazmondónak lehet lenni nem durván, hanem finoman előadott szöveggel.

.

Lehet, "barátod" nem veszi észre durvaságát, de ha többszöri figyelmeztetés után sem változtat stílusán, akkor nem is igazi barátod, te pedig csak olyannak vagy tekintve szemében, aki felett kiélheti uralkodási vágyát.

Nem egyenrangúnak, hanem kutyának tekint, akibe ha belerúgnak, akkor is visszamegy gazdájához.

Ha van némi kis esze, akkor tudja, más nem tűrné el, amit csinál, tehát igyekszik megtartani "barátjának".

Rajtad áll, ezt meddig tűröd.

2022. márc. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

Régen én is ilyen voltam, szerencsém van, hogy időben magamtól rájöttem mekkora paraszt vagyok és minden kapcsolatomat megtudtam menteni.

Az nem sunyiság, ha nem mondod ki azt amit gondolsz, ő is gondolhatja rosszul, az igazság nem egyenlő az őszinteséggel.

Oké őszinte szép és jó de előadhatja úgy, hogy az ne legyen durva kritika. Te is elmondhatod neki téged ez és ez zavar a viselkedésében és ez rád ilyen és ilyen hatással van amitől így és így érzed magad, próbálja meg finoman megfogalmazni amit mondani akar mert ha nem tud változtatni a saját érdekedben kénytelen leszel szüneteltetni/megszakítani vele a kapcsolatot. Erre persze jöhet a válasz, hogy nem tudod elfogadni az igazságot. Na és ő? Te is őszinte voltál vele nem?

Talán ő nem veszi észre mennyire bánt vele másokat. Egy ilyen önkifejezés után, ha nem ért belőle és szüneteltetném vele a beszélgetést, talán kell idő hozzá hogy megértse. Ha ezek után sem akkor nem marad más mint hogy végleg búcsú.

2022. márc. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!