Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi a véleményetek az áldozathi...

Mi a véleményetek az áldozathibáztatásról?

Figyelt kérdés
Van, amikor helytálló egy sérelmeket elszenvedett személyt is elemezni, hogy vajon provokált-e?

2022. márc. 11. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Van
2022. márc. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Vannak esetek, amikor a túlzott liberalizmusnak köszönhetően azt is áldozathibáztatásnak nevezik, ami nem helyénvaló.


Tudnék sorolni pár példát (ezeket fb-on szoktam látni leginkább), de felesleges igazából.

2022. márc. 11. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Le fognak pontozni, de szerintem van, igen. Nem arra gondolok, mikor valakit azért támadnak meg, mert miniszoknyában volt, stb. Semmilyen passzív ok nem lehet magyarázat bántalmazásra. De aktívat el tudok képzelni. Csicskáztatás, megalázás, hitegetés… persze ilyen esetekben sem pártolom az agressziót, de kicsit érthetőbb számomra.
2022. márc. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

Amióta ez el lett társadalmi szinten fogadva, ne várjunk mást más területen sem:

https://www.youtube.com/watch?v=VOA05YnLwzU

2022. márc. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
40%

2-es vagyok


[link]


Itt van egy tökéletes példa, amire ugranak a nagy liberálisok a bőrfotelban és arról beszélnek, hogy ez akkor is gyilkosság és önbíráskodás.


Meg vagyok én, aki parázson forgatná 0-24 ezt a retek nőt, aki anyagi haszonszerzés céljából hülyére vette a közösségét és megnyomorított egy egészséges embert fizikailag és lelkileg is. Persze hétköznapi emberként képtelenség felfogni azt az élethelyzetet amiben például ez a lány élt. Mint a Szabó Péter. Tele zsebbel én is könnyen pofázok és osztok financiális tanácsokat bárkinek. Úgy könnyű.

2022. márc. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
49%

Sokszor a libbantak, idióták vagy bánom is én kik, áldozathibáztatásnak nevezik azt, amit én, egy racionális gondolkodású ember, bűnmegelőzésnek.


Zárom a házam ajtaját. Pedig, ha nyitott ajtón jön be valaki lopni, akkor is bűncselekmény a lopás.

Ha bev.központ parkolójában hagyom az autót, akkor nem hagyok látható helyen táskát, értékesnek tűnő dolgot.

Ha valaki ezekre nem ügyel és baj éri, akkor elmondom neki, hogy célszerű erre ügyelnie, azzal csökkenti az esélyét, hogy áldozattá váljon. Ha valaki erre úgy reagál, hogy én áldozathibáztató vagyok, az kinyalhatja a s..gem.

Ugyanez vonatkozik erőszakos bűncselekményekre is. De akár arra is, amikor közlekedési baleset ér úgy, hogy szabályosan mentél. Nem egyszerűen a szabályt kell betartani, hanem észrevenni, hogy miből lehet baj, és azt lehetőleg kikerülni/megelőzni.


Én azt vallom: normális ember nem akar balesetet szenvedni, bűncselekmény áldozatává válni. Ezért az ésszerűség határain belül célszerű figyelnie, mit tehet a saját biztonsága érdekében.

Akinek meg nem ez a célja, hanem az, hogy nyavalyoghasson, mekkora sérelem érte, azt meg a legkevésbé sem sajnálom.

2022. márc. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Volt itt valamelyik nap egy kiscsaj gyakorin, aki elment egy diszkóba a munkatársaival, és a munkatársa kikezdett vele, letapizta, ezért ő felakarta jelenteni. :D Állítása szerint józan volt, nem volt bedrogozva sem, de nem lépett semmit a fogdosásra, nem ellenkezett, mert hogy lefagyott, sokkot kapott (kiderült, hogy amúgy mentális beteg). És amikor a kommentelők leírták neki, hogy ilyen férfi undorral nem feltétlenül kellene ilyen helyekre járnia, ha leblokkolással jár neki bármi ilyesmi, mert hogy erről egyik férfinak sem kell tudnia, akkor mi lettünk az áldozathibáztatók.


Szóval szerintem van az a pont, amikor az "áldozatok" igazából semminek sem az áldozatai, max saját maguknak, mégis ezt próbálják meg velünk elhitetni.

És sajnos, vagy nem sajnos, ma már nem szabad azt mondani, hogy hé, itt nem történt semmi. Mert ha valaki bármi miatt is áldozatnbak érzi magát, azt mindenki másnak tiszteletben kell tartani, valakinek pedig meg kell bűnhődnie érte.

2022. márc. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem igenis van, amikor helytálló és szinte minden esetben érdemes az egyéni felelősségről is beszélni. Én értem, hogy ne rúgjunk a földön fekvőbe, nem is szeretnék, de megrögzötten ragadni dolgokat és azt állítani, hogy emberekkel csak úgy a semmiből megtörténnek, önámítás. Most nyilván nem a balesetekre gondolok, de látom én is a híreket, eseményeket, amik alatt megy az állítólagos áldozathibáztatás és az jut eszembe, hogy "de mégis mire számított, mi fog történni, ha ezt és ezt csinálja?" Például ott van az a Tinder csalós film is. Nem is értem, miért áldozathibáztatás lehülyézni egy picsát, aki eleve a ragyogás miatt kattant rá a hapsira, majd egy hónap és pár találkozó után volt olyan seggbülye, hogy egy életnyi pénzt felvett neki kölcsönként. Az ember ilyet a rákos anyján vagy gyerekén kívül senkivel sem csinál. Még a saját testvéreddel, 30 éve házastársaddal sem, Jézusom. Ugyanez igaz arra a sok hülye faszra is, aki felveszegeti a csokot. Ha hülye vagy felmérni a helyzetet, mi az anyádnak a kezedbe toll aláírni?
2022. márc. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez a tipikus "minek ment oda" kategória. Néha jót lehet röhögni rajtuk :)
2022. márc. 11. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!