Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Normális, hogy fiatal vagyok...

Normális, hogy fiatal vagyok és bánom, hogy már nem vagyok gyerek? Normális, hogy sokszor szeretnék kisgyerek lenni?

Figyelt kérdés

Gyerekként, kisgyerekként még minden olyan egyszerű, nyugis és vidám volt, de sajnos ezt akkor nem tudtam értékelni. Maximum annyi kötelességem volt, hogy összepakoljak az oviban játék után, illetve ne rosszalkodjak, valamint hisztizzek, de ezeknek a megszegése sem járt véresen komoly következményekkel. Ha lenne valamilyen gép, ami visszadob az időben jó messzire és visszaállítja a testem az akkori állapotába, akkor szerintem belemennék, hogy kipróbálják rajtam. Sok döntést lehet, hogy másként hoznék meg. Még így is, hogy amúgy fiatal vagyok, döbbenetes, hogy már mennyi idő eltelt, eme rövidke, kis, földi, e világi életemből. Kicsiként mindig szabadon kiélhettem az érzelmeim, szégyenérzet nélkül sírhattam, nevethettem, amikor csak akartam (jó, persze egy idő után már Pistike cikizte, aki sírt, de ettől még más volt). Ha valaki megbántott és sírtam, akkor lehet, hogy a Pistike cikizett, de ettől függetlenül nem éreztem egy társadalmi megbélyegzést, miszerint férfiatlan vagyok és ha nevettem, mert valamit viccesnek gondoltam, akkor sem lettem idiótának nyilvánítva, mert más nem találta viccesnek. A stressz gyakorlatilag ismeretlen volt, kivéve, amikor az alsós tanító néni/a dadus mérges volt rám. Nem stresszeltem, nem féltem, nem rettegtem, nem idegeskedtem a vizsgák miatt, a számonkérések miatt. Nem voltak rajtam ilyen jellegű elvárások. Nem veszített a tanulás. A magánéletem is rendben volt a kis családommal, a többi rokonnal, illetve a kis barátaimmal. Ma már barátnőt akarok, de az nincs, barátokat akarok, de velük sincs olyan igazi, baráti viszonyom. Nem voltam maximalista magammal. Nem nyomták a vállaim a mindennapok. Kedvemre ettem ettem, ittam, nem érdekelt semmi, mégis minden rendben volt, pedig nem volt megszervezve semmi, csak jött magától és sodorta az élet. Nem vártam el magamtól sokat és a rokonaim sem. Ma már mindenki, de leginkább magam túl sokat várok el magamtól... Kicsiként a kimondott szavaimnak nem volt nagy súlya, manapság már annál inkább...


Anno, amikor iskolás, majd lettem, nagyon felvágtam azzal, hogy már nem kell alukálnom délután vagy hogy már nem csak egy tanító nénim van és már biza nagy vagyok. Többször mondtam, hogy soha nem fogok visszavágyni oviba vagy alsóba. Ekkor édesapám mondott egy olyat, amire lehet, hogy már ő sem emlékszik: "Sokszor vissza fogsz még te vágyni oda". Milyen igaza lett...


Normális, hogy gyakran visszamennék kisgyereknek? Ti is vagytok így ezzel? Írjátok le azt is, hogy hány évesek vagytok! Valóbban ennyivel jobb gyereknek lenni, vagy csak az idő szépítette meg?



2022. márc. 11. 22:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Ezt már megkerdezted korábban is. Kaptal is válaszokat.
2022. márc. 11. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
79%

Nem normális, szorongásnak hívják. Megtaláltad az okát miért van annyi alkoholista, depressziós ember. Üdv a felnőttek között.


Pro tip: gyerek+hitel kombó hatványozza a felelősség miatti szorongást.

2022. márc. 11. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

#1.

Nem én kérdeztem meg. Nem értem miért kell azonosítani a kérdezőket, ha hasonló kérdést írnak ki.

2022. márc. 11. 22:35
 4/11 A kérdező kommentje:
Meg amit még lehagytam: kicsiként nem néztem híreket, untam a közéletről papoló nagyim. Ma már sajnos engem is érint...
2022. márc. 11. 22:36
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Normális!


Tulajdonképpen a felnőttek jelentős része elismeri, hogy jó kisgyereknek lenni. Nincs felelősség, játszhatsz egész nap. Ez bizony néha nagyon is csábítóan hangzik egy felnőtt ember számára.

Néhai apósom mondta, mikor egyik unokája óvodát kezdett: "Na, mostantól 60 éven át mindig valaki parancsolni fog neked." Milyen igaza van!

És ahogyan apukád is megmondta, hogy sokszor vissza fogsz még vágyni az óvodába, hát valószínűleg azért mondta, mert ő is visszavágyott felnőttként.


49F vagyok.

2022. márc. 11. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha tehetném, elvonulnék egy hegyi kolostorba vagy a tenger mellé remetének... Sokszor megfordult már a fejemben az is, hogy lehet, hogy jobb lenne véget vetni az egésznek, de az emberben ott van az élni akarás vágya és tisztelem, szeretem is annyira az ismerőseim, hogy addig velük maradjak, ameddig a Teremtő akarja. Nem lennék soha olyan önző és gyáva, hogy olyat tegyek, ami mindenki másnak csak rossz lenne. Remélem túlélem A NAGYBETŰS ÉLETET és jó hosszú ideig élek. Szívesen lennék egy 102 éves papa, aki már csak emlékezik a bölcsességekre, amelyeket a hosszú életpályáján szerzett, amelyek őt, saját magát is bölccsé tették.
2022. márc. 11. 22:56
 7/11 A kérdező kommentje:
Én megbízom a Teremtőben és a sorsban. Biztosan tudja, hogy mi a legjobb nekem. De ennek ellenére is sokszor kilátástalannak és értelmetlennek érzem a küzdelmeim, de nem fogom soha feladni.
2022. márc. 11. 22:59
 8/11 A kérdező kommentje:
Ezenkívül tudjuk: ami nem öl meg, az megerősít.
2022. márc. 11. 23:02
 9/11 anonim ***** válasza:
Sztem nem normalis. Valtoztatnod kell az eleteden.
2022. márc. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#9.

Könnyen meglehet... Az viszont biztos, hogy sokszor összeroskadok a sokszor igen nagy súlyok alatt...

2022. márc. 12. 00:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!