Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ránézésre meg tudod mondani...

Ránézésre meg tudod mondani valakiről, hogy milyen ember?

Figyelt kérdés

Van az a mondás, hogy "kiül az arcára a gonoszság" például, vagy "süt róla az irigység." Arra gondololok, hogy mondjuk az arcáról sok mindent meg lehet állapítani.

Az apró mimikák, esetleg a szeme szeretetet sugároz, vagy inkább nagy üresség és ridegség van benne. Vagy mondjuk a testalkata, vagy fejformája alapján.

Esetleg az öltözködése, vagy haja alapján, hogy proli, vagy nem proli az illető. A szemszín, hajszín az mit határoz meg?



2022. márc. 12. 10:51
 1/8 anonim válasza:
28%

Talán, de nem biztos.


Például van olyan, amikor tényleg meg tudod mondani az adott személyről, hogy milyen is. De nem mindig biztos!


A mimikák, a reakciók, a stílus és a beszéd sokat elárulhat.

2022. márc. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1: Igen, a testbeszéd, meg a beszéd sok mindent elárul. Így ki lehet szűrni talán a gonosz, manipulatív embereket.
2022. márc. 12. 11:06
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem le lehet vonni következtetést (de ezek inkabb első benyomások, hogy valaki vidám, barátságos, flegma, tehetős…), de én például ezzel nem úgy vagyok ránézésre, hogy biztos olyan is. Engem elsőre ridegnek gondolnak vagy már azt is kaptam, hogy “azt hittem tok nagyképű vagy”, aztán meg jóba lettünk, de nem tehetek róla, nekem alapból olyan arcom van, hogy olyan unottnak tűnök és ezt összekeverik a “lenéző” arccal :D

Viszont, ahogy írtad is sokat számít a küllem is (ha vki koszos vagy igénytelen kevésbé elegyednek vele szóba, mint egy jól öltözött, csinos vkivel, aztán lehet az előbbi egy nagyon jó szívű ember, a másik meg ott tenne keresztbe neked, ahol tud)

2022. márc. 12. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3: Igen. Aki koszos és igénytelen, annak valószínű az energiaszintje is alacsony és energiavámpír.
2022. márc. 12. 11:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. márc. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden esetben.
2022. márc. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%
Persze. Elég könnyű. Nekem az a fura h másoknak nem egyértelmű, az ember MINDENE elárul róla MINDENT. Már a szeméből látszik milyennek éli meg a valóságát, a külvilágot.
2022. márc. 13. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt szimplán előítéletnek hívom. Ennyiből nem tudom meg valakiről, hogy milyen ember.
2022. márc. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!