Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek milyen generációs...

Szerintetek milyen generációs különbségek vannak? Miben másabb a mai kor, mint a régi?

Figyelt kérdés

Miben más ez a kor, mint mondjuk anyáink, nagyanyáink élete? Jobb lett, vagy rosszabb?

Van amiben mondjuk a régebbi korok jobbak, vagy rosszabbak voltak? Gondolkodásban mennyire különböznek az eltérő generációk szülöttei?



2022. márc. 12. 21:19
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
44%

A generációs különbségek fenn fognak maradni, míg ember fog élni a Földön!

A legifjabbak még nem sokat tudnak a világról, tapasztalatokat gyűjtenek, megpróbálnak a saját szintjükön felkészülni az életre.

Az idősebbek bizonyítani akarnak - maguknak és másoknak is, sok mindent! Ők azok, akikre úgy tekint a többi korosztály, hogy meg akarják váltani a világot.

A középkorúak többnyire a napi szintű problémáikkal vannak elfoglalva, - ők képezik az adófizetésre képes réteg gerincét, ők gyakran képviselnek ezért egy olyan vonalat, amely sokszor agresszívabb a szükségesnél, ugyanakkor eléggé rövid távon gondolkodó.

Az idősebbek az élettapasztalatukra szenzitívek, - "Nekem bizony ne mondja meg,...", - mert úgy gondolják, hogy mindent tudnak a világról és egyébként is "Valahogyan megéltem ezt a kort is, - nem kell engem félteni!", - ugyanakkor el van kényelmesedve ezeknek az embereknek a gondolkodása, azt gondolják, hogy az idők végezetéig elégséges ez ahhoz, hogy - a saját szintjükön - jó minőségű életet éljenek. Többek között - a már kialakult és megszilárdult egyéniségük mellett - ezért is fogadják be nehezen az új ismereteket, rugalmatlanok, nem mutatnak túlzottan nagy hajlandóságot arra, hogy új dolgokat tanuljanak meg saját elhatározásból.

A legidősebb korosztály pedig csak a "jussához" ragaszkodik. Az ő gondolataik már a körül forognak, hogy "Én már megtettem mindent, amit a társadalom sorsának jobbá tételének érdekében ember megtehetett, - hagyjon mindenki békén, csak a hátra lévő éltemet szeretném emberhez méltóan leélni!" Ezek az emberek szívesen mesélnek a fiatal korukról, - amit sokféleképpen lehet értelmezni.

Vannak, akik kifejezetten úgy élik meg ezeket a beszámolókat, mint ismétlődő "hegyi beszéd", de akik tisztelik az időseket, azok meg úgy élik meg ugyanezt, hogy "Szegény, már sokadszor mondja, de csak jót akar nekem, mert nem akarja, hogy meg kelljen ugranom ugyanazokat az akadályokat, amelyekről ő beszél!" -Embere válogatja.

Én tisztelem az időseket, mert bár sokszor csinálnak a fiatalabbak számára érthetetlen, "idegesítő" dolgokat, de amiben élünk, azt mind ők építették, teremtették elő.

Az már a fiatalabb korosztályok feladata, hogy a már meglévő mindenséget a saját igényeihez igazítsa folyamatosan, - nem kérhető számon senkin, hogy miért olyan valami, mint amilyen, pláne, ha még a szocializmus korlátai között kellett azt létrehozni.

Mást akarok? Megfogalmazom magamnak, hogy mi lenne jobb és megpróbálok szövetségeseket keresni ahhoz, hogy megvalósítsuk!

Ha tényleg jobb, akkor lesznek erre szövetségesek, a rosszabbat pedig nem fogja normális ember támogatni! Szerintem ilyen egyszerű!

Más kor volt a XX. század eleje, - teljesen mások voltak a társadalmi normák és technikai lehetőségek, társadalmi viszonyok, mint a II. Világháború előtt, alatt és után úgy, ahogyan a 70-es és 90-es évek is más lehetőségeket hordoztak.

Igazából a működő régit és az ugyancsak működő újat próbálják eggyé gyúrni az emberek közösen és ez mindig fog generálni generációs konfliktusokat! Mindent lehet, csak másokat gyűlölni nem bölcs dolog azért, mert másként gondolkodik! Az észérvek, a kölcsönös kompromisszumra való hajlam "csodákra" képes!

2022. márc. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!