Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az emberek miért nem tudnak...

Az emberek miért nem tudnak különbséget tenni "régi" és "régi" autó között?

Figyelt kérdés

Nyilván vannak akik kényelemből, azt is megkockáztatják, hogy az autó összeesik alattuk.

Tök mindegy, hogy hány éves, vagy mennyit kéne rá költeni.


Plusz ugye ott vannak (én is) azok, akik valami okból egy régi, talán ritka autót vásárolnak.


Hűűű, de sokat fogyasztanak!

De sokba kerül az alkatrész!

Sokszorosát költötted arra, mint amiért az autót vetted!


ÉS???????????????


Nyilván akik így döntenek, azok okkal döntenek így.


Azt még megértem, hogy azokat leszólják (bár végül is azokat sem, hisz a saját magán ügyük)

akik tényleg hagyják, hogy a kocsi lepusztuljon alóluk, DE akik tényleg tutujgatják, szeretik, mindent megtesznek, megvesznek az autónak (talán sokkal többet főleg anyagilag, mint egy szalonból kihozott autó tulajdonosa)

az miért gond?


2016. jún. 1. 21:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ez nem gond, félreérted. A gond az szokott lenni, hogy sokan vannak akik beleszeretnek valami antik kocsiba, de aztán némi szerelgetés után rájönnek, hogy ezt nem bírják, folyamatosan szívnak vele, de addigra már ráköltöttek egy rakat pénzt. Persze tisztelet a kivételnek, de gondolom mindenki általánosít, és van is némi alapja.


No meg az se mindegy, hogy 1db kocsid lesz összesen, vagy ez egy akárhányadik hobbi autó.

Szerintem ha valaki egy már meglévő mellé vesz egy hobbiautót, akkor azt nem is baszogatják emiatt.

Viszont fő használati tárgynak, manapság egy 20-30 akárhány éves autót használni, rizikós, és kicsit pazarló.

2016. jún. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

Én csak azt nem értem, mit érdekel téged, hogy ki mit gondol a te autódról? Mit foglalkozol vele?


Az élet minden területén ilyen vagy?


Zavar, ha valakinek a szőkék tetszenek, másnak meg a barnák? Ha te a nagymellűeket szereted, akkor idegeskedsz, ha valakinek a kismellűek jönnek be?


Ha én szeretem a pacalt te meg nem, akkor kiírsz egy kérdést, hogy hogy lehet, hoyg egyesek szeretik a pacalt?


Persze lehet, hogy neked ez kell a boldogsághoz, de én ezt nem értem, hogy hogy lehet, hogy egyesek ennyire attól függenek, ohgy mit gondol róluk a környezetük. Mindjárt ki is írok egy ilyen kérdést.

2016. jún. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Beviz Elek ***** válasza:
44%

Miért zavar hogy mások mit gondolnak?


Egyébként rendben, költsd rá a sokszorosát, én is ezt teszem. Dolgozok, megtehetem, ez a hobbim, nem akarok sem új autót, sem olyat mint a szomszédé.


Egy bizonyos szintig egyébként jobban jársz anyagilag ha a régire költesz mint egy új autóval (az újnak sok az értèkvesztése).


A legolcsóbb megoldás ha veszel egy olcsó, megbízható autót (pl Swift), használod míg szétesik, újra veszel egy olcsó hulladékot, használod míg szétesik, és így tovább.

2016. jún. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Beviz Elek, ez így rendben is van, csak 2 évente meg kéne felelni a műszaki vizsgán vele.

Olyan széthullott roncsokat lehet venni, hogy hihetetlen, és mindezt azért, mert nagyon lazák a műszaki vizsgák.

Bár baleset ezekből nem nagyon van szerintem, a féket nézik egyedül, a többi le van tojva.

Az, hogy nem indul el, meg behúz a rekettyésbe a kormány, az senkit nem érdekel már.

2016. jún. 2. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Csak simán érdekelt, hogy miért is van ez, mert elég sokszor olvasok itt olyan kérdéseket és válaszokat, amik ilyen témában vannak.


"Zavar, ha valakinek a szőkék tetszenek, másnak meg a barnák? Ha te a nagymellűeket szereted, akkor idegeskedsz, ha valakinek a kismellűek jönnek be?"


A szőkés dolgot még értem, én inkább a barnákért vagyok oda, de nem vagyok le...bi, így nem nézem a női melleket. :D

2016. jún. 2. 09:56
 6/11 anonim ***** válasza:
Volt egy olyan sejtésem, hogy nő vagy, azért jár az agyad ilyen marhaságokon, ahelyett, hogy a magad dolgával törődnél, és ráhagynád másokra a sajátjukat...
2016. jún. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Aíg a sjaát pénzéböl költ rá hadd tegye.
2016. jún. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 veterán vas ***** válasza:

Nos, ha nem pasi vagy, akkor nézzük ugyan ezt a kérdést, női "alkatrészekkel". Miért van az, hogy az egyik nő le nem mondana a megszokott táskájáról/ruhájáról/cipőjéről, amíg a másik -ugyanezekre -azt mondja: ósdi, régi, már látták rajtam többször. Ráadásul az elsőnek említett, lehet, hogy sokkal jobb anyagi helyzetben van, mégis tutujgatja(Te írtad) a régit, a második viszont jóval vékonyabb pénztárcával is erőlködik a folyamatos cserén, és csak az újat favorizálja.

Van erre logikus válasz? ;)

2016. jún. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nem tudom, ez a buta nők cselekedetei.


Én is szívesen vásárolok ruhát, cipőt, de minden más dolgot is.

Autóhoz cuccokat, szerszámokat, kerti felszereléseket, lakás kiegészítőket, bármit.


De nyilván azt ami nem felesleges, és amit a pénztárcám enged.


Ha van egy tényleg jó darab akármi, amit érdemes javíttatni, gondozni ahelyett hogy újat vegyek, akkor azt teszem.

Legyen az bármi.

Főleg ha valami örökség, nagyszülők vagy még régebbi rokonoktól.


"Csak úgy" tartogatni dolgokat nem szoktam.

Illetve olyanra sem költök, amire tényleg nem érdemes.


Pl. egy 300 forintos tányért nem ragasztok meg egy 800 forintos ragasztóval, de egy dédnagymamától örökölt Zsolnay tányért igen.


Ugyanígy az autóknál.

2016. jún. 2. 16:46
 10/11 anonim ***** válasza:
Oké. És?
2016. jún. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!