Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mire ez a viselkedés?

Mire ez a viselkedés?

Figyelt kérdés

Van egy nő ismerősöm aki nem szeretne gyereket meg kapcsolatot sem. Ezzel nincs is gond, ő választotta (?) Vagy így alakult az élete és már elengedte a dolgot. (45+os)

Nem szoktunk (én legalábbis biztos nem) erről kérdezni mostanában sem, de a baráti társaságban régebben sem volt soha téma ez emlékeim szerint. Ha szóba is jött, akkor ő hozta fel. Valójában az ő dolga, ezzel nincs is gond.


Amivel gond van az az, hogy az utóbbi időben több célzást is tett, ő "több" azoknál az embereknél akik ösztönlények és vállaltak gyereket ebbe a világba. Szerinte manapság csak és kizárólag azert vállal egy pár gyereket meg azért köt házasságot, mert az anyagi hasznot hoz. Ezt így majdnem szó szerint megkaptuk, pedig szerintem kár általánosítani.


A kérdésem lényegében az, ahová tettem is egy kérdőjelet, itt fentebb, hogy szerintetek ez tényleg választás? Ez a nő már nagyon régen a baráti társaságunk tagja és tudjuk a múltjából, hogy nem volt ez mindig így. Régen volt kapcsolatban, voltak terveik, csak valami félrecsúszott és a nő akkor már jócskán benne volt a 35+ban. Aztán annyi keserűség és csalódottság lett benne, hogy ha akart volna se talál párt, és ez azóta sem sikerült. Az idő viszont eltelt és a gyerekvállalás jó eséllyel elúszott.

Jelen esetben szerintem ez nem választás hanem egész más. O nem tudta feldolgozni azt a kapcsolatot, a veszteségeit és ez egy gyászfolyamat amit ő nem zárt le.


Szerintem, de lehet tévedek, könnyebb úgy elengedni, hogy elhiteti magával, hogy ezáltal neki jobb lett és ő több másnál aki nem úgy él ahogy ő.

Ettől persze nyilván van aki tényleg nem akar kapcsolatot meg gyerekeket, de az nem is hisztériázik, ha más nem úgy látja ahogy ő.


Szerintetek ez mennyire választás kérdése? És itt arra kérdezek rá, hogy legbelül, lelkileg ennek milyen érzelmi háttere.


Ő álszent szerintetek?



2022. márc. 14. 06:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a lényeg:


"több" azoknál az embereknél akik ösztönlények és vállaltak gyereket ebbe a világba"


A párkapcsolati élete teljes kudarc, vqlahogy meg kellett magyaráznia magának meg másnak is, hogy ez így van jól, ettől lesz ez elfogadható. Számára legalábbis.

2022. márc. 14. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy ez tudatosul benne és direkt csinálja, de minden ember önigazolást keres, különben nem lehet úgy élni, hogy nem hiszel abban, amit csinálsz.

Nem szabad elvenni az emberektől az élethazugságaikat. Te fel tudod dolgozni, hogy ő néha beszól pár bunkóságot a gyerekekre. De ő összeomlik ha nem hiheti azt, amit hisz.

2022. márc. 14. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha néha lenne akkor okés lenne, de nem az.
2022. márc. 14. 07:08
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Igen, ő is álszent szerintem, de ez a kérdés téged sem tett szimpatikussá.
2022. márc. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem baj négyes, egyáltalán nem a szimpátiádra hajtottam.

Sőt, az sem, zavar ha te engem álszentnek gondolsz.

Én nem tartom magam többnek azért, mert van férjem meg gyerekem, de nem is sajnálom azt akinek saját választása miatt nincs.

Ahogy az egyedüllét, úgy a párkapcsolat is sok lemondással és kompromisszummal jár de igenis vannak olyanok akik inkább maguknak is hazudnak egy jó nagyot csak nehogy véletlenül be kelljen vállalni, hogy változtatni kellene valamin.


Ugyanolyan ez, mint azok az emberek akik sírnak a szar kapcsolataik miatt, ahelyett hogy kilépnének belőle. Az is csak egy óriási hazugság és önigazolás. Kellemetlen szembe nézni azzal, hogy a rossz döntéseknek hosszútávon káros következményeik vannak. És itt a rossz döntést nem úgy értem hogy társadalmi elvárás szülni és az a jó döntés hanem úgy hogy a lelki világára nézve rossz a döntés hiszen nem lett boldog ezen az úton amit jelenleg kényszerpályán bejár.

2022. márc. 14. 08:14
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Igen, pont erről van szó.


Ahelyett, hogy kilépnél ebből a szar ismerősi kapcsolatból, vagy akárhogy kezelnéd, úgy fest, mintha itt keresnéd az igazolást a véleményedre, és a gyakoris közbíróság elé löksz valakit, akit a leírasodban már eleve elítéltél.


Nem ismerlek, akár áldott jó ember is lehetsz, de ez a megnyilvánulásod most itt nem sok hasonlót mutat, mint amit nehezményezel.

2022. márc. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
* olyannak fest,
2022. márc. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem írtam sehol hogy ezt a kapcsolatot a továbbiakban is fenn szeretném tartani, szóval nem értem. Egy emberi tulajdonság vagy viselkedés okát szerettem volna megérteni. Vagy.. szerettem volna megbizonyosodni arról, hogy jól gondolom-e a viselkedés okát.
2022. márc. 14. 14:14
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

A te perspektívádból nézve jól gondolod.

Nem is tudom, hogy "mire ez a viselkedés", hiszen arra sem volt képes, hogy egy valamirevaló kapcsolatot vagy egy gyereket összehozzon, és ez nagy bizonyossággal az ő hibája. Ahelyett, hogy lesütött szemmel járna, még van képe "hisztériázni", pedig csak saját maga és a rossz döntéseinek a következménye az, hogy ide jutott. Egy önigazoló álszent ez a nő, még ő jön azzal, hogy a pénz meg az ösztönlénység, pedig milyen nyomorult teremtés is ő.


Most, hogy újraolvastam, tényleg neked van igazad és ő az álszent.

:D

2022. márc. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oh te szerintem bolond vagy. 🤘🏻
2022. márc. 14. 19:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!