Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen motiválatlanok, búval béleltek az emberek, miért hiányzik belőlük a lelkesedés?

Figyelt kérdés
2022. márc. 16. 12:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem ez egy nagyon-nagyon sokösszetevős dolog. Benne van a történelmünk, melynek nagy részében mindig valamilyen hatalom elnyomásában éltünk. Benne van az 50 év kommunizmus és annak pszichológiai hatásai.

Hogy Magyarországon pocsék időjárás van. Most is kinézek az ablakon és ilyen hideg, borús, taknyos idő van, ilyen időben mégis kinek van kedve mosolyogni? Az őszt és a telet azonnal hatállyal kitiltanám az országból.

Genetikai eredetű is lehet a búskomorság, depresszió, ezen felül feldolgozatlan traumák, kudarcélmények stb...

2022. márc. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert hiába tanultam, hiába szereztem több végzettséget, mégsem úgy alakulnak a dolgaim, ahogy 20 évvel ezelőtt elterveztem. A jövőbeli kilátások se túl rózsásak.
2022. márc. 16. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Miért lelkesedjünk? Többségünk rühelli a munkáját, amivel napi 8-12 órája eltelik, mellette kb semmire sincs idő, azt a semmit is fáradtan kell csinálni. Jobbra nincs kilátás, mert más országok betanított rabszolgái vagyunk.


Átlagfizetésből kb semmire nem telik.. ha akarsz valamit akkor hitel 15 évre minimum és még kiszolgáltatottabb leszel.

2022. márc. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A politikai helyzeten át a gazdaságig még sok mindent fel lehetne sorolni. Egészségügy, oktatás stb. És nem, ezek nem feledhető, statisztikai adatok. Rossz úgy élni, hogy tudod, itt nem számítasz. Nemhogy megbecsülést, sokszor rendes oktatást, fizetést vagy ellátást sem kapsz. A közvélemény haragos, ellenséges. Az emberek fáradtak, kiszolgáltatottak, alábecsültek. Itt semminek nincs értéke, csak a pénznek. De annak sok. És ha nincs, megnézheted magad.
2022. márc. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

A megélhetési és lakhatási költségekhez képest nagyon alacsonyak a fizetések, pláne egy sor fontos, felelősségteljes és általában diplomás szakmában, pl pedagógusok.


12 éve megy a megosztás és gyűlöletkeltés.

Nemcsak a gyűlöletkeltés, hanem a félelemkeltés - migránsozás, sorosozás stb.


Az emberek nem tudják megbecsülni a demokráciát és nem tudnak élni vele, jól használni, megtartani.


30 éve nincs kommunizmus és a többi volt SzU csatlós ország elhúzott mellettünk.


Rettentő sok dologban elmaradott az országunk, elmaradott a fővárosunk, de amúgy vízfejű az ország.


Elmaradott a gondolkozásunk. Nem vagyunk nyitottak, elfogadóak. A többség gyorsan felszívódó szénhidrátokat eszik, mindennapos húsfogyasztás, zsíros húsok, kevés hal, kevés rost, kevés zöldség, minden kaja rántott, olajban sült. Sokan nem sportolnak. Beteges nemzet vagyunk. Sokan nem is hisznek az egészséges életmódban, sőt, hipochonder, aki azt követi.


Az oktatási rendszerünk elavult és katasztrofális. Többek között a rossz bér miatt sokan már nem is akarnak pedagógusok lenni.


Az egészségügy katasztrófa.

Hatalmasak a várólisták, rendes kivizsgálás nélkül gyógyszereznek, életmódbeli tippeket sokszor nem kapsz.

A kórházak egy része kvázi halálkórház.


A kis magyar cégek, kis- és középvállalkozások nem tartják be a törvényt, borítékban kapod a béred egy részét vagy bújtatott foglalkoztatott vagy. Már ez katasztrófa, a kormánynak tennie kell, de nem bűntetéssel, hanem élhető körülmények teremtésével.


Sokan tespednek a tanult tehetetlenségben, nem is küzdenek magukért, a céljaikért.

Pláne ezt látjuk a 60 körüli korosztálytól.



Nem tudom, én 29 éves koromra belefáradtam ebbe az egészbe. Én személy szerint most szerzem a második diplomámat, ha meglesz, tiplizni szeretnék.

2022. márc. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
21%
Mert kevésbé motiváltak az önálló goondolkodásra, az önálló lépések megtételére, mert akkor nem lenne kit hibáztatni. Így sokan az államban bíznak, akik adnak/elvesznek, ami összességében okozza a b*úttságot.
2022. márc. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%
Azokból sok igazság van, amit előttem írtak, de akkor se tudom a választ. Mindenkinek van van problémája, és mindenkinek a sajátja a legnagyobb. Ez más országokban is így van. Nekem is vannak problémáim, de nem szoktam panaszkodni, általában mosolygós vagyok és ezt szeretik is a körülöttem levők. Talán az lehet az oka a szomorú viselkedésnek, hogy Isten tudja mióta ezt látják mintának. Meg, hogy valamiért sokan nem értékelik, amijük van és túl sokra vágynak. Persze, kell többre vágyni, mert az visz előre, de csak kicsivel többre, ami elérhető.
2022. márc. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Pénz, lehetőségek, jövőkép nélkül elég nehéz lelkesedni. Ezek lennének ugyanis az alapok, ami ebben az országban igen hiányos ,így több sebből vérzik. Egyszerűbben fogalmazva:nincs.
2022. márc. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

"Magyarországon miért ilyen motiválatlanok, búval béleltek az emberek, miért hiányzik belőlük a lelkesedés?"

Ugyanazon dolgok miatt, mint más országokban.

2022. márc. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
90%
Én motivált vagyok, lelkes és legtöbbször jókedévű.
2022. márc. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!