Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Megőrizhető-e, illetve újjáéle...

Megőrizhető-e, illetve újjáéleszthető-e a gyermekkori lelkesedés állapota?

Figyelt kérdés
Csillogó szemű, élénk, érdeklődő, lelkes kisgyerek voltam. Csodás érzés volt ezt megélni, és jó visszagondolni erre az időszakra. Logikus az a feltételezés, hogy ez a lelkesedés és életöröm hosszan fenntartható lenne - normális társadalmi körülmények között. Esetemben balesettel kapcsolatos trauma, szüleim válása és problémás viszonya, a számomra érdektelen, engem meg nem értő és nem értékelő iskolai közeg "törölt le darabokat lelkem zománcából és orcámnak színéből" (módosított idézet Petőfi Az apostol című művéből). Elvesztettem önmagam egy időre.. Időbe telt, de szerencsére sikerült a gödörből kimásznom, és "rátaláltam az utamra", illetve folyamatban van múltam feldolgozása. Van motiváció bennem, hogy "tegyem a dolgom", viszont hiányzik a gyermekkori lelkesedés, a csillogó tekintet, az életöröm, a belső tűz. Vajon újjáéleszthető ez az állapot - és ha igen, hogyan? Az is érdekelne, ki hogyan és meddig tudta megőrizni ezt a pozitív állapotot magában.

2020. aug. 6. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Mentalis problemara utalna, ha felnottkent visszaterne ugyanaz a lelkesedes annak ellenere, hogy tul vagy mar szamtalan negativ megtapasztalason.
2020. aug. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Ne hallgass az elsőre, baromságot ír.

Próbáld meg azt, hogy minden nap este leírod a jó dolgokat, melyek aznap történtek véled. Hidd el, jobb lesz a hangulatod.

2020. aug. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A hangulatom nem rossz, és stabil is, az érdekel, hogy a lelkesedés tüzét hogyan tudnám feléleszteni magamban.. :)
2020. aug. 6. 11:22
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

2 - Ezt akartam irni en is, pont, mint te, csak gondoltam nem hitegetem foloslegesen.

Ide is dobj egy piros pacsit :D

2020. aug. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkori ilyen emlékeket veszel elő a polcról, és érzés terén nézed, hogy akkor milyen érzés volt. Így!
2020. aug. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
5-ös, egyszerű és nagyszerű ötlet, köszönöm :)
2020. aug. 6. 11:56
 7/13 anonim ***** válasza:
😉 Örömmel segítettem.
2020. aug. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
5-ös 7-es vagyok.
2020. aug. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen visszaszerezhető és megtartható az őszinte gyermeki lelkesedés, egyszerűen csak tudatossá kell válni hozzá.


A szívedet ki kell tárnod,

a legeslegmélyig kell ásnod,

hogy meglelhesd a tudatodat, az igazi önvalódat, a tüzet, az energiát, ami örökké éltet.


Alaposan, töviről hegyire meg kell ismerned magad, hogy az összes sebet képes legyél begyógyítani magadban, amit a múltban szereztél... ,

hogy visszakaphasd a szabadon szárnyaló gyermeki lelkedet.


Ott van most is benned, csak a hosszú évek alatt felgyűlt, fel nem dolgozott fájdalmak teljesen maguk alá gyűrték...

2020. aug. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a lelkesítő szavakat :)
2020. aug. 6. 12:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!