Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan külföldivel élő...

Van olyan külföldivel élő külföldre költözött magyar ismerősöd, aki a kint született gyerekeit nem tanította meg magyarul?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam nemrég, hogy valaki fárasztónak tartotta, hogy más nyelven beszéljen a gyerekkel, mint a párjával, ezért a gyerek már nem tud magyarul.


Tényleg olyan fárasztó, hogy a gyerekhez magyarul beszéljen? És akkor a gyerek legalább tud plusz egy nyelvet, ami sohasem hátrány.


2022. márc. 16. 16:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is leszögezném, mielött támadni kezdesz, hogy a gyerekeim megtanultak magyarul. De nálunk a párom szintén beszéli a magyart, ez elég különleges helyzet, viszont csak ezért volt kivitelezhetö.


DE a legtöbb esetlen elég nehezen kivitelezhetö. Amíg baba, addig meg lehet oldani, hogy az anya - aki otthon van vele - magyarul beszél hozzá, amíg kettesben vannak a gyerekkel. (értelemszerüen ez apaként sokkal kevésbé megoldható, mert a nap nagy részében nincs otthon.) A gond akkor kezdödik, amikor mindkét szülö ott van a gyerekkel, mert az nagyon hülye dolog, ha beszélsz a gyerekkel, a másik szülö meg csak néz, nem érti miröl van szó - ezért ilyenkor gyakorlatilag mindig a közös nyelven beszél mindenki.

A magyarul tanítás még akkor is nehezen megy, ha az anya a magyar, egyéb esetben meg majdnem lehetetlen.

Az meg megint nem opció, hogy a másik fél tanuljon meg magyarul, mert egyrészt rengeteg idö meg energia lenne és semmi haszna nincs belöle.

A következö probléma meg, amikor a gyerek elkezd közösségbe járni, ott ugyanis már csak az ottani nyelvet használja, és a magyarul beszélés nullára csökken, mert akkor már az anya is eljár dolgozni, este meg megint csak a közös nyelv marad, egyáltalán nincs olyan idöszak naponta, amikor csak kettesben vannak és tudnának magyarul is beszélni.

2022. márc. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Minden külföldön élő ismerősöm a saját anyanyelvén beszélt a gyerekéhez, az ott beszélt nyelvet meg oviban kezdte el tanulni kb.

Ennek ellenére úgy látom, bár úgyis leszoktam lenni szavazva emiatt a tapasztalatom miatt, hogy akik ide születtek (több ilyen ismerősöm is van), azokhoz hiába beszéltek magyarul, a gyerek inkább nem szólalt meg, de nem beszélt a szülőjével, igen-nemen kívűl. El-el makognak magyarul, ha nagyon muszáj, értik is valamennyire, de kb ilyen B1 szinten, anyanyelvi környezetben, beszélgetésnél, több partnerrel hamar elvesztik a fonalat, pedig azóta is ugyanúgy magyarul beszélnek hozzájuk otthon, csak az iskolai közegben, barátokkal megy a közös adott ország nyelve.


Persze, vannak olyan gyerekek, akiknek megy 3 nyelv is szuperül egyszerre, már kis iskolás korukban. Sok külföldi kisgyerek a saját szülőjét tanítja az adott ország nyelvére 7-8 évesen, mert a szülők is épphogy beszélnek azon a nyelven.

Viszont akkor is, a legtöbb gyerek az adott ország nyelvét fogja anyanyelvi szinten beszélni, a másikat, vagy másik kettőt meg "nagyjából". Mint mondtam, van kivétel. Meg nyilván haza lehet dobni nyáron Magyarországra a gyereket 2 hónapra, ha ráérnek a nagyszülők, de korántsem biztos, hogy a gyerek ettől függetlenül akarni fogja és nem kitolásnak gondolja.

2022. márc. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én Szlovákián élek, már több generáció óta itt él a családom, én tudok magyarul, szlovákul, csehül és angolul. Otthon magyarul beszéltünk és suliba is magyarba jártam, de a szlovák nyelvet is napi szinten használtam iskolába is meg üzletbe vagy voltak szlovák barátaink is akikkel beszéltünk. Magyar és szlovák TV-t is néztünk kis korunk óta, szóval nem hiszem, hogy olyan fárasztó lenne kettő vagy több nyelvet tanítani a gyereknek ha más országban él. Amúgy örülök, hogy Szlovákián születtem. Biztosan annak is előnye lett volna, ha Magyarországon születtek, de így legalább tudok sokkal több nyelvet és ez miatt nagyon sok lehetőségem van és ezért örökké hálás leszek a szüleimnek. De a unokatesóim több ágról is nem voltak olyan szerencsések mint én mivel a legtöbbjük nem beszél magyarul, érteni is csak nagyon keveset értenek. Én biztosan meg fogom tanítani a gyermekeimnek a magyar nyelvet és az összes többit amit tudok, és szeretnék költözni is szóval ha még tanulok valamilyen más nyelvet, akkor biztosan azt is meg tanítóm a gyerekeimnek.
2022. márc. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egy volt osztálytársam Franciaországban él a francia férjével. Két közös gyerekük van (15 és 12 évesek) és nem tudnak magyarul. Viszont a gyerekek anyanyelvi szinten beszélnek franciául és nagyon jól angolul. Emellett még konyhanyelvi szinten beszélnek spanyolul, vagy baszkul (ezt nem tudtam megállapítani).
2022. márc. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Rokonom Németországban vett el egy német nőt, ott is telepedett le aztán. A gyerekei nem tudnak magyarul. Szerintem kár, de ő dolguk.
2022. márc. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha kikoltoznek vegleg es ott szuletne gyerekem lehet ense tanitanam meg egy ilyen jelentektelen orszag nyelvet.
2022. márc. 16. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!