Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Aki gyorsan beszél és találkoz...

Aki gyorsan beszél és találkozik egy külföldivel aki megtanult magyarul, az nem tartja tiszteletben hogy neki nem a magyar az anyanyelve?

Figyelt kérdés
Nekem természetes, hogy lassabban beszélek velük, artikulálva és nem haradva.
2016. aug. 4. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Sőt, van aki még hangosabban. Sőt, akkor is, ha a külföldi csak angolul ért.
2016. aug. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem van egy külföldi haverom, aki tanul magyarul és vele én is próbálok lassabban beszélni, hogy értse, amit mondok. Mondjuk néha, amikor nagyon belemerülök a magyarázásba, van, hogy elfelejtkezek magamról és megint hadarni kezdek, de olyankor csak szól, hogy ez túl gyors és lelassitok :D De egyébként már egész jól beszél magyarul, szóval nem kell olyan nagyon lassan beszélni hozzá, mintha fogyatékos lenne.
2016. aug. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sok országban jártam már, az emberek nagyrésze odafigyel és nem hadar. Nagyon jó a német tudásom, hétköznapi dolgokról, de gazdaságról is tudok beszélgetni. Egyrészről nagyon sok dialektus van plusz még hadarnak is. Észak-Németországban tapasztaltam ezt csak. Máshol általában angolul vagy olaszul beszélek, ott megértem akkor is ha hadarnak. Nem tudom mi van az észak németekkel, Kiel, Lübeck, Hamburg...
2016. aug. 4. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!