Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bevállalnád, hogy megvakulj,...

Bevállalnád, hogy megvakulj, ha ezzel megmenthetnéd valaki életét?

Figyelt kérdés

2022. márc. 16. 19:40
A kérdező szavazást indított:
Igen, akár egy idegen emberért is.
Igen, de csak egy számomra közel álló emberért.
Igen, de csak magamért. (Kicsit kakukk tojás)
Nem, senkiért sem
54 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Dehogy.
2022. márc. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Van akiért igen.
2022. márc. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Az életemet előbb odaadnám, mint a látásomat.
2022. márc. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
56%
A nemleges döntésben csak az a rossz, hogy utána egész életemben lelkiismeret-furdalásom lenne, hogy megmenthettem volna az életét, de nem tettem.
2022. márc. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
95%
Édesanyámért megtenném, senki másért a világon nem. Úgy gondolom, hogy a családom de még a barátaim közül is ő az egyetlen akiért képes lennék szívből meghozni egy ekkora áldozatot. Testvéreimért és édesapámért sem vállalnám ezt be.
2022. márc. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
70%
Akárkiért nem,de ha valóban döntenem kellene,akkor volna olyan, akiért vállalnám.
2022. márc. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
45%
Helyzettől és személytől függ, meg hogy garantáltan kapnék-e egy vakvezető kutyát is egyből, de alapvetően nem, sokat fizettem azért, hogy jó látásom legyen sok év bosszantó szemüveges lét után, nagyon élvezem az új látásomat, aki sose látott rosszul, el sem tudja képzelni, milyen, nem szívesen dobnám el ezt magamtól.
2022. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
A gyerekeimért igen
2022. márc. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
92%

Vakként is ér válaszolni?


Közeli hozzátartozóért tuti. Szülő, testvér, házastárs...

Magamért nem.

Idegenért már nagyon elgondolkoznék. Ott alapból azt mondanám, hogy nem, viszont ismerem magam, hogy akkor meg a lelkifurdalás gyötörne egész életemben, hogy miattam halt meg valaki. Tehát itt az lenne a kérdés, hogy tudnék-e egy életen át ilyen lelkifurdalással élni. De mondjuk egy balesetben, ahol hirtelen kellene dönteni, a látásomat mentsék vagy a másik életét,, szerintem a látásomért harcolnék.

2022. márc. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%
Fu ez nagyon nehez kerdes. Ha az lenne a kerdes, hogy meghalnek e bizonyos emberekert, akkor siman, lenne tobb ilyen szemely is. De ez.. Hat.. Sztem nem.
2022. márc. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!