Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Édesanyámat körbevette 5...

Édesanyámat körbevette 5 kutya, az 5 gazdi közül miért nem lépett közbe senki? Mi lett volna részemről a helyes megoldás?

Figyelt kérdés

Muszáj kiírnom egy fórumra, mert engem eléggé rosszul érintett ez az esetünk:


Édesanyám elvitte sétálni a kiskutyáját egy parkerdőbe, pórázzal. Én is kísértem. A parkerdőben állandóan póráz nélkül futkosnak a kutyák, ez egy "szokás" lett ott, de nem kutyafuttatás célra van kialakítva a hely.


Egyszerre hirtelen 5 nagytestű kutya, mind póráz nélkül, körbevette a kiskutyánkat, és így édesanyámat is. "Beszorultak". Valójában engem is, csak mivel nem nálam volt a kiskutya, így én még szabad voltam. A kiskutyánk hamar bepánikolt, édesanyám is megijedt, egyáltalán nem volt egyértelmű, hogy az 5 nagy kutya közül épp támadna-e bármelyik is. A lényeg, hogy az 5 "gazdi" oldalt beszélgetett, és néztek minket, egyik sem szólt a kutyájára. Mikor ezt láttam, azonnal odaszóltam az 5 embernek, hogy segítsenek. Akkor sem igazán reagáltak rá, egyszer kétszer mondták a kutyák nevét, és ennyi. Édesanyám valahogy a kiskutyát magasba emelve kivergődött a kutyák közül.


Amikor édesanyám kérdőre vonta őket, akkor elfordultak és legyintettek nekünk.


Nem annyira értem ezeknek az embereknek a viselkedését. Szociopaták? Vagy ez miért így játszódott le? Vagy, ha mind az öten így viselkedtek, akkor lehet, hogy valamit mi rontottunk el?

Én amúgy férfi vagyok, elég félős, de itt voltam annyira mérges, meg tehetetlen, hogy azt éreztem, vagy leüvöltöm az öt embert a következő pár másodpercben, vagy elkezdem a kutyák fejét rúgdosni.


Édesanyám kevésbé lett feldúlt, mint én, és nem értem pontosan, hogy miért. Engem kizökkentett, és nem annyira tudom, hogy miért, vagy, hogy hogyan cselekedjek máskor. Az az érzésem, hogy egyáltalán nem tudom megvédeni anyukámat.



2022. márc. 18. 19:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszem, hogy ilyen jól tudtam volna tartani magam, mint ti.

Komoly pénzzel bírságolni kéne ezeket a gazdákat, akik póráz nélkül szaladgáltatják a kutyájukat.

2022. márc. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem hibáztatok, azok az emberek az egyre jobban terjedő gazdatípust jelentették meg a NAGY ARCÚ ordas bunkó, öntelt kutyások tábora, akik egymagukban vagy kutya (persze nagytestű) kutya nélkül csak beszari molylepkék.
2022. márc. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként meg menj ki és hívj rendőrt. Tuti ott lesznek legközelebb is.

Elégtétel gyanánt.


Én biztosan nem lettem volna ilyen jámbor mint ti de az biztos hogy a saját kutyámra koncentráltam volna.

2022. márc. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%
Ez az öt igazi kutyatarto volt. Az emberek le vannaksz arva, csak az ö kutyájuk érezze jol magát. Ez egy ilyen társadalom:-(
2022. márc. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi szépen!

Hát, kár, hogy ez ilyen, de örülök is, hogy így látjátok, és ezt leírtátok!


Egyébként, ha ilyenkor rendesen felemeli a hangját az ember, és esetleg jól leb--a őket - ott akkor, amikor épp támadás van, nem utólag - akkor tartani lehet, attól, hogy esetleg még meg is vernek engem, vagy ilyesmi?

Ha kutya nélkül vannak bunkók, általában meg tudom magam értetni velük, ki szoktam állni magamért, ha komoly a fenyegetés, de ezeket a kutyatartókat egyáltalán nem ismerem ki. Nem tudom, mit gondoljak róluk. Vagy ez a megverés csak az én félelmem lenne?

2022. márc. 18. 20:05
 6/8 Humor Herold ***** válasza:

Elképzelhető az is hogy túlreagáltad, vagy túloztál a mesélésben is.

De túlzás vagy nem, egy állattartás felelősség.Ami kiterjed arra is, hogy ha egyszer már póráz nélkül van a kutyája valakinek, akkor kiemelten odafigyel rá, ilyen helyzetben pedig fizikailag közbelép és odalép a kutyájához.Egy gazdi joggal vonható felelősségre a kutyája tetteiért.És ha baj történik a törvény előtt kell felelni.És hát sajnos volt már rá példa hogy hamar megvan a baj.

Ugye sokszor egy gyereket a kutyához hasonlítják.És az a szomorú hogy ilyet is sokszor látni hogy a szülő beszélget, vagy mobilozik,miközben a gyereke elmászkál, vagy belepisil a homokozóba,esetleg elveszi egy másik gyerek játékát.Ugyanígy sz.rik rá a szülő.De ha más mer szólni a gyerekének , akkor azonnal ott van és a plafonon van és kikéri magának a dolgokat.Felelőtlenek az emberek.

2022. márc. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értem. Nekem egy 40 kilós, sajnos, kutyákkal túlzottan domináns ebem van. Rengeteget járunk az erdőbe sétálni, de kizárólag pórázon. Rendszeresen sétáltatják itt is póráz nélkül a kutyáikat gazdák, és többnyire a kutyák odajönnek hozzánk. Többször szóltam, ne engedjék, de meg sem hallják. Aztán mikor rámordul a kutyám az övékre, teljesen kétségbe esnek. Az a szerencse, hogy általában csak erőteljesen rájuk mordul, de nem támad.

Én sosem engedem senkihez,pont ezért, mindig szélre húzodok vele. De mégis vannak, akik nem értik, hogy nem minden kutya barátságos. Sokan nagyon felelőtlenek.

2022. márc. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Cubina ***** válasza:
76%

Ki lehet hívni a közterületeseket ilyenkor, rendőrrel jönnek. Rendelet van arról, hogy közterületen kizárólag pórázzal lehet sétáltatni. Nekem is van két kicsi kutyám, de mellettem jönnek, szótfogadnak. Minket már ismernek a közterületesek, sose szólnak, hogy tegyem a kutyusokat pórázra, másoknak szólnak, főleg ha csapatosan vannak.

Sajnos olyan nagyobb kutyák is rohangálnak szabadon, akikről tudom, hogy agresszívek. A gazdája meg 100 méterrel odébb beszélget. Nagyon sokszor megtámadták már a kutyámat, de mindig gyorsabb voltam és felkaptam, aztán én kaptam a harapást. És ezek a gazdik már messziről kiabálnak, hogy NEM BÁNT A KUTYÁM!

Ebből látszik hogy nem is ismerik a kutyájukat, de azért póráz nélkül viszik.

Szóval a lényeg, hogy nyugodtan felhívhatod a köztereseket, ki fognak menni és akár 30 ezres büntetést is kiszabnak a szabályszegőkre.


Itt a szabály:

A kijelölt, elkerített kutyafuttatók kivételével kutyát csak pórázon lehet vezetni, valamint közterületen kutyát csak olyan személy vezethet, aki a kutya irányítására, kezelésére és féken tartására képes. A kutya tulajdonosának biztosítania kell, hogy a kutya sem más állatot, sem embert ne veszélyeztethessen.


Aki ezt nem tartja be, szabálysértést követ el. Legyen a kutyánk bármilyen jól nevelt és szófogadó, az állatvédelmi jogszabályok a póráz használatát közterületen kötelezővé teszik, melynek be nem tartása szankciót vonhat maga után.

2022. ápr. 1. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!