Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érzelmileg 0 lettem, miért?

Érzelmileg 0 lettem, miért?

Figyelt kérdés

Régen nagyon ki voltam szolgáltatva másoknak érzelmileg, ha valaki haragudott rám, vagy rosszul nézett, napokig azon rágódtam. Annyira szerelmes tudtam lenni lányokba, mint a romantikus filmekben.


Az utóbbi években pedig ez teljesen kihalt belőlem szépen lassan. Itt van velem egy kívül-belül tökéletes lány, akinél jobbat nem tudnék semmilyen szempontból kívánni. Minden a legnagyobb rendben köztünk, de nem vagyok szerelmes, pedig már pár hete összejöttünk. Hozzáteszem ez már hosszú évek óta így tart, nem tudok szerelmes lenni akárki jött az utamba akármilyen tökéletes lány.


Hála az égnek sok közeli, mély barátságot tudhatok magaménak, viszont amilyen ragaszkodó és békeszerető voltam régen, most pedig ha valaki azt írja, hogy többet nem beszél velem vagy hogy haragszik rám, annyit reagálok rezzenéstelenül, hogy "rendben". És nem megjátszom sajnos, mert tényleg nem érint meg.


Korábban legalább a romantikus vagy drámai jelenetek meghatottak, vagy bármilyen film le tudott kötni. Most már ha megnézem a kedvenc filmeimet, nem kötnek le, semmit nem váltanak ki belőlem, pedig ha ugyanazokat megnéztem korábban ezredjére, ugyanúgy sírtam/nagy hatással volt rám. Most egyszerűen semmi.


Egy számító, nárcisztikus robotnak érzem magam, aki befolyásolja az embereket és a történéseket, hogy minden neki kedvezzen, de rám meg nem hat semmi sem.


Ezeket még tudnám ragozni, de így is hosszú lett. Egyszerűen azt érzem, hogy egy kívülállóként élem meg az életem és ez csak fokozódik. Nem okoz semmi sem örömöt már, akármilyen jó dolog történik velem. Materiális dolgok tudnak örömet okozni, ideiglenesen, aztán rájövök, hogy a materiális dolgoknak valójában nincs értékük és sokkal inkább szeretnék érzelmileg gazdag lenni.


Ez valami betegség? Vissza fog még térni valaha a régi énem?


2022. márc. 18. 23:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem áll emögött nagy csalódás, valamilyen lelki trauma? Aki élt meg nagy lelki fájdalmakat, szenvedett, az képes kiváltani az emberekből azt az érzést, hogy már nem érdekli semmi, érzelmileg indifferens lehet.

Találkoztam én is már ilyen emberrel.

Pszichológus tudna segíteni feltárni benned a miérteket és hogy mit tudsz tenni ellene. Az elfojtás is sajnos ilyen dolgokat válthat ki, ha esetleg olyan dolgokat fojtottál el magadban, amik egyébként bántottak/őröltek, és ennek ez lett a következménye.

2022. márc. 19. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig.


Én arra tippelek, hogy ez szolgál téged.

Nem tudom, mennyire vagy spirituális, de úgy vélem annyira erősen magadévá tetted a kötődést, az érzelmeket, annyira "mesteri", de inkább kiteljesedetten erőssé tetted magad ezekben, hogy égi testvéreink elzárták benned ezeket a csapokat, hogy más irányba terelhessenek, ne állj meg valamilyen szempontból a fejlődésben.


Nekem majdnem ugyanez volt. Nekem még több volt, de érzelmileg is ugyanez, amit írsz, és még egy két dolog, szinte nullázódott.


Tartott kb 3 évig, majd lassacskán kezdett visszajönni.


Most jobb, mint előtte.


És amit a belső világomról mondhatok... háát..., sokkal telítettebb, egészségesebb. Én több mint egy évig "szenvedtem". Kerestem, hogy ez miért van. Én tudatosan gyakoroltam dolgokat. Meditáltam. Az érzelmeimet is tudatosan növeltem és változtatgattam, léptem be nagyon érzelmes tudatállapotokba.

Aztán azon csodálkoztam, hogy "ugyanazt" csinálom, és évekig fejlődtem, most meg visazafejlődök, sőt teljesen megszünt.


Azóta sok dolgot tanultam, taoasztaltam, és pár év teljes szünet után elkezdtek visszajönni maguktól. Ezt észrevetgem, újra gyakorolni kezdtem, és tovább nőttek.


Szóval...

Egyszerűen csak éld meg ezt az énedet. Nyerd ki belőle amit tudsz.

2022. márc. 19. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hasonlóan érzek munka tekintetében, ez a kiégés jele nálad is.
2022. márc. 19. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!