Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem természetes a...

Miért nem természetes a barátnőmnek az, hogy haza szól (többi lent)?

Figyelt kérdés

Miért nem természetes a barátnőmnek az, hogy haza szól, ha tovább kell bent maradnia dolgozni, vagy még nem jön haza munka után? Hát nem ez az egyik legtermészetesebb dolog? Vagy csak engem neveltek így a szüleim?


Ti hogy vagytok vele? Szóltok a párotoknak ilyen esetben, vagy nemérdekel módon eszetekbe sem jut megnyugtatni, csak hogy ne gondoljon rosszra, pl. balesetet szenvedtetek, megtámadtak stb.? Csak majd amikor hazaértek ha rákérdez véletlen, akkor elmondjátok mi volt?


Nem vagyok kontroll mániás, nem akarom tudni minden lépését, de nem illik tudatni a másikat legalább egy "te hülye, ez és ez van, csak később megyek haza" mondattal?



2022. márc. 19. 02:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Mert mennyi ideig szokott lenne távol?
2022. márc. 19. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
Hidd el. Ha azért marad ott, mert nyakig van a melóval akkor nem te leszel az első. Az is lehet, hogy nem tud hazaszólni mert pl nem telefonálhat vagy ilyesmi.
2022. márc. 19. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
85%

Ilyen esetben szólok neki, és el is várom ugyanezt.

Én sem ellenőrzöm sose, de igenis tiszteljük meg a másikat ezzel.

2022. márc. 19. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
3: Köszönöm, egyet értek.
2022. márc. 19. 02:39
 5/14 anonim ***** válasza:
86%

Ha együtt éltek nyilván ez lenne a normális. Az egy más kérdés, hogy őt hogy nevelték.

Hogy nem tűnt fel ez összeköltözés előtt? Amúgy meg erre megoldás az, ha megbeszélitek, hogy szóljon ha egy

2022. márc. 19. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
+5 hétköznapi bevásárlást, vagy ismerőssel, szomszéddal való beszélgetést meghaladóan késik otthonról. (0,5-1 óra)
2022. márc. 19. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ha ez egy-egy kivételes, ritka alkalom hogy bent kell maradnia tovább, akkor alap hogy szólnia kéne. Ha mondjuk valaki egész évben fixen négyig dolgozik és fixen fél ötre otthon van, akkor ijesztő ha egy nap nem ér haza a szokott időben, olyankor az ember rögtön balesetre gondol.

De ha ez jellemző a munkájára és gyakori hogy bent fogják a munkaidőn túl kisebb-nagyobb időkre, akkor nem feltétlenül kell telefonálgatnia miközben haladni akar a munkájával. Ahhoz hozzászokik az ember ha a párjának nem fix a munkaideje vége, ilyen esetben ez csak felesleges kontrollmánia.

Szóval attól függ hogy ez rendszeres vagy kivételes alkalom. Hogy megszokott dolog, vagy a megszokottól eltérő.

2022. márc. 19. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Természetes hogy hazaszóljon, ezt érdemes megbeszélni vele.
2022. márc. 19. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindenkinek alap, de az ilyen dolgok megbeszélésével csiszolódtok egymáshoz.

Párom már akkor is képes írni vagy hívni, ha 10 perccel nem a megszokott időben érek haza, míg én csak akkor ha már 1-2 órája nem adott életjelet magáról.

2022. márc. 19. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem te gondolkodsz normálisan. Lakótársammal mi is szoktuk egymásnak ilyet jelezni.
2022. márc. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!