Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A buszsofőrök (nagy általánoss...

A buszsofőrök (nagy általánosságában) miért lettek ennyire bunkók? Ennek van valami oka, vagy ez régen is így volt?

Figyelt kérdés

Gyerekként, fiatalként még arra emlékszem, hogy ugyan nem voltak mind rendesek, de úgy egészében véve barátságosak voltak - mindenkivel szemben - míg újabban mindig bunkók - szinte mindenkivel.


Ha nem elég kicsi a címlet az a baj, ha túl sok az apró akkor az, ha csak egy picit gyűrött a bankó széle, akkor az, van aki nem áll meg a megállóban, mert "túl messze állt onnan a néni", más direkt csak úgy indul el, hogy pont a futó ember előtt zárja be az ajtót, bajusz alatti állandó mormogás, káanyázás, bémegelés, lóefezés.


Ez a Volán járatok vezetőire igaz, a BKV-n ha ritkán utazom nem is látom a sofőrt, vagy ha mégis, akkor az csak unottan néz.


Miért lettek ilyenek? Egyre inkább azt érzem, hogy kezd előítéletem lenni velük szemben és gyűlölöm a velük való találkozást.



#Bunkó buszsofőrök #Főleg vidéken #Paraj stílus, dűrhő stílus #Gyopár mentalitás #Hol vannak a régi bozontos szemöldökű bácsik? #"Há' moskectemaműszakotméígyfizet?", "Ménemúgy?"
2022. márc. 19. 15:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%
Budapesten régen nem volt annyira szabott menetidő, mint mostanában. Meg biztos túl is vannak terhelve, mert kevesen vannak.
2022. márc. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Nekem semmi bajom a volános sofőrökkel, van néhány mogorva alak, de mindig lehet náluk jegyet venni rendesen, sőt a többsége visszaköszön mindenkinek, még mikor részegen éjjel jöttem, akkor se volt gonosz, segített eligazítani pontosan meddig is megy a busz. Inkább az utasokkal szokott gáz lenni.(Pest megye)
2022. márc. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Imadjak az orrod elott bezarni az ajtokat es elhuzni. Latja hogy sietsz es megis.
2022. márc. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
55%
Én tényleg nem vagyok az a pesszimista, "minden szar ebben a világban" alkat, de ebben nagyon egyértek. A buszsofőrök valamiért tényleg ritka bunkók és csomó negatív tapasztalatom volt velük Magyarországon. Gondolom túlterheltek és szar a fizetésük. Ez volt az egyik látványos különbség amikor Hollandiába költöztem, hogy mennyivel barátságosabbak itt. Még a busz hátuljába is integetnek neked amikor leszállsz és eddig még nem volt olyan, hogy ne vártak volna meg, amikor késve értem a megállóhoz. Ha nem működött a jegy beolvasása, akkor meg mindig mondták, hogy rendben lesz, üljünk le nyugodtan.
2022. márc. 19. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Miskolci környékén aranyosak a volánosok.
2022. márc. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%
Ha valóban sietsz, akkor nem késed le a buszt. Illik 5 perccel indulás előtt a buszmegben állni. Ha késnek az a baj, ha időben mennek az a baj. Amúgy nem irigylem őket, hatalmas felelősséget vállalnak.
2022. márc. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
90%

6.


És mit teszel amikor már alapból 5 perccel előbb jön, ha a sofőrnek épp olyan kedve van? Az én városomban ez gyakori, van hogy 10 perccel korábban elhúz este, mert "nem volt felszálló". Itt már petícióztak egyszer az öregek emiatt, mert napközben sokszor óránként van busz, reggel-késő délután félóránként. Azóta ritkább, de este azért előfordul, ami kellemetlen azoknak akik estig dolgoznak.

2022. márc. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem egész mások a tapasztalataim, pedig én minden nap buszozom, és legtöbbször más sofőrökkel. Van 1-2 bunkó, de a nagyrésze rendes, köszön, nem morog, ha nagy címlettel fizet valaki akkor arra is talál megoldást (sokuk hord magával egy erszényt tele apróval :D), sőt, felénk is divat (bár ez az esti buszon, mikor mennek az emberek a melóból haza) hogy hátul a leszállók intenek a sofőrnek (én is szoktam).

Pest agglomerációja ha ez számít valamit.

2022. márc. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
24%

Nálunk (megyeszékhely a Dunántúlon) 1-2 kivételtől eltekintve nagyon rendesek, mosolygósak a sofőrök és mindig visszaköszönnek, nem vágnak arcokat és nem szólnak be ha így, vagy úgy fizetsz. Szóval összességében jókat tudok róluk mondani, és szintúgy sűrűn buszozok.

Az említett kivételek pedig rendszerint 1-2 perccel indulás előtt csorognak ki a buszpályáról, és rátaposnak a gázra, amikor látják, hogy valaki fut a már induló buszra. Ha rosszabb napja volt a sofőrnek, még üvöltözött is vele, csukott ajtókkal. Ők nem is szoktak köszönni, és nem is állnak meg a megállóknál, ha nincs felszálló, hiába érnek oda hamarabb. Esetenként már -jobb szó híján- bunkó, tiszteletlen megnyilvánulásaik vannak. Az egyikük szinte minden második embernek odaszól valamit, egyszer én azért kaptam, mert diákbérletes vagyok a magam 21 évével :D


Meg tudom őket is érteni; hatalmas felelősség, állandóan észnél kell lenni, mentálisan megterhelő tud lenni, kevés fizu, túlterheltség, de akkor sem érzem ezeket mentségnek a fentebb részletezett viselkedésre.

2022. márc. 19. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
47%

Az ember csak egy részletet lát a buszsofőr műszakjából, 5 percet, fél órát, attól függően, hogy hány megállót megy.


Tény, hogy nekem is volt buszsofőr, aki nem azt mondta, volna, hogy legyek szíves bemutatni a jegyemet, mert ez kimaradt véletlenül, hanem elkezdett egyből cirkuszolni. De azt nem tudom, mi történt az incidens előtt a műszakja alatt, hogy hány embert kellett előttem figyelmeztetnie, hogy hány ember középsőujját láthatta a bérlete helyett, hogy hány ember szólt be neki, hogy hány ember fenyegette meg halálosan, stb.


Azt se tudhatom, hogy csak egy vagy több órája dolgozik éppen és, ahogy előttem is írták, ez a munka megterhelő, kimerítő.


Továbbá a sofőr is csak ember és nem tudhatom, hogy éppen milyen magánéleti gondokkal küzd.


Aminap találtam egy kérdést, hogy a tanár alkalmas-e tanárnak, ha az órán sír és sokan írták, hogy ő is csak ember. A sofőr is az és, aki épp nem úgy szól hozzád, lehet, hogy a feleségével várják a felesége biopsziájának az eredményét, lehet a gyerekét diagnosztizálták valamivel, lehet ideges, mert egy hirtelen jött nagyobb kiadás mellett fogalma sincs, hogy mit fog enni a családjával a fizetésig.

2022. márc. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!