Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Úgy érzem elakadtam, mit...

Úgy érzem elakadtam, mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés

Üdv,


27 éves vagyok, élet tapasztalt ember. Rengeteg helyen jártam, rengeteg dolgot csináltam, most viszont úgy érzem elakadtam. Sosem voltam benne 100%-osan biztos abban, hogy mit szeretnék csinálni, mi az ami boldoggá tenne, most már tudom, hogy mi az amit nem szeretnék, de a mit még mindig kérdés. Rengeteget agyalok azon, hogy elmenjek-e egyetemre(levelező), hogy legyen egy biztos szakom későbbre viszont azt érzem, hogy már késő van talán hozzá. Ennyi idősen nem itt szerettem volna valahogy tartani.. Gondolatok ? :)


Köszönöm szépen!



2022. márc. 20. 11:00
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sok más (nyugati) országban teljesen normális dolog akár 30-40 évesen is beiratkozni egyetemre, söt vannak kifejezetten idösebbeknek (50 fölött) induló szakok is, amit akár csak hobbiból is elvégeznek, pl nyelvszakok, müvészeit ágak, vagy egyéb, nekik érdekes témák.

Ha te MOST nem tudod, mit akarsz, a jelenlegi terület nem tetszik, akkor nyugodtan lépj, föleg levelezön még a megélhetésed sincs veszélyeztetve. Utána még mindig választhatsz, hogy arrafelé mégy tovább, vagy más utat keresel.

Az meg, hogy "ennyi idösen ittt vagy ott tartani" teljesen értelmetlen dolog, neked a saját életeben kell "ott" lenni, ahol megtaláltad a helyed.

2022. márc. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonymousreview60 ***** válasza:

1. Önreflexiót gyakorolni, amiben igen sokat tud segíteni egy pszichológus vagy esetedben egy nem kókler kócs.

2. Abszolút nem késő levelező képzésre jelentkezned. Nekem 40 éves elmúlt volt a levelező villamosmérnökin a legidősebb évfolyamtársam. Annyi azonban igaz, hogy a levelező kissé kutyafuttban van lenyomva, így azoknak optimális, akik már szakma vagy egyéb útun-módon az adott szakmában dolgoznak, de kell nekik egy magasabb papír. De ha komolyan veszed és sokat készülsz, akkor az összes megszerzett tudásod csak kicsit marad el a nappalisoké mögött.

3. Sok mindent próbáltál stb. Szerintem elég sok mindenbe beleugrottál és kipróbáltad, és mentél tovább anélkül, hogy érdemben végiggongoltad volna az adott dolgokat, munkát vagy szakmát. A terapeuta ezt az érdemi agyalást tanítja meg neked.

2022. márc. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az egyetemmel kapcsolatban én is csak bátorítani tudlak. Abszolút nem késő, és tényleg sok korosztályból látni ott tanulókat, sőt.. nappalin is egyre több 30+ -os csoporttársam van, és teljesen megtalálták a helyük, velünk meg a közöshangot, és senki sem tett a korukra megjegyzést, szóval ettől sem kell tartani. Tanulni meg sosem késő, vagy sosem ciki.

Ha szemezel egy szakkal, vágj bele nyugodtan, az is lehet, hogy olyan emberekkel is találkozol ott, akik hasonló helyzetben vannak, és tudjátok egymást motiválni.


"Ennyi idősen nem itt szerettem volna valahogy tartani.." Ez pedig gyakoribb gondolat, mint hinnéd, és ne érezd magad rosszul emiatt. Az élet nem verseny, koncentrálj a jelenre és jövőre, fiatal vagy, hidd el rendben lesz minden. Úgysem lehet mindent teljesen tökéletesen előre megtervezni.

2022. márc. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi a jelenlegi végzettséged? Van valamilyen szakmád? Ha csak gimnázium, akkor kellene mellé valamilyen szakképzettség, de lehet az egy jó szakma is, nem kell mindenkinek diploma.

Viszont tényleg ideje, hogy irányt szabj az életednek, vége a gyerekkornak.

2022. ápr. 11. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!