Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki semmit nem csinál, miért...

Aki semmit nem csinál, miért hiszi azt, hogy annyi mindent megcsinált már ?

Figyelt kérdés
Érdekelne a miértje, hogy ha sikerülne megérteni, akkor talán jobban el tudnám fogadni. Adott a szobatársam, aki igazából semmit nem csinál, azon kívül, hogy bejárogat néha az órájára meg sorozatozik. Nem takarít, nem mosogat, kajáját elöl hagyja. 6x kinyomkodja reggel az ébresztőjét, ami persze felébreszt minket, de ő így is elkésik. Nem tanul csak max ilyen 30 percet egy nap, néha dolgozik egy-két órát. Ezek után pedig semmit nem csinál, csak sorozatozgat, meg alszik délutánonként, mert hogy ő "fáradt, annyi mindent csinált". Amikor esetleg meg veszi az ember a bátorságot, hogy szóljon neki, hogy elég zavaró a reggeli ébresztője, meg hogy legyen tekintettel a másikkal, mert másnak több dolga van, meg tanulni valója, akkor meg van sértődve és próbál valamivel visszavágni. Egyáltalán nem tudatosul benne a viselkedése és ez amúgy mitől van ? Vagy hogy lehetne kezelni ?

2022. márc. 22. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Sehogy. Nem kell vele együttlakni.
2022. márc. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen, pateroljátok ki. De egyébként valószínűleg magától ki fog hullani ha nem tanul.
2022. márc. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt ilyen szobatársam. Szerintem nem tudatosul bennük. Amúgy meg kollégiumban laknak, nem olyan egyszerű a csere. Az én szobatársam más szakra járt mint én, szinte soha nem tanult, állandóan megajánlott jegyeket kaptak és vizsgára is alig járt. És még ő szólt be, hogy én ne tanuljak :D de amúgy jó fej tudott lenni, el lehetett vele beszélgetni. Egyszer ajánlott nekem egy könyvet ami arról szól, hogy hogyan oszd be az idődet. Magamban gondoltam is hogy ha nem ilyen szarokat olvasna talán ténylegesen csinálna is valamit. Kapcsoljátok ki amúgy az ébresztőjét.
2022. márc. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Most számoltam, nekem is 6 ébresztőm van. Egész egyszerűen 7:30-8 előtt nehezen ébredek fel, függetlenül attól, hogy mikor feküdtem és mennyit aludtam. 5 percenként szólnak az ébresztők és van, amikor az első 3 beleépül az álmomba. A negyediket kezdem felfogni, hogy kora reggel van és lassan fel kell kelni.



Viszont a semmit se csinálás...


Nekem lakótársam volt anno, én 24, ő 22.


Nem dolgozott, mert válogatott meg panaszkodott hátfájásra, lábfájásra.

Tartozott nekem lakbérrel.

Dolgoztam, esti OKJ-ra jártam, vezetni tanultam, orvoshoz jártam, de utána mosogattam, hogy legyen helyem, takarítottam, hogy ne hányjak.

Aztán beiratkozott valami OKJ-ra, ami szintén esti vagy hétvégi volt vagy nem tudom, de továbbra is válogatott a munkákban és ekkor már egyre többel tartozott nekem.

Ekkor kiraktam.


Közben nagy katolikusként szervezett mindenféle találkákat barátokkal, ami szentfazék alkalom volt, ott is és sokszor máshol is hangoztatta, hogy

Az ember amikor azt érzi, nem bírja, még háromszor annyit bír,

Meg hogy küzdeni kell, csinálni kell, akarni kell,

Minden fejben dől el

A nem tudom milyen valláskárosult tábort emlegette, ahol hideg vízben fürödhettél 2 percig meg ha késtél, 200 guggolás.

Ilyenekről papolt.


Van egy ismerősöm, pesti lakást toltak alá, 10 (!) évig csinált egy egyetemet, közben egy esti OKJ-t, néha diákmelózgatott és amúgy otthon meresztette.

Ezek után szült kettőt egymás után.

Ő is arról papol, hogy menjél, csináld, sokat bírsz, miabajod a munka melletti esti egyetemmel, mi a bajod ezzel azzal, xy miért nem vállal másodállást stb.

2022. márc. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!