Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bizonyos dolgokra miért...

Bizonyos dolgokra miért reagálnak az emberek megbotránkozva, vagy mások dolgai miért érintik őket negatívan?

Figyelt kérdés

Egy kollégám például tegnap pörgette mellettem a facebookot, és két dolognál is kikelt magából.

1, az egyik férfi ismerősének lett egy nála sokkal fiatalabb barátnője

2, egy másik ismerőséék pedig szülinapoztak, és felháborodott hogy milyen "csicsás" tortája van


Őt egyik dolog se érinti, nincs hatással az életére, mégis eltorzult arccal szidta ezeket az embereket, hogy mennyire gázak. Az én szememben nem, felőlem csinálják, kit érdekel?

Miért működnek így az emberek? Attól hogy esetleg mások úgy működnek vagy élnek ahogy neki nem tetszik, az miért vált ki ilyen reakciót? Miért nem mindegy?


2022. márc. 24. 12:44
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
(most attól tekintsünk el hogy facebook vagy közösségi oldalak, ezt élőben is csinálják az emberek, engem a jelenség érdekel, nem a netes vetülete)
2022. márc. 24. 12:45
 2/13 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon nincs kibékülve az életével. Az ilyenek szoktak haragudni a világra mindenért. Magánéletben az ilyet messzire kerüld el. Munkahelyen csak munkáról beszélj vele.
2022. márc. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak igazán az tapasztalja aki falun vagy kis városban lakik. Ott aztán mindenki tud mindent (is) a másikról, és feljogosítva érzik magukat arra, hogy véleményt is alkossanak. Ugyanez van a közösségi médiában is. Ilyen a mai magyar társadalom.

Itt inkább annak van jelentősége, hogy ki milyen pszichés állapotban van. Mit mennyire vesz magára, mennyire érzi érintettnek magát. Még akkor is ha nincs hozzá köze, akkor is lelkileg kialakul benne egy érzés az adott témával kapcsolatban. Az nem mindegy, hogy ezt az érzést hogyan tudja kezelni. Ehhez kell az EQ.

Valakit zavar (esetleg a neveltetése miatt), hogy "az egyik férfi ismerősének lett egy nála sokkal fiatalabb barátnője", mások meg lesz*rják. Sokat számít hogy ki milyen nevelésben részesült (konzervatívabb, lazább) vagy éppen rendben van e lelkileg.

Az emberek sokfélék, ami az egyiknek probléma, az a másiknak nem.

2022. márc. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3 Ez így van, igen.

Csak azon is meglepődök, hogy mennyire nem látja magát kívülről, vagy nem elemzi magát. Lekárog olyan embereket, akik olyan dolgokat tesznek amik őt nem hogy nem károsítják, de semmilyen módon nem érintik, lásd barátnő, torta. Fura, hogy nem kap az eszéhez, hogy neki miért fáj az hogy mások boldogak, vagy így jó nekik, vagy ilyenek.

2022. márc. 24. 13:12
 5/13 Metionin ***** válasza:
Mert valahogy nem esik le nekik, hogy mindenki úgy él, ahogy neki jó. Amíg azon rugóznak, hogy más mit csinál, hogyan csinálja, addig a saját életükkel nem kell foglalkozni. Én rendszeresen kaptam meg ilyen emberektől (amíg olyan környezetben voltam), hogy engem semmi nem érdekel, én mindent leszarok, hogy lehet így élni. Mert nem érzem úgy, hogy közöm lenne más nyaralásához, gyerekéhez, házasságához, kutyájához, munkájához, megcsalásához stb. Egy csomó embert ismerek, akiknél a beszédtéma mint fogalom, a mások életével való foglalkozást jelenti és én vagyok a nemtörődöm, mert tojok mások születésnapi tortájára vagy arra, hogy xy kitől terhes épp.
2022. márc. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#4

Meg vannak olyanok is akiknek a magánélete olyan sivár, hogy ráérnek a másik életét kielemezni. Ahogy az #5 is mondja, azért mert addig is nem kell szembesülniük a saját sz*r életükkel.

Ha belegondolsz falun az idős emberek mást sem csinálnak csak a falusiak magánéletével foglalkoznak (tisztelet a kevés kivételnek). Ők aztán biztos nem elemezgetik ki a saját viselkedésüket. :)

Ezen nem is lehet változtatni, mindig is voltak ilyen emberek és lesznek is.

2022. márc. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Elítélem az ilyen viselkedést, pedig sajnos én is voltam már ilyen helyzetben. Meghalt egy közeli barátom, a dolgok a magánéletemben nem pont úgy alakultak, ahogyan szerettem volna. És ezért minden és mindenki idegesített, bunkó és lenéző voltam, utána viszont elgondolkodtam azon, hogy csak azok dühösek ennyire a világra, akiknek saját magukkal van gondjuk. Elszégyelltem magam, úgyhogy azóta megpróbálom csak simán lesz*rni azt, ami eddig felidegesített (szintén hasonlók, hogy pl XY milyen ízléstelen, stb).

Azonban nem mindenki képes magát észrevenni, módosítani a viselkedésén, úgyhogy bunkó marad, vagy valaki alapból az, mert nemcsak szimplán egy rossz életszakaszban van, hanem nárcisztikus személyiségzavara van. Ők nem tudnak változtatni a viselkedésükön, mert fel sem merül bennük, hogy velük van a gond.

2022. márc. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem nagyon tudom ezt hogy kezelni sajnos, főleg hogy a közeli családban is sok ilyen ember van, és én a saját életemre vonatkozóan kapom tőlük ezeket.

Ítélkeznek olyan dolgokról, amik gyakorlatilag nekik tökéletesen mindegy.. milyen autót veszek, kivel élek, stb.

2022. márc. 24. 13:41
 9/13 anonim ***** válasza:

#8

Konzervatívabban gondolkodnak, te meg biztosan lazábban veszed a dolgokat. Amíg ez őket nem érinti (anyagilag vagy máshogy) addig nem kell velük foglalkozni. Szépen udvariasan le lehet szerelni az ilyen beszólásokat.

2022. márc. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen, ők nagyon be vannak ragadva a saját buborékukba, és azon nem fér be semmi más.

Csak hát ettől még kapom a felhúzott szemöldököket, megvető fejeket, meg az oda-oda szólásokat. Aztán ezt a saját rokonaidtól/szüleidtől nem várnád annyira, hogy azt akarják hogy szarul érezd magad.

2022. márc. 24. 14:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!