Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért szeretik némely fiatalok...

Miért szeretik némely fiatalok elrontani a saját hangulatukat durva filmekkel?

Figyelt kérdés
Barátnőm állandóan küldi hogy ezen meg ezen a részen a sorozatában mennyire sír, és őt ez hogy traumatizálta. A tiktokon is van egy csomó ilyen videó hogy úristen ez mennyire szomorú, 5 órája ezen bőgnek, de azért nézik tovább. És most nem a szomorú végű filmekre gondolok pl Marley meg Én, hanem amik durvábbak, nemi erőszakkal, brutális gyilkosságokkal, öngyilkossággal, stb. Ha tudom magamról hogy vannak bizonyos dolgok amiknek a látványa nagyon megvisel, akkor kerülöm őket. Nem? Valaki megmagyarázná hogy ezt miért csinálják?

2022. márc. 24. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én pl. szeretem, ha egy filmnek/sorozatnak/könyvnek van hatása rám, nem csak bambulok előtte. Ehhez jó rendezés és/vagy írás kell, jó szereplők, stb.
2022. márc. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
15%
Mert nekik a teletubbies való. Ott tartanak agyilag érzelmileg
2022. márc. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Én akkor nézem ezeket, mikor alapból sírnom kell és feszült vagyok és a film/sorozat csak segít nekem kiengedni. A másik 3 opció pedig: "már régóta nem éreztem semmit és szeretnék érezni valamit", "valaki ajánlotta nekem", "hallottam róla, hogy ezen mások bőgnek, szeretném megtudni, én is bőgök-e"
2022. márc. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%
Mert szeretik sajnáltatni magukat
2022. márc. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem nézek horrort mert nem bírom, félek éjszaka. De ehhez kellett egy kis idő amíg eljutottam. Tehát ő valamiért szereti ezt a fajta borzongást, ami nekem személy szerint inkább terhes. De nekem is kellett pár év amíg ezt beláttam. Most már tudatosan nem nézek ilyeneket. Na jó nagyon ritkán még mindig de meg is bánom 🙂 mert nem tudok aludni pedig már nem vagyok 20.
2022. márc. 24. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Shaddark ***** válasza:
50%

Az emberek az ingerszegény környezetük miatt néznek filmeket.

Mivel velük nem történik semmi különös, ezért a filmek szereplőinek az érzéseit élik meg, a képzelt világra reagálnak.

Minél szegényesebb a való világ, annál erősebb ingert szeretnének a filmektől.

Régen pl. amikor nem volt még ilyen fejlett a telekommunikáció ezért személyesen találkoztunk és intéztük a dolgainkat, tele voltunk napi élményekkel, intenzívebb volt a való világ. Ezért a napi egy film is sok volt. manapság amikor mindenki otthon ül és nyomkod, sokkal inger gazdagabb élményekre vágyik.

Ha a való világ valakinek inger-gazdag, az valószínűleg nem akar a film nézéskor erősebb érzéseket átélni mert nincs igénye rá.

2022. márc. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap este pont a Ryan közlegény megmentését néztem...
2022. márc. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"a horrorfilmek legnagyobb vonzereje abban rejlik, hogy átélhetünk egy adrenalinlöketet anélkül, hogy veszélybe sodornák magukat."


[link]

2022. márc. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Bizonyos filmeket el sem szabadna készíteni, annyira durvák, annyira embertelenek. Normális lelkületű ember meg sem nézi ezeket, max. kíváncsiságból, de akkor meg lehet, hosszú hetekre traumatizálja.

A jó thrillert, pszichotrillert én is szeretem, de bizonyos jeleneteknél nem nézek oda, akár a fülemet is befogom, mert tudom, hogy rossz hatással lenne rám.

2022. márc. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek szeretik, ha a filmek megmozgatnak bennük valamit. Ezt most érthetjük akárhogyan-akármire is. :D Ez pszihológia. Kiszakadás a való világból, ami egyben mégis fejleszteni tudja az emberi pszihét és felkészíteni pontosan a csúnya valóságra.


Pszihológiailag megmondom, hogy a két beszólónak nem nőlt be a feje lágya és inkább ők vannak Teletubbie-k szintjén.

2023. ápr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!