Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ismeretlen embereket mi...

Ismeretlen embereket mi motiválja, hogy beszélgessenek egymással? Saját magukat akarják így úgymond szórakoztatni vagy a másik embert?

Figyelt kérdés

A szituáció pl. egy csoportos edzés, hobbi, új munkahely keretén belül.

Tudom kicsit fura kérdés és én vagyok valószínűleg fura, mert én általában nem beszélgetek emberekkel, egyáltalán nem vagyok beszédes sajnos, csak csinálom a dolgom és kész, másoknak meg azt látom, hogy közben elég sokat beszélgetnek.


2022. márc. 27. 15:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
érdekessé tenni a helyzetet. kapcsolatba kerülni valakivel ismeretlenül és mi lesz belőle. ez érdekes tud lenni, mert mindig más.
2022. márc. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Pl egy unalmas munka eseteben erdekesebb az informaciocsere, vagy maga a kontaktus egy masik emberrel, pontosan nem tudom mi, de van valami a kommunikacioban, ami izgalmasabb akkor is, ha amugy nem haverod az illeto.

Alapbol jo dolog uj ismerosoket, baratokat szerezni, ehhez nyilvan beszelgetni kell, meg az emberek szeretnek csapathoz tartozni minden helyzetben, nem csak ugy lenni egyedul.

Eleinte en is szeretek ismerkedni masokkal, de pl amit nem ertek, hogy nalunk a munkahelyen a kozvetlen csapatban amiben dolgozom, szerintem senki nem kedveli oszinten a masikat, es csak azert beszelgetnek, mert unatkoznak es nem akarnak egyedul lenni. De en pl ritkan beszelgetek veluk, mivel nem kedvelem oket annyira, foleg inkabb a munkaval kapcsolatban kommunikalunk, amugy boven eleg ha pl szunetben veletlenul osszefutok olyan kollegakkal, akikkel tenyleg joban vagyok, vagy munkaidon kivul a barataimmal, amugy ellennek egesz nap mindenfele beszelgetes nelkul.

Szoval ismerkedni jo dolog, de ezeket a kenyszeres beszelgeteseket en sem ertem :D

2022. márc. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

"én általában nem beszélgetek emberekkel"

Most is azt teszed? Téged mi motivál? :)

Mindenkit más és más, mégpedig minden helyzetben is más és más.

2022. márc. 27. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tenyleg te vagy fura. Az emberek nagy reszenel magatol jon, nincs mogotte meggondolas. Ahogy a kutyak egymast udvozlik, emberek interakcioba lepnek egymassal.

Viszont gyerekkent furcsanak szamitottam, akkor teged ertettelek volna. Eszem agaban sem volt idegen gyerekekhez kozeledni, jol megvoltam magamban.

2022. márc. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát ez az: hiába van már szó új munkahelyről is a kérdésben, azért mégiscsak gyerek még a kérdező - ami azt is jelenti, hogy nem is olyan fura ő. Majd idővel belejön, ahogy ellesi másoktól, hogy mikor, hol, miről érdemes csevegni kicsit, hogy ne legyen olyan nagy a csend, de azért mégse legyen túl tolakodó a téma, vagy olyasmi, aminek a megtárgyalásához több idő kell, mint amennyi pl. egy liftben van a földszintről a tizedikig, vagy ilyesmi.
2022. márc. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajna már nem vagyok gyerek :D és nyilván nem is megy jól az ismerkedés kb. semmilyen közegben sem.
2022. márc. 27. 21:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Pacsi, Kérdező. Én sem vagyok egy szószátyár, a munkahelyemen 0-, vagy minimális a kommunikáció, nem találom értelmét a "small talk"-oknak, "Hogy telt a hétvégéd?", és tsi.-nak, és ma sem értem, hogy ennek mi értelme van? Én érzem azt, amit érzek, én éltem át, amit átéltem, ha ezt valakivel megosztanám, akkor annak csak a "ümüm"-ezés lenne a vége, vagy "Az én történetem jobb" verseny.
2022. márc. 27. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Uhh, igen, "Az én történetem jobb", "Az én dumám jobb" versenyek... Hiányzik belőlünk ez a versenyszellem, ez van...
2022. márc. 27. 23:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha így érzitek jól magatokat, akkor semmi baj sincs ezzel. De ha furának érzitek magatokat emiatt, vagyis ha nem jó nektek így (legalábbis bizonyos helyzetekben, időnként), akkor máris megvan, hogy mi értelme az egésznek: pont az, hogy ne érezzük rosszul magunkat, ne legyen olyan érzésünk, hogy mások szemében furák vagyunk.
2022. márc. 28. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!