Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A falusi idősebb férfiak...

A falusi idősebb férfiak közül (nem mindenki, de) sokan miért esznek folyton, nagyobb mennyiséget és miért vallják azt, hogy a kövér fiú/férfi az egészséges?

Figyelt kérdés

Tudom, nem minden falusi ember ilyen. Én azokra gondolok, akiknek a fő témája a súly és az evés.


Sok idős embert hallottam falun, ahogy a vékony férfiakat/fiúkat, főleg a gyerekeket hízásra buzdítják, elborzadva beszélnek egy vékony férfi kinézetéről, ha egy kövér férfit vagy fiút látnak, elismerően dícsérik és másokat is arra buzdítanak, hogy vegyenek példát erről az emberről és egyenek sokat.


Azt vettem észre, hogy a gyerekek közül lányokat és fiúkat egyaránt hízlalnának, de a felnőtt nőket vagy túl vékonynak vagy túl kövérnek látják és ezt szóvá is teszik: "Mennyi most a súlyod?", "Hova fogysz?", "Meghíztál? Nem? Pedig ducinak látlak!", Miközben a kislányokat jól megtömnének és mondják nekik mérésnél, hogy igazán lehetnének x kilóval többek, mert egy nagy gyerek pl 40-50 kg.


Emellett gyakori téma, a szomszéd, rokon, család barátja súlya.


Illetve a szóban forgó férfiak csak az evésről tudnak beszélni, hogy mikor ehetnek végre és mit ennének és cuppogva fantáziálnak a zsíros ételekről. Illetve állandóan a kajaidőt várják, "Mikor reggelizünk?", "Gyorsan tízóraizzunk!", "Hol az ebéd?", "Az rendben, hogy volt ebéd délben, de két óra van, én meg éhen halok! Van valami a kamrában?", "Hol az uzsonna?", "Végre vacsoraidő van!", "Itt az ideje a második vacsorának, mindenki egyen velem!"


Régen az evésnek és a testsúlynak volt valami jelentése, amit megőriztek néhányan vagy ez miből maradt meg?


2022. márc. 28. 03:09
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Korlátolt memóriamennyiség a probléma, ami csökkentett neveléselméletet bír befogadni...

Lehet hallott róla, hogy kellene, csak űűűfelejtetttee.


Illetve meg lehet különböztetni egy értelmes embert is, aki szimplán csak degenerált szülői háttérrel bírt.

2022. márc. 28. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Isti22 ***** válasza:
94%
Én sosem tapasztaltam ilyet, de van egy generáció még, akik éheztek és nekik ezért a jóltápláltság jelenti az egészséget, a gazdagság jelét.
2022. márc. 28. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%
Régen a földeken mezőgazdasági munkák folytak, amikor még nem volt ennyire nagy gépesítés ott sem, bíza kellett az energia. Ez a hozzáállás idővel megmaradt még akkor is, amikor már megjelentek a jobbnál jobb gépek. Így megmaradt az evés is.
2022. márc. 28. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
A régi öregek sokan úgy gondolták h aki kövér az tehetős van elég pénze ételre. Ez is lehet az ok
2022. márc. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
68%

Nem tudom miért ilyenek, de én is tapasztaltam ezt. Mintha valami státusz szimbólum lenne a szinte kidurranó, pattanásszerű nagy belük. Olyanok mintha túlhordott iker terhességük lenne, és büszkék rá.

Lehet azért büszkék rá, mert ez azt jelenti hogy van pénzük. Na meg hogy férfiasak...sok "férfi" szerint az igénytelenség a férfias. Aki ad magára az meleg.

2022. márc. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
86%

Az vidéki öregek közül még sokan így állnak a dolgokhoz:

https://www.youtube.com/watch?v=MABhq4cBCfI

2022. márc. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!