Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 hetes, egészséges kutyusokna...

8 hetes, egészséges kutyusoknak otthon készíthető ételreceptek? (milyen alapanyagok, mennyiségek, stb. ) Ha lehet, írjatok tapasztalatokat, tippeket, recepteket! Kölykök számára kutyakaják leírása neten. Már ha létezik ilyen "gyűjtemény"?

Figyelt kérdés

2019. okt. 23. 13:57
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem jobb ha jó minőségű tappal eteted őket mert abban megvan minden amire szükségük van a megfelelő növekedéshez.

Jó hogy te magad szeretnéd elkészíteni a kajájukat de mi van ha mégsem úgy sikerül ahogy az megfelelő nekik és később ez kihat a fejlődésre? Ha már felnőnek akkor lehet kísérletezni az otthon készült ételekkel.

És árban sem biztos hogy jobban jössz ki ha te készíted el.

2019. okt. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
28%
Tast of the wild abc zoon 17990 13 kg és bárhol utána nezel a vilag legjobb 10 tápjában volt benne . A 13 kg alaphangon nektek több hónapig is jó lesz megéri az árát és gabona sincs benne .
2019. okt. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1!

Éppen azért kérdezek tőletek, hogy az a házilag/otthon/a gazdi által összeállított kaják valóban "jók" legyenek, azaz ne csak éhséget űzze, hanem a tápanyagfelvételhez, az egészséges fejlődéshez is segítséget adjon.

#2! Az említett tápot kipróbáljuk, persze előbb kisebb kiszerelésben. "Kimérve" is lehet kapni?


Köszönet mindenkinek , aki az eddigiekhez hozzátesz az otthon készített ételreceptjei tapasztalataiból, tudásából és/vagy segítséget jelentő infót mellékel! Szép napot mindenkinek. :)

2019. okt. 26. 07:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenképp magad szeretnéd elkészíteni a kutyád napi eledelét, akkor javaslom a barfos facebook csoportokat (b.a.r.f elvek az alapoktól) ott rengeteg fájl van, kölyökkutyák etetésével kapcsolatban is, azokat érdemes végigolvasni, illetve Perlaki Fanni barfos e-könyvét, amit innen tudsz ingyenesen letölteni: [link] illetve ha a pénztárcád engedi személyesen a te kutyádnak is összeállíttathatsz étrendet kutyadietetikussal: [link] itt egy 30 perces konzultáció 10.000ft, szóval elég borsos az ára és ha nincs más problémája a kutyádnak (nem allergiás, nem beteg stb) akkor nem is feltétlenül szükséges.

Ahhoz, hogy egy fejlődésben lévő kutya minden szükséges tápanyagot megkapjon nagyon sok mindennel tisztában kell lenni, mert ebben a korban a rossz etetéssel nagyon sok mindent el lehet szúrni, hiánybetegségek alakulhatnak ki, nem fejlődnek ki rendesen az ízületek és még sorolhatnám. Ezért kell tájékozódni olyan emberektől, olyan írásokból, akik/amik rendelkeznek a szükséges tudással hozzá, itt a gyk-n bárki leírhat bármit, vagy jó lesz a kutyának vagy nem, ilyen bárkitől származó receptekben én a helyedben nem bíznék. Én régóta barfozom a kutyámmal, vérkép és állatorvosi kontroll alapján teljesen egészséges is, rengeteget olvastam a témában, de mégsem merném azt mondani, hogy tessék itt egy étrend, ezzel etesd a kutyád, mert sem állatorvos, sem kutyadietetikus nem vagyok, nincs meg hozzá a kellő szaktudásom. Szóval ha a barf mellett döntesz, igyekezz elolvasni mindent IS, tájékozódj, beszélgess olyan gazdikkal, akik neveltek már fel kölyköt barffal, és mikor biztosnak érzed a tudásod hozzá, akkor vágj bele (bár 4 hónapos kor előtt a kálcium felszívódása miatt sokan még nem javasolják, de erről is megoszlanak a vélemények), nekem az egyetlen tanácsom az lenne csak - mert ebből sokszor vita van - hogy ha barfozol, akkor keress olyan táblázatot, ahol leírják, hogy pont ennyi idősen mennyi az ajánlott mennyiség, mert a kutya felnőttkori súlyával számolgatás sokszor téves lehet, elvégre ha fajtatiszta akkor is nagy eltérések vannak a standarban is.

Én abszolút a barf mellett vagyok egyébként, a kutyámat mintha kicserélték volna, mióta így eszik, egészségesebbnek is tartom, mint bármelyik másik etetést, és úgy gondolom, hogy igazán felelős állattartásra vall, aki időt és energiát szán arra, hogy maga állítsa össze a kutyájának az étrendjét, ennek ellenére kölyökkutyával egyáltalán nem javaslom, mert tényleg nagyon sok dolog félremehet egy kis apróság miatt is akár.

Én azt tanácsolom, hogy válassz egy kiváló minőségű tápot, jelenleg vitathatatlanul a legjobb minőségűek: orijen, acana, platinum (én ezzel etettem kölyökkorában, imádta a kutyám és gyönyörűen fejlődött tőle), ha ezeket nem engedheted meg magadnak, akkor arra figyelj, hogy olyan tápot válassz, ami gabonamentes, magas hústartalmú, de itt van egy videó, ami összegzi, hogy mik a jó tápok kritériumai: [link] A jó minőségű tápokhoz semmilyen plusz étel nem kell, sem a boltos rágcsák, jutifalatok, sem alutasakos, nedves tápok, konzervek, ezekből még a prémium minőségűeknek is nagy része csak víz, csak fölösleges ízfokozók, kártékony szintetikus anyagok, amitől pillanatok alatt válogatóssá teheti a kiskutyád.

A főtt koszttal az a probléma, hogy nem tudod a kutya kálciumszükségeletét beleépíteni (pedig ez kölyökkorban kiemelten fontos), ugyanis az egyik legfontosabb kálciumforrást, a csontot szigorúan TILOS főzve adni a kutyának. Szóval ha esetleg a főtt koszt mellett döntenél, akkor mindenképp szüksége lesz valamilyen formában plusz kálciumra, mert a csontok fejlődéséhez elengedhetetlen.

A főtt koszt összeállításánál egyébként lehet barfos arányokra hagyatkozni, a kutya akkori súlyának az adott százaléka egy napi adag (azt hiszem 8 hetes korban ez 10% körül van, de ebben nem vagyok biztos), ebből kb. 50% színhús, 10% belsőség, zöldséget érdemes nyersen reszelve adni, mert az csak rostnak fontos, a kutya emésztőrendszere túl rövid ahhoz, hogy vitaminok felszívódjanak a zöldségekből, a vitaminok inkább a belsőségből jönnek, ezért azt érdemes gyakrabban variálni, szénhidrátnak pedig inkább rizst vagy zabpelyhet adj, a tésztafélék nem annyira jók. De mint írtam én nem értek hozzá, főleg nem a főtt koszthoz, szóval ennek is érdemes utánaolvasni még, ha emellett döntesz.

Ha tanácstalan vagy még mindig az etetéssel kapcsolatban, akkor is csak igazán megbízható állatorvostól kérj tanácsot, vannak olyan állatorvosok, akiknek fogalmuk sincsen a kutya helyes táplálásáról és vannak olyanok is, akiknek érdekük, hogy te egy adott tápot válassz, ez leggyakrabban a royal canin, eukanoba, happy dog szokott lenni, ha valamelyik állatorvos ezeket ajánlaná neked, akkor tőle semmiképp se fogadj meg etetéssel kapcsolatos javaslatot és mindig legyen gyanús, ha éppen olyan tápot ajánl, ami véletlenül pont kapható az ő rendelőjében is. A fajtatápoknak se higgy, egy yorki emésztőrendszere ugyanúgy épül fel, mint egy kaukázusié.


Ha félreértettem a kérdésed és csak házilag szeretnél neki jutalomfalatot, rágcsálnivalót készíteni, akkor az mehet neki néha, itt azt érdemes figyelembe venni, hogy a kutya alapvetően húsevő, minimális a szénhidrátszükséglete, szóval a lisztes, gabonát tartalmazó recepteket kerüld, inkább készíts neki szárított húst, akár kevésbé értékes húsokból, hogy a fehérjebevitelt ne dobja meg nagyon (sokan azt mondják, hogy a túlzott fehérje ártalmas lehet kölyökkorban), pl. marhagége, tüdő, ezt aszalóban vagy sütőben is elkészítheted: kis hőfokon (80-100 C-fokon), nagyon sokáig (5-6óra), résnyire nyitott sütőben (fakanalat beteszel a sütő ajtajához). Szivet a magas foszfortartalom miatt nem érdemes sokat adni, a zúza, nyelv nagyon erős izomhús, nehéz emészteni, a májat túl lehet adagolni, szóval azokat érdemes kerülni. Illetve, ha kicsit idősebb lesz érdemes utánajárni milyen extra kiegészítőket ajánlanak még a táp/barf mellé, pl. 4-6 hónapos kortól, amikor beindul a csontnövekedés szokták javasolni a zöldkagylót ízületvédelemre, ami nagyon nagy segítség lehet egy fejlődésben lévő kutyusnak akkor is, ha jó minőségű étrendje van és teljesen egészséges.

2019. okt. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyakorlatias választ.

Nem anyagiak okán írtam ki a kérdésem, sőt! éppen ellenkezőleg!

Részint tudva, de itt is többször olvasva megvan a véleményem a márkanevek mögé bújtatott "minőséggel", amit sajna, nálam szókimondóbb emberek nem véletlenül titulálnak "szemétnek".

Ezenfelül híve vagyok minden természetes, házilag előállítható ételnek, készüljön az ember, állat számára egyaránt. Lehet, az velem a probléma, hogy a magam módján, de "városiként" is igyekszem nem lenézéssel szemlélni, megbecsülni azt az érát, amikor nem voltak ezek a kereskedelmi ételek.

Nem feledni pl. , milyen ízt eredményezett az, amikor a kenyér kenyérből volt, nem E-számok tömkelegéből, állagjavítókból, savanyúságot szabályozó anyagokból, meg mittudomén, még miből!

Vagy amikor még lehetett paradicsom ízű paradicsomot is kapni, nem csak az EU-szabvány, rózsaszín bélű, ízetlen szabványcuccot, ami napot sosem látott, vegyszert annál többet.

Olyan ebek régen is nevelkedtek, akik a kötelező orvoslátogatáson túl nem szorultak e.ü. pátyolgatásra, mégis vasból volt az egészségük. Pedig még gondolatban sem volt a sok kereskedelmi "világmárka", ami nélkül ma kiskutya ugyebár nem is válhat egészséges felnőtté, illetve annak hiányában muszáj éhenhalnia.

Tehát, ha találok egy-egy követésre, megőrzésre érdemes, bevált, bizonyított receptet, eztán sem fogom a használatát mellőzni.

A kutya számára pedig olyan kajatippek felöl érdeklődtem, amivel változatosabbá tehetem az egyébként alapul szolgáló kölyökkori tápokat. Köszönöm a #4-es válaszát is, biztosan találok a magas rosttartalmú rágcsákhoz okos tippet.

Délután pl. céklachipset készítek: aki még nem kóstolta, szerintem pótolja a "lemaradást"! Nálunk bevált, egy próbát biztos megér másoknál is :)))

2019. okt. 28. 12:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!