Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van előítéleted a romákkal...

Van előítéleted a romákkal szemben ? Milyen tapasztalatod van/volt velük ?

Figyelt kérdés
Féltek tőlük vagy sem ?
2022. márc. 28. 17:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
25%

Nincs negatív előítéletek. Negatív dolgokat már hallottam... Tapasztalatom sem nagyon van velük. Nem félek tőlük.

Nem akarom összekeverni a románokat a cigányokkal... , de gyakori az összemosásuk... Ezért most én sem tennék másként. Igazából csak eszembe jutott valami, és gondoltam leírom. Ez inkább csak számomra egy észrevétel. A cigány lányok között is vannak nagyon szépek. :) Meg még sorolhatnám. :)

2022. márc. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat:

*Azt csinálnak, amit akarnak, a rendőrség asszisztál.

*Volt cigány (a romáért bokán rúgna)munkatársunk (egy barátunk nem munkanélkülire ment, hanem nekünk segített, amíg állást keresett)

Valami önjelölt jogvédő szervezet megkeresett minket, hogy miért fizettünk neki ilyen keveset, miért csak részmunkaidőben alkalmaztuk, és ezer kérdés. Végül az ügyvédünk a 3. találkozás után javasolta a kérdés tisztázását bíróságon. Közel húsz éve nem jelentkeztek.

Előítélet: Nincs, de több ilyen munkatársunk akkor sem lesz, ha a barátunk.

Félelem: Nincs

2022. márc. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Úgy általánosságban van, az egyes emberekkel szemben nincs.

A tapasztalataim nagyon vegyesek.

Addig azért óvatos vagyok, amíg ki nem derül számomra, hogy a konkrét személlyel hányadán is állunk.

2022. márc. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalataim szerint nem kell közel engedni őket magadhoz és akkor egy tárgyilagos kapcsolatban elmegy. Viszont a személyeskedést kerülném velük.
2022. márc. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy betelepedtek az utcámba, több lett a betörés. Ha valaki meghal rögtön szétlopják a ház körül a cuccokat.

Szemetelnek.

Köpködnek.

Firkálják, esetenként lefossák a házak falait.

Kötekedőek.

Csapatban járnak

Éjszaka aktívak

Cifrán káromkodnak

Szeretik a rákokat

2022. márc. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még annyit hogy a törvény nem vonatkozik rájuk. A rendőrök félnek tőlük. A jegyző is.
2022. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Sosem voltak eloiteleteim, es azt tapasztaltam, hogy vadidegen ciganyok belem kotottek, mert mentem egyenesen elore, ok meg cikk-cakkban, embereket megkornyekezve. Azt tapaszaltam meg, hogy nem turik, hogy ne szolj be nekik, hogy ne csinalj semmit. Eszre akarjak vetetni magukat, konfliktus aran, ha kell.
2022. márc. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
7-es vagyok, ez budapesti tapasztalat nokent, olyan kornyekeken, ahol nem laknak ciganyok, tehat azokkal talalkozom, akik jarjak a varost. Nem allitom, hogy mind ilyenek.
2022. márc. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem külföldön is volt romákkal dolgom, de ott jómódú családokból is származtak romák és a fő tulajdonságuk az volt, hogy rasszisták voltak, csak a saját országuk embereivel szerettek kommunikálni, barátságot kötni, aki külföldi volt, azt inkább kerülték, nem vettek róluk tudomást vagy, ha mégis, támadták őket.


Most itt él abból az országból egy romaasszony, aki szerencsére nem mutatja ezeket a jeleket, mondjuk más tartományból jött, de 1-2 tulajdonságot igenis mutat


Ott a romák elég hangosak, lobbanékonyak, haragtartóak és képesek egy apróságot felnagyítani.


Pl most volt ezzel a külföldi romával egy nézeteltérésem, amit egy magyar ember csak egy pár hetes haragszom ráddal lekezel, majd elengedi, de ő úgy állítja be, mintha minimum megerőszakoltam volna, a családját terrorizáltam volna és megloptam volna, és hónapok után is képes ebbe kapaszkodni, keresztbe tenni nekem, amikor én már rég el is engedtem a dolgot.

2022. márc. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Az itthoni romákkal nem tudok előítéletes lenni, mert munkában is volt egy tündéri romamunkatársnőm, az egyik osztálytársnőm is egy csendes, szófogadó, barátságos roma kislány volt, akivel a mai napig tartom a kapcsolatot, volt jófej roma szomszédom.


De megvolt a ló túloldala is.


Kiskoromban volt 2 roma évfolyamtárs, akikkel harmadikban és nefyedikben együtt jártunk napközibe és terrorizáltak minket.


Volt roma szomszédom, aki becsengetett hozzám, hogy adjak egy kis pénzt neki, a fiának kéne, közben bűzlött a piától és sejtettem, hogy az újabb üveg bort fogom neki finanszírozni.


Voltak romák, akik betörtek hozzánk.


Volt egy szélhámos páros, akiknek az egyik tagja roma volt.


És az utcán akik kétlábon járó bankautomatának néznek is renszerint romák.


Most az egyik barátom gyerekeinek az iskolájához közeli, főképp romákkal foglalkozó iskoláját bezárták, így minden tanuló automatikusan abba az iskolába került.


Eddig is volt minden évfolyamban legalább 1 roma, de most az első osztály nagy százaléka Rómeó, Amanda, stb, viszont nagyon kis mennyisége a tipikus hangoskodó, terrorizáló gyerek. Attól függetlenül, hogy a legtöbbjük szegény családból származik és a romákra szakosodott iskolában ilyeneket is tanítottak volna nekik, hogy tisztálkodás, kommunikáció, stb.

2022. márc. 28. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!