Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Utálom az embereket. Más is...

Utálom az embereket. Más is érez így? Van rá megoldás?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy én nem akarom őket utálni, de ha pl.100 embert nézünk körülöttem abból nagyjából 20 embert kedvelek, 10 semleges és 70 embertől rosszul vagyok, szószerint felfordul a gyomrom, ha meglátom őket. Néha irigylem azokat az embereket, akik mindenkit el tudnak fogadni, mindenkiben meglátják a jót, mert nálam sajnos a rossz sokszor elnyomja a jót, pedig tudom, hogy mindenkiben van ez is, az is. Lehet ezt valahogy fejleszteni, hogy ne kapjak hányingert, ha olyan ember szól hozzám, akinek még a látványa is felbosszant?
2022. márc. 31. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Meg kellene tanulnod nem feketén-fehéren gondolkodni és nem homogén masszaként kezelni komplett embercsoportokat. Erről a tőről ered a rasszizmus is, csak mondom.
2022. márc. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Milyen típusú emberek ezek?

Én is alapjában véve szeretnék mindenkivel jóban lenni, de sokan elkezdenek ok nélkül bántani ezek közül, meg a hasznukat keresik, stb.

Kevés olyan van, aki csak azért keresné a társaságom, mert kiváncsi rám.

Bár sokszor csak ürügyet keresnek arra, hogy lássanak, én meg azt hiszem, ki akarnak használni. Néha mögé kell látni a dolgoknak. :)

Mondjuk én úgy közeledek sokszor, hogy adnék valakinek valamit, mert nekem már nincs szükségem arra a valamire.

2022. márc. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, rasszista is vagyok, de nem tudom irányítani az érzéseimet. Eléggé a végletek embere vagyok. Hogyan lehet megtanulni nem feketen-fehéren látni dolgokat?
2022. márc. 31. 13:21
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Többet beszélni olyan ember típussal, akit nem kedvelsz. Mélyebben beszélgetni, hogy meglásd az emberi oldalukat. Ha képes vagy megérteni őket, jobban tudsz velük azonosulni is.
2022. márc. 31. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Minimális emberrel tartsd a kapcsolatot.
2022. márc. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Már ez is valami, becsülendő hogy változtatni akarsz.A 4-es jó tanácsot adott, esetleg nézz filmeket, dokumentumfilmeket
2022. máj. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!