Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akik panaszkodnak hogy nehéz...

Akik panaszkodnak hogy nehéz kijönni a keresetükből miért nem a szerecsenjátékot és hasonló felesleges pénzkidobást hagyják abba?

Figyelt kérdés
kis boltban dolgozom ahol van lottó terminál. most hogy mindennek rohan fel az ára az emberek elkezdtek kevesebbet költeni és sokan panaszkodnak hogy nem jönnek ki a keresetükből. de azért persze a lottót, tipmixet, sorsjegyet azt ugyanúgy veszik ott nem vesszük észre hogy csökkenne a forgalom
2022. márc. 31. 22:11
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Sokan szeretnének rajta nyerni.

Sok ember nyer is rajta.

Ezért megtartja sok ember magának ezt az esélyt, még akkor is ha szegény.

2022. márc. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Hát én eleve nem veszek ilyen kórságokat mivel enélkül sem nagyon jövök ki. Ki lehetne itt jönni a fizetésből, ha nem ezt a sok gennyláda ukránt kezdték volna idepaszírozni 2015-2016ban. A rengeteg adófizető pénzén lett nekik munkásszálló ingyen, heti három ingyen buszjárat boltba.
2022. márc. 31. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%

Én legutóbb 5 ezerért vettem kaparóst. Nyertem rajta 60 ezret. Ezért éri meg néha. Minuszba nem megyek soha. 0ra se jövök ki. Néha adok ennek is egy esélyt és hátha... Ha veszek egy 300ast és van rajta 2000ft, a 2000ből veszek két 500asat és van rajta 6000ft.... Úgy elvagyok vele és nem megyek ki minuszba vagy nullába.

Ha bukom bukok, de akkor is pluszba vagyok. Meg éppen az az egy egy kezdeti 300at kibírom. Annyiból mit tudok venni?? 1 kg kenyeret?? Nem... 1iter tejet?? Nem... Semmire nem elég az a pénz. Ezzel viszont esély van többre, ami már elég valamire.

2022. márc. 31. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Mert neki ez az örömforrás amibe kapaszkodik. Mondhatod, hogy mindent is hagyjon abba, attól még pont ugyanúgy csóró marad és ugyanúgy nem jön ki a pénzéből.
2022. márc. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%

A kis szerencsejáték az még hagyján, megertem ha próbálkoznak

Viszont a napi 1-2 doboz cigarettát soha nem értettem, es soha nem is fogom megérteni. Meg egy pestinek a mondenhova autóval járást

2022. márc. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
95%
Mert vannak olyan szerencsétlenek, akiknek semmi más esélyük nincs az életben, mint a lottó(én is ilyen vagyok). Ha mondjuk 200.000-et keres, hogy vegyen lakást 30 millióért? Viszont 300 forintért hetente vehet egy álmot, amivel tovább tudja vergődni a következő hetet. Igen, szánalmas, de sokaknak csak ez jut ma Magyarországon.
2022. márc. 31. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
38%
10 pontosw kérdés. Ezek sokszor cigiznek, piálnaak, mert "Nekem ez jár", meg egyéb módon racionizálják a dolgokat.
2022. márc. 31. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
92%

Szánalmad, de nem az ő szégyene.

Ennyi évtized után, az ösdzes lopás és öddzes rossz döntés dacára is már dupla fizetéseknek kellene lenni, azonos árak mellett.

2022. márc. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
36%

Általánosítasz, és ez ostoba dolog.

Mintha azt mondanád, hogy miért vannak hajléktalanok, amikor van lakás.

2022. ápr. 1. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%

Nem jogos elvárások ezek. A reménytelenségben, totális kilátástalanságban élő embernek mindig kell a reménysugár, legyen az akármilyen távoli, vagy kicsi.


A Squid Game-ben is önként mentek vissza az emberek, senki nem kényszerítette őket, és ennek az az oka, hogy ha 1:456-hoz az esélyed arra, hogy megnyerd a főnyereményt, minden más esetben megdöglesz, az még mindig egy jobb kilátás, mint végigszenvedni kint a maradék 20-30-40 évet ugyanúgy tengődve. EZ, ugyanez a feszültség az, amiért a szerencsejátékba, alkoholba, drogokba menekülnek rengetegen.

2022. ápr. 1. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!