Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért viselkednek úgy mintha...

Miért viselkednek úgy mintha 55 kg olyan sok lenne?

Figyelt kérdés

162 cm vagyok, és volt hogy kb egy éve felhíztam 49 ről 55 kgra. És hát néha szóba jött hogy mennyi a súlyom, és én előszeretettel avattam be bárkit abba hogy híztam, hisz akkor volt először hogy tartósan több voltam, új volt nekem és nem is szégyelltem egyáltalán.


Barátom anyja hüledezett a szám hallatán nagyra nyílt szemekkel, hogy MÁRIS ANNYI VAGYOK? És mondta hogy azért vigyázzak a súlyomra.

Munkatársam meglepődve mondta hogy hát nem is nézek ki annyinak mert hogy tök vékony vagyok. De 55 kg az még vékony nem? Mármint nem ez a csonti fajta, de ne beszéljünk már úgy róla mintha 120-at mondtam volna….

Folyamatosan ezt a reakciót kaptam, azt erősítve hogy 55 sok, szóval fogytam (amúgyis testépítek szóval pár kg-t kell majd fogynom) és most 53 vagyok de nem látok nagy különbséget .


Miért reagál mindenki így amikor valaki azt mondja hogy több mint 50 kg? Annyira nem értem de már annyira elb***ta ez az egész az önképemet hogy ducinak látom magam. De ez egy másik téma.



2022. ápr. 2. 23:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
162-110=52 idealis nonel. 55 se dagadt. Hulyek a korulottedlevok. B/30
2022. ápr. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%

Azért viselkednek így mert ha 49 kg voltál, akkor 6 kg, az 12% növekedés.

Ha megnézed a lenti linken a 25% és 35% közti különbséget, akkor látszik, hogy elég nagy a különbség a kettő között.

[link]

Persze, ha edzel és az izom növekedés miatt lettél nehezebb, akkor nem azt kell nézni, hogy hány kiló vagy:

[link]

2022. ápr. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Basszus az én lányom 172 cm, 13 éves, 58 kg és tök vékony. Valószínűleg erős csontjai vannak, és izmos is, mivel szeret sportolni. A 36 os ruhak bővek rá, de a 34esnek meg rövid az ujja.


Ne foglalkozz senki hülyeségevel. Valószínűleg nagyon csinos vagy. Érezd jól magad a saját bőrödben.

2022. ápr. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értettem ezt soha. Főleg, mikor rám néz, látja, hogy milyen alkat vagyok, semmi baja vele, talán meg is dicséri, aztán mikor elmondom a súlyom, akkor földhözbassza magát, hogy az milyen nehéz, az túl soknak számít...


16 év sport van mögöttem, a saját súlyom (vagy nehezebbet) emelgetem minden edzésen miért olyan meglepő, hogy 68 kiló vagyok 175 cm magasan egy átlagos-szálkás alkattal?


Nem értem, miért lovagolnak emberek a számokon. Ezt csinálják az életkorral is egyébként.

2022. ápr. 2. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
2-es Pont ez az hogy nem is látták rajtam, csak a szám hallatán rökönyödtek meg, és lepődtek meg hogy olyan “sok” vagyok.
2022. ápr. 2. 23:25
 6/14 A kérdező kommentje:
4-es: Pontosan ez az! Hogy a szám alapján elkezdenek hüledezni. De 55 kg az nem kéne hogy sok legyen..(meg jól is néz ki rajtam mert ugye “nem nézek ki annyinak”)
2022. ápr. 2. 23:32
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem direkt csinálják, amikor edzettem 190 centi mellé 120 kg inkább izmos voltam, mégis sokan beszóltak "milyen vékony a lábad" "koxozol még a farkad sem áll fel" "jaj most össze mentél"...stb arra nem gondoltál hogy tudják hogy erre érzékeny vagy és ezzel tartanak sakkba?


Mert amikor abba hagytam az edzést maradtam 110 kg, de érdekes módon utána békén hagytak.


29f

2022. ápr. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Semmi közük a súlyodhoz. Ha kérdezik rázd le őket azzal, hogy nem méred magad, nincs rá szükséged.

Foglalkozzanak a saját számaikkal.

2022. ápr. 2. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Mert id.óták, vagy irigykednek.
2022. ápr. 3. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha sok is lenne sincs hozzá semmi köze senkinek, egyébként semmi baj a sulyoddal csak fogyatekos a környezeted.
2022. ápr. 3. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!