Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy én, aki...

Miért van az, hogy én, aki iskolában megbuktam, többre vittem mint a diplomás, anno színötös társaim?

Figyelt kérdés

Két tárgyból buktam 3-ikban középiskolában, mégis jóval előbb tudtam lakást venni Budapesten mint az anno színötös társaim gimiben és főiskolán, akik jelenleg is sokan bérelnek. Én egyedül vettem, ők párban sem tudnak. Megszerettem egy szakmát, autodiktata módon kitanultam, jó lettem benne, eközben ők többnyire valami átlagos munkát végeznek (egész mást, amit tanultak) és maradtak vidéken.

Nem arcoskodásból mondom, mert sokan vannak tehetségesebbek és okosabbak is nálam, de a közvetlen környezetemet messze lehagytam úgy érzem. És nem csak nálam látom ezt, haverom, aki kibukott közgázról most jól kereső burkoló, alig győzi a zsírosabbnál zsírosabb megrendeléseket teljesíteni.



2022. ápr. 6. 17:21
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Mivel ők nem buktak meg, ezért 6-8 évvel többet tanultak, tehát addig is nem dolgoztak, vagy nem annyit kerestek, vagy elment másra.
2022. ápr. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Ez azért van, mert az iskolában adott tudományi témaköröket kell megtanulni, erősen specializáltan. Aköznapi élethez szükséges kompetenciákat csak érintőlegesen ad. Így a kettő között nincs érdemi összefüggés.


Az "autodiktata" egy önképző senior egyébként...? :D

2022. ápr. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
34%
Mert olyan szakmakat tanulnak amiben kb nem lehet elhelyezkedni 🤷‍♂️ Kell a par legjobb a tobbi meg megy a levesbe. Aki meg talpraesett, okosan csinalja a dolgait es vannak kapcsolatai az suli nelkul is tud kaszalni
2022. ápr. 6. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%
Vótmá...😂
2022. ápr. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
57%

Szia tesám!

Iskolában én is hót hülye voltam, nem érdekelt semmi és senki.Csak a nők, pia és a diszkó hétvégente.

Guggoltam is érte egy kicsit,8 évet a csillagban, de megvan mindenem.kertes ház,teremgarázs,luxuskocsik,vállalkozások,nyaralgatás,jó nők.

Olee 48F

8 év csillag

2022. ápr. 6. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Szia Olee... Örülök, hogy megvagy. Ha igaz a történeted és valóban Te vagy az, akkor én az az ügyvéd lehetek, aki 8 évre a sittre rakott.


Örülök, hogy végül azért csak jól alakultak a dolgaid. Amikor hallottam, hogy összebalhéztæl bent és anuszössszevarrasra vársz aggódtam azért érted...


De minden jó, ha a vége jó. Nagy.

2022. ápr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%
Életrevalóbb vagy? Vagy esetleg az élet nevelt.
2022. ápr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs összefüggés ezek között, amit irsz. Lehet az is ,hogy rosszul tudod és nem albérletben élnek vagy albérletben élnek és kiadják a lakást, amit a szüleiktől kaptam (van ismerősöm, aki kiadja a sajátját és albérletben él ). Ha jó tanuló lettél volna , akkor is vihetted vonla sokra.



Emellett az anyagiak -bár jó ha van pénz- önmagában nem jelentenek boldogságot. Lehet, hogy te a magánéletben vallasz kudarcot, nem lesz jó a házasságod vagy nem találsz feleséget, ők meg találnak szerelmet.

Ez sem az iskolai eredmnéyekkel függ össze, mint ahogy az sem, amit kérdezel.


Egyébként úgy lehet, hogy manapság a fizikai melósok nagyon túlárazottan tudnk dolgozni .Mivel egyre jobban elterjed az ülő és szellemi munka, az mebereknek elment a kedve a fizikai munkától. Aki bevállalja, az betegre keresheti magát.

2022. júl. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!