Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen embernek nézitek az...

Milyen embernek nézitek az ilyen őszinte embert?

Figyelt kérdés
Ha valaki börtönbe kerűl 8 és fél hónapra és interneten újságcikkben videón is fent van, hogy viszik a rendőrök befele és odavan írva, hogy vallási közösségből pénzt lopott. Amikor kiszabadul egy-két ismerős mondja neki, hogy hallották, hogy börtönbe volt, mert ellopott valami templomból pénzt. Ő pedig azt mondja, hogy nem templomból, hanem mecsetből lopott. Milyen embernek nézitek az ilyen embert, aki ennyire őszinte ilyen helyzetben? Ugyanis mondhatta volna azt is, hogy azért volt eltűnve, mert Németországba gipszkartonozott, tehát szégyellte volna azt mondani, hogy börtönben volt.

2022. ápr. 6. 21:04
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatta volna, csak elég vicces lenne hogy fent van az interneten de ő azt mondja, hogy gipszkartonozni volt :D


Nem tudom miért akarod úgy beállítani ezt a figurát mintha ő lenne a szentlélek, mert nem hazudik. Lopott, leülte, aztán ennyi.


Ismerek egy 22 éves csajt, Bécsben k.rva. Mondhatja bárkinek hogy szobalánykodik, de mivel a neten hirdeti magát így eléggé kontraproduktív lenne.

2022. ápr. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A vezetéknevéből egy a kezdőbetű volt fent, meg a vezetékneve, valamint hátulról lett videózva, az arca nem.látszik és a fejénél homályosabb. Gondolhatnák, hogy nem ő az, de mivel elmondta.
2022. ápr. 6. 21:38
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Most minek hazudjon?

Pláne ha benne volt minden hírportálban, bármikor kiderülne.

2022. ápr. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Vagyis a vezetéknevéből egy betű, a kezdőbetű, a keresztneve volt teljesen kiírva.
2022. ápr. 6. 21:39
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha valaki börtönbe kerűl 8 és fél hónapra és interneten újságcikkben videón is fent van,"


Ha az interneten is fent van és tulajdonképpen akárki utána tudott ennek nézni, bárki láthatta, mi értelme lett volna hazudnia arról, hogy hol volt?

2022. ápr. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nem látszik, elmondom ez hogy néz ki.


Sári: Te Juli, most találtam a neten ezt a cikket és a videót, ez nem a Pista?

Juli: Húúú, szerintem ő az.

Sári: Igen szerintem is. Írtam neki, de már egy hónapja nem aktív a chaten.


Juli: Nézd Jocó, most küldte ezt Sári, ugye hogy ez a Pista?

Jocó: Ne mááár! De ő aazzz :(


Jocó: Kata, Zoli, becsináltok. Nézzétek már, Pistát lecsukták.

Kata: Biztos ő az?

Jocó: Ezerszázalék. Nézzétek meg a ,... facebook oldalt, ott kommentelt Béci, tudod a Pista barátja, hogy a spanját lesittelték. Kicsit utánanéztünk a lakótársam Klárival meg Julival és Sárival.

Zoli: Hú b+. Pista mekkora balfék, mindig is az volt.

Jocó: xD


Kata: Srácokkk, tudom, hogy gimi óta nem beszéltem a huszonötötök közül egyikkel sem, de ezt muszáj. Emlékeztek Pistára? Tudátok az a hülegyerek aki hátul ült. Lesittelték.


***


Na, ezek után Pistának teljesen fölösleges bármit is letagadnia.

2022. ápr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tartanám ettől jó embernek. Már ahhoz tehetség kell (de rossz féle), hogy olyat tegyél, amiért lesittelnek, aztán szerencsétlennek/hülyének lenned, hogy lecsukjanak. Ezután lecsuknak. Hacsak nem bűnözöl a börtönben is, kiengednek. Miután évekig kiestél emberek életéből, sokan elkezdenek érdeklődni pár hét, pár hónap, 1 év (kinek mennyi idő kell ehhez) után, hogy mi a fene van veled és megkérdezik a családodat. Itt 2 opció van: a családod hazudik vagy elmondja az igazat. Ha igazat mondanak, akkor megtudják, hogy börtönben vagy, ha hazudnak, akkor egy része a haveroknak elhiszi, a szkeptikusabbak viszont elkezdenek guglizni és cikkekbe bukkannak. "Imre lopott a mecsetből". A hír körbejár. Nem fog senki szentként, jó emberként tekinteni Imrére, viszont erősen hülyének nézik, ha ennyi év után hazudni próbál. Imre, ha kamionozott vagy külföldön gipszkartonozott volna, attól még fel tudta volna venni a telefont, visszaírt volna Messengeren és évente egyszer azért haza tudott volna látogatni. Elég egyértelmű mindkét félnek (bűnözőnek, ismerőseinek is), hogy mi történt, hazudni felesleges.
2022. ápr. 6. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Erre is van megoldás. A börtönből a családtagjaival tartotta a kapcsolatot, anyjával, tesójával és a tesóját felhatalmazta, kérte meg, hogy nézzen minden nap bele a facebookba, messengerbe és, aki érdeklődik írjon vissza. Minden nap beszéltek börtöntelefonon a tesójával, anyjával és, ha jött üzenet, akkor megkérte a tesóját, hogy írjon ezt meg ezt vissza, mintha ő írna. Mondta, mire mit kell visszaírni, meg néha osszon meg ilyen meg ilyen bejegyzéseket, hogy lássák, hogy él is. Közben ugye a tesó kezelte a facebookját. Én ezt hallottam, igaz vagy nem, ezt mondták. Ez a gyerek egyik osztálytársam volt. Volt már neki több lopási ügye, amiért felfüggesztettet kapott, de ezúttal nem ítélték felfüggesztettre, hanem mivel visszaeső és ellopott a mecsetből 900 ezret, ezért most 1 év 2 hónapra ítélték, ami 14 hónap, de jól visrlkedett odabent és 8 hónap 15 napot űlt csak. Most dzabadult 1 hónapja. És mégcsak nem is cigány. Magyar.
2022. ápr. 7. 02:15
 9/9 anonim ***** válasza:

De miért kellene hazudnia?

Láthatóan őt nem érdekli ki tud róla meg ki nem

Az én unokatestvérem 10 éve ki-be jár a börtönből.

Jelenleg most 5 eve van bent, majd jövőre szabadul.

Régebben mikor csak pár hónapot volt bent akkor sem maradt titokban ez senki előtt soha.

Ő is benne volt anno a tv-ben. Csak a monogrammja volt feltűntetve , mégis mindenkinek rögtön le esett aki ismeri, hogy kiről is van szó az alapján meg a lakóhelye szerint amit nyilván megemlítettek.

Unokatestvérem sem titkolta soha hogy börtönben volt. Teljesen felesleges is lenne

2022. ápr. 7. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!