Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan zárjam le emberien ezt...

Hogyan zárjam le emberien ezt a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

(Remélem maradhat ebben a topicban, a másik kategóriába kár kérdést kiírni.)


Pár napja hogy 1 éve vagyok együtt a barátnőmmel. Régóta gondolkozok már ezen, néhány hónapja már elég nagy ürességet érzek, de betudtam annak, hogy minden kapcsolatban vannak hullámvölgyek. Ma viszont voltam pszichológusnál, és nála ébredtem rá, hogy nem vagyok már belé szerelmes. Nagyon szeretem mint embert, de szerelmes nem vagyok, és ez okozza azt a borzasztó nagy űrt. A másik ok, amiért nem vagyok szerelmes, hogy nagyon mások vagyunk, és a pszichológus szerint a barátnőm gondolkodásmódja lényegesen egyszerűbb mint az enyém, és emiatt nem tudom egyenrangú félnek tekinteni. És ebben sajnos van valami.

Az elmúlt hónapokban sokat szenvedtem már ebben a kapcsolatban, és bár nagyon nehéz őt elengedni, de szerintem egy kapcsolat nem arról szól, hogy az egyik fél szenved vagy nem érzi jól magát. És neki is megszeretném adni az esélyt, hogy boldog legyen egy olyan emberrel, aki viszont szerelmes belé.


Hogyan tudnám ezt jól lezárni, a legkisebb sérüléssel? Pár napja még azt mondtam neki, hogy vele akarom leélni az életem és hogy ő a mindenem, ő is már elkezdte nézni a közös lakásunkat. Bár amiket mondtam, nyilván hazugság volt, neki is, és magamnak is hazudtam. Ezt nagyon sajnálom, hibáztam, nem mertem lépni.

Mondjam meg neki holnap a semmiből hogy vége, és zárjam le egyből? Vagy adjak 2-3 hetet a dolognak, és adjak neki jeleket, hogy én már nem akarom ezt az egészet, és feltudjon készülni arra, hogy szakítani akarok?


22F



2022. ápr. 7. 00:36
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Zárd le holnap. Már elkezdte a közös lakásotokat nézni, jeleket lehet észre se venné, hiszen azt hiszi minden rendben van.


Mond el neki őszintén amit itt leírtál.


Minél később teszed meg annál, nagyobb lesz a sérülés amit szeretnél elkerülni.

2022. ápr. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Na megint egy pszichologus,aki tonkretesz egy parkapcsolatot. Gratulalok!!! Az igazi pszichologus nem utasitgat semmire. Foleg nem szakittat a noddel…
2022. ápr. 7. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%
Gratulálok jó gerinctelen féreg vagy. Na ezért kell elosztani öttel amit a másik mond.
2022. ápr. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nem ez neked a fő, csak mellékesen említetted, én szívesen hallanék részleteket arról, mit tesz az, hogy jóval egyszerűbb a gondolkodása? Nincsenek is közös beszédtémák, soha nem is voltak? Légyszi írj példákat, miben gondolkozik jóval egyszerűbben, mint te. Vagy a te gondolkodásodról írj, te miken szoktál gondolkozni.
2022. ápr. 7. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Miért is lennék gerinctelen féreg? Mert nem egyértelműek az érzéseim, egy számomra kedves ember felé? Vagy mert utolág jöttem rá hogy hazudtam és mit is érzek valójában? Hónapokon keresztül írtam neki, hogy, szeretem, mert tényleg azthittem hogy, szeretem... Rohadtul nem triviálisak a dolgok akkor, ha az ember benne van a közepében... amúgy meg, komolyan mondom olyan emberek írnak ide sztem akik sose voltak még kapcsolatban, vagy pedig 13-14 évesek...


A pszichológus nem mondta hogy szakítsak, ő csak a véleményét, "diagnózisát" mondta el nekem, az általam elmondottak alapján.



#4 Szia. Sokszor gyerekesen viselkedik, és ami a legjobban zavar benne, hogy ő csak a mának él. El van a világban, dolgozgat, nézi a házakat, a pénz szerinte meg majd lesz valahogy. Nincsenek hosszútávú céljai. Egyedül ódzkodik minden új dologtól, még egy másik boltba se mer bemenni, ami nem az amit ő megszokott. Mindenkivel pesszimista, és mindenkiben csak a rosszat látja.


Eleinte ezeket totál nem vettem észre, mivel sokkal lazább volt az életm. Akkor még jól kijöttünk és elfogadtam minden nyűgjével, mint ahogy ő is engem. Aztán ahogy telt az idő, úgy kezdtek el ezek a dolgok zavarni, és tűnt fel hogy valami nem oké. A kapcsolatunk nagy része arról szólt, hogy én próbálom támogatni őt mindenben, de én ezt a lelki támogatást felőle nem kapom vissza, de úgy érzem tőle nem is tudnám. Bàrmi személyes problémámat elmondom neki, akkor nemtud rá mit mondani.

2022. ápr. 7. 11:32
 6/8 anonim ***** válasza:
59%

Utólag jöttem rá hogy hazudtam...

. Aha. Tegnap még életem szerelmeeg költözés. Aztán bocs soká nyugod mégse kellesz.

2022. ápr. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem mindegy miért akarsz szakítani. A lényeg, hogy mond meg neki.


2-3 hétig jeleket küldeni neki az további hazugság mert addig ugyanúgy kapcsolatban vagy vele. Tegyük fel észre vesz valamit, hogy nem okés minden. Elkezd gondolkozni mi lehet a baj, magát hibáztatja, próbál változni de esélytelen. Ez még rosszabb.


Nyilván neked könnyebb lenne ha ő szakítana.


Nem teszed meg, megint az van, hogy nem mersz valamit megtenni és tovább hazudsz.

2022. ápr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ha ellentétes infókat küldesz felé, akkor az tisztességes? Honnan kellene tudnia, hogy melyik a valós? Gondolhatja azt hogy csak rossz napod, időszakod van. És ha ő szeret téged, akkor még jobban oda fogja tenni magát melléd, hogy hű legyen hozzád jóban rosszban. Ez nem lenne korrekt részedről, ennél többet érdemel egy ember.

Arról sem tehet, hogy nincs annyi önismereted, hogy mi a szeretet és segítséggel rájöttél, hogy nem szereted. Én nem egy pszichológussal mondatnám ki a kifogást, hogy egyszerűbben gondolkodik nálad...

Abban meg te vagy nála egyszerűbb, akár felelőtlenebb is, hogy egyik nap még hitegeted és szeretetedről biztositod másnap meg már szabadulnál tőle.

Mi lenne, ha nem külön mennél pszichológushoz, hanem vele, megmenteni a szeretetet?

2022. ápr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!