Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vidékiek! A budapestiek...

Vidékiek! A budapestiek szerintetek tényleg lenéznek benneteket?

Figyelt kérdés

Gyakran hallom és olvasom, hogy a "pestiek" fenn hordják az orrukat és mucsainak tekintik a vidékieket. Én esküszöm nem, viszont ha vidéken megemlítem, hogy budapesti vagyok, akkor gyakran vágják a pofákat és odaszúrják, hogy "tudod, itt vidéken is van ám élet" vagy hogy "ha mi nem szarunk, te nem eszel".


Nekem budapestiként több okból is furcsa ez:

-Eleve szinte nem is ismerek tősgyökeres budapestit! Szülő, nagyszülő, valaki biztosan van, aki vidéki. Így nem is hallottam olyat, hogy téma lenne, hogy a hülye paraszt vidékiek a tyúkóljaikkal. Azért is teszem fel a kérdést, hogy van-e itt olyan vidéki, aki viszont tapasztalt ilyen hozzáállást!

-Budapest sem egységes, ahogy vidék sem. Más a környezet GyMS megyében és BAZ megyében, sőt biztosan más a környezet mondjuk BAZ megyén belül Miskolcon, más Ózdon és más egy faluban. Ugyanígy Budapesten belül budapesti a csepeli melós is, a rózsadombi vállalkozó magániskolába járó gyereke is, a józsefvárosi cigány is, és az újlipótvárosi Alföldi Róbert-rajongó is. Tehát eleve nincs egy fajta budapesti és egy fajta vidéki prototípus.


2022. ápr. 12. 08:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Már többször volt ez a kérdés.
2022. ápr. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azokat én nem én tettem fel. De valóban nem kerestem rá a régi hasonló kérdésekre.
2022. ápr. 12. 08:51
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Én azt tapasztalaom Budapesten, hogy a kutyád nem érdekli ki hova való, nem is téma ez, senkit nem érdekel sacc.


Viszont vannak ilyen így a nyelvben ilyen mondások, hogy vidéki paraszt meg ilyenek és lehet, hogy ez így beleivódik az emberekbe, hogy akkor ezt gondolják róluk. Meg ha van néhány negatív tapasztalatuk, akkor is lehet, hogy az beléjük ég. Meg amúgy most a választások kapcsán is téma ez, hogy vidéken a tanulatlanok szavaznak fideszre. Ami amúgy igaz, de rosszul jöhet le.

2022. ápr. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Tényleg, a választások! De azért ha valaki utánanéz, Budapesten kb. 40% szavazott a Fideszre, az nem kevés. Az agglomerációban a tanulni és dolgozni Budapestre járók is a Fideszre szavaztak többségében.
2022. ápr. 12. 09:07
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Csak a bunkóbbja. Én vidéken születtem, de nálunk pl. a szomszéd kisvárosban, ami alig volt nagyobb, ott volt 1-2 ilyen IQ hiányos, aki lenézte a “falusiakat”.
2022. ápr. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Meg amúgy a fő probléma, hogy nagy a különbség anyagi értelemben Budapest és egy falu között. Ami ami szerintem legikább amiatt van, hogy a vidéki városok is levannak szakadva már. Ott sincsenek olyan munkahelyek, olyan kereseti lehetőségek. Mert faluban nyilván soha nem lesz olyan munkaellátottság, de ha a környékbeli városokban, kisvárosokban lenne akkor az érződne ott is, mert belehetne járni.


Szóval lehet ez is ok, hogy látja, hogy más a pénzbeli helyzet a faluban és Budapesten és ez eleve kelt egy rossz érzést.


Vidéki városokat valahogy nagyon fejleszteni kellene.

2022. ápr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Kutyat nem erdekel pesten, hogy ki honnan szarmazik, ez csak vidéken téma. Egy.

Kettő. Ettol fuggetlenul a valasztasok tukreben lathatoan Budapest egy europai modern nagyváros, amit körbevesznek az agymosott orkok.

2022. ápr. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Én olyat hallottam nem pestitől, aki utálja a pestieket, hogy azért, mert nem tud beilleszkedni, mert nem tud beágyazódni baráti körökbe. De ez meg olyan szerintem, hogy egyrészt személyiségen is múlik, másrészt meg ez a barátok szerzése ez mindenhol nehéz azért. És helyieknek mindehol megvannak a köreik és valahogy az nem ilyen, hogy akkor holnaptól az új munkatérsat is híva a kolléga amikor megy a buliba a barátaival. Szóval ez lehet nehéz dolog, de szerintem nem fair rátolni, hogy mert a budapestiek ilyenek, mert külföldön is ez van meg mindenhol, hogy nehéz mély emberi kapcsolatokat új helyen.
2022. ápr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Én Budapest és vidék között ingázok, mindkét helyen van házam/lakásom, úgyhogy én mindenkit lenézek, utálok.
2022. ápr. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én vidéki megyeszékhelyen ( Zalaegerszeg) nőttem fel. Hozzánk is az az infó jutott el, hogy a pestiek bunkók, lekezelők. Elköltöztem Székesfehérvárra, ott valóban azt tapasztaltam, hogy bunkók az emberek. Sosem tudtam igazán beilleszkedni, utáltam ott lakni. Elkönyveltem, hogy biztos azért van így, mert közel van Budapest, és ahogy közeledünk a fővároshoz, ugy lesznek egyre bunkóbb sznobok az emberek. Aztán felköltöztünk Budapestre, ráadásul egy drágább környékre, ahol a tehetősebb emberek élnek. Nagyon féltem, hogy hogyan fogok ebbe a világba beilleszkedni, de kellemesen csalódtam. Nem mondom, hogy nem találkoztam bunkó emberrel, de elenyésző mennyiségben. Én úgy tapasztaltam, hogy nincs ennek a sztereotípiának sok valóságalapja.
2022. ápr. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!