Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nagyon buta vagyok és még...

Nagyon buta vagyok és még szorongó típus is, örök eletemben csak a küzdelem vár rám, legszívesebben feladnám de hogyan?

Figyelt kérdés

Hosszú lesz, előre is köszönöm, ha végig olvasod. Jelenleg 27 éves nő vagyok, és elég nehézkés az életem. Mindig is “nehéz eset” voltam, világ eletemben szorongtam és féltem mindentől, mindent elrontottam és már nem is volt kedvem sokszor. Ugyanakkor mégis küzdöttem, 4 éves egyetem, tanultam tettem nap, mint nap, hogy jobb legyek. Sose éreztem magam ügyesnek, okosnak se és szépnek se. Pár éve sajnos beteg lettem(SM) direkt így írom, mert elég sok ismerősöm van fent és remélem nem ismernek rám.

A betegség óta minden egyre rosszabb, nem tudok orvosi asszisztensként dolgozni, rettentően félek mindentől, helyette egy teljesen más területen dolgozok, amit nem szeretek. Vannak persze fájdalmaim is ebből adódóan. Sokszor elgondolkodom, hogy mások milyen ügyesek, nem olyan elcseszettek, mint én. Én bárminek neki fogok az káosz és ha netalán a betegség is be tesz akkor világ vége.

De nem akarom a betegségre fogni, ha nem lenne is ilyen kis “butácska” lennék.


Egyébként van párkapcsolatom, családom is es barátok is. Még.Ők még úgy ahogy de erőt adnak a folytatáshoz de lehet nem sokáig. Sajnálom őket is, nem tudnak úgy igazán büszkék lenni szerintem.(voltam már pszichológus/pszichiáter-nélkül de még mindig ugyanaz a helyzet).


Azon gondolkodom, hogy ha picit ügyesebb lennék, taplraesett és okosabb lehet jobb kedvem lenne. De ahhoz gondolom újra kéne születnem. (Azt meg nem is említem, hogy majd ha előre haladó lesz a betegségem mi tevő leszek)…Régebb küzdöttem de manapság már úgy vagyok vele nincs erőm/minek stb. Ha nem lennék beteg talán…



2022. ápr. 12. 12:24
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem kérdés miért értékeled le magad ennyire. Ha tényleg ennyire nem lennél jó, akkor még nagyobb dolog lenne, hogy ezeket mégis végig csinálod, sőt egyetem is. De te jó valakinek tűnsz. Vagy aki szeretne jó lenni. És ez máris jó. Esetleg gondolj úgy magadra mint egy állatra, egy macskára, aki jön megy csinálja a dolgait és aztán valami baja lesz és elpusztul. Szóval aki így nem versenyzik a világgal csak él, amíg él.



és nagyon zárjólbe és nagyon halványan kérdezem, hogy nem lehet, hogy valami adhd féle dolog?

2022. ápr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

Inkább azon gondolkodj el, hogy mi miatt lettél ilyen. Ezek a dolgok nem egyik napról a másikra, a semmiből alakulnak csak ki minden előjel nélkül. Én olyan 2012 óta vacakolok, de 2019-ben szinte összetört az életem, és egy trauma hatására az összes sz.r egyszerre tört fel belőlem gyerekkoromtól kezdve. Ha a magam esetéből indulok ki, én sokszor kaptam meg, milyen jó családom van, jaj, anyu és apu milyen gyönyörűek együtt, milyen szépen élnek. Jah, napokig tudnék mesélni, milyen volt velük élni és mennyire képmutató, hazugság az egész. Szóval ameddig az okot nem találod meg (ami sajnos nem 1-2 nap alatt lesz meg) addig érdemi változás sem várható.


Az egyes nem tudom, hogy az adhd-t miért hozta ide, az teljesen más...

2022. ápr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Nem tudom.. kevésnek érzem magam, mások mellett. Lehet az is alul értékelem magam, de tényleg egy nagy 0 vagyok, főleg most.


Néha úgy érzem amúgy a párom részéről is sokan ezt gondolják rólam, van olyan személy aki nagyon megalázó kérdéseket tesz fel. Innen gondolom…

2022. ápr. 12. 12:47
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

#2 azért írtam az adhd-t mert én az vagyok és van ami emlékeztet ebből arra, ez a dolog, hogy folyton káoszba fulladnak a dolgok és elrontja az ember a dolgokat (mert nem ilyne linerális időstruktúrában működik a figyelme). és az adhd-nál van az is, hogy a sok kudarc miatt aztán lesznek depis dolgok is sokaknál.


de én is azt mondom, hogy kicsi az esély rá, mert ritka dolog, de ha valaki az, akkor nagyon fontos tudni, nekem megváltozott az életem jó irányba mióta tudom, szóval ezért kicsit felelősségemnek érzem felvetni, ha érzek jeleket másnál. hogy utána tudjon olvasni.

2022. ápr. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
93%
Ha építő gyerekkorod lett volna, akkor nem érintene ilyen mélyen egy külsős (értsd páron részéről egy személy) bunkózása. A múltban keress, gondold végig, mikor mi történt veled, mi milyen hatással volt rád, voltak-e nagyobb törések, traumák az életedben, stb. Ezek nagyon nem ok nélkül, a semmiből jövő érzések.
2022. ápr. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
94%
Egyébként a fogalmazásodból abszolút nem egy buta ember képe rajzolódik ki.
2022. ápr. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Senior Séf ***** válasza:
74%
Mind a mentális, mind a fizikai állapotodról az áteresztő bél szindróma nyomán kialakult autoimmun betegség tehet. Sajnos az akadémikus orvoslásban erre nem találsz gyógymódot. Főleg, ha közel vagy a tűzhöz, láthatod, hogy ott csak a tüneti kezelés folyik.
2022. ápr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
43%

Igazabol egy jo antidepresszans segitene, mert a vilag osszes terapeutaja egesz nap melletted nem tud allni. Lepontozza a nep, megmondja a frankot, de ha egyszer egy kemiai reakcio, egy gyogyszer, amitol husz ev mulva is tok jo a majfunkciom, pl a panikbeteg, etelt lenyelni nem tudo anyamat visszarepitette az azelotti normalitasba es bement dolgozni, ha en tobb eves plafonbamulas es vonszolodas utan hat het alatt arra ebredtem, hogy zuhany, reggeli, allashirdetesek, akkor nem tudom, mi szol ellene.

Amugy a gyogyszert normal esetben el lehet hagyni, ha mar sinen van az ember. Mas nincs, csak csodavaras.

2022. ápr. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
84%
8.: Ezzel csak egy a baj: nem minden esetben szimplán csak agyi kémiáról van szó, bár van, akinél úgy alakult ki. Ha komoly trauma váltotta ki azon nem segít egy gyógyszer se, csak ha feldolgozza magát a traumát terápiában. Szedhet rá gyógyszert, de az nem fogja talpraállítani, sőt, még ronthat is az állapotán. Tapasztalat.
2022. ápr. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
93%

#8 elvileg az, hogy arra jó, hogy kialaítani velemi jó rutinokat, szokásokat. De a hosszabb távú erre alapozás nem működik elvileg. Szóval ha mint te rendbe teszed vele az életed, akkor jó lehet. De volt most is kutatás, hogy hosszabb távon gyógyszert használók és nem használók között nem volt életminőség különbség.


Szóval ez a gyógyszer mint valami rövidtávú eszköz lenne jó. És minnél előbb nem erre alapozni, hanem arra, hogy van egy olyan élet, ami már nem okozza a problémát és ami megtart.

2022. ápr. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!