Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Vélemények az idézetemről?

Vélemények az idézetemről?

Figyelt kérdés
"A halál olyan akár egy utálatos rabló, ugyan nem tudhatod mikor zsákmányol ki, azt viszont bizonytalanul is mennyit, kiket, s mennyi mindent vesz majd el tőled."

2022. ápr. 13. 03:33
 1/8 anonim ***** válasza:
26%
Eh
2022. ápr. 13. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
100%
Az eleje rendben, de a "zsákmányol ki" után picit nekem kuszának tűnik. (De ez csak én vagyok. 🙂) Értem, hogy mit mondasz vele, csak megtöri a mondat gördülékenységét (számomra). De egyébként egy tény van megfogalmazva benne.
2022. ápr. 13. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Az "azt viszont bizonytalanul is" helyett én csak annyit írnék, hogy "főként hogy".

Így kicsit értelmesebb a mondat, mert az első verziónak 2x futottam neki. Értem már mit akarsz írni, de emiatt lesz erőltetett, túltekert a szöveg.

Plusz egy kis nyelvtani csipkelődés: , helyett ; legyen.

Illetve kell még legalább egy , a mondatba. Tehát:


"A halál olyan, akár egy utálatos rabló; ugyan nem tudhatod mikor zsákmányol ki, főleg\főként, hogy mennyit, kiket, s mennyi mindent vesz majd el tőled."

2022. ápr. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az "ugyan" nekem furcsa, olyan befejezetlen hatást kelt. Nekem egy "mert" odaillőbb lenne.
2022. ápr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Oravecz Nóra megkönnyezné
2022. ápr. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
94%

Én egyszerűsíteném, a kevesebb néha több.

"A halál olyan, mint egy rabló, aki nem tudod mikor rabol ki, de azt igen, hogy mi mindent vesz majd el tőled."

De így is kicsit sok nekem talán. De lehet más az ízlésünk.

2022. ápr. 13. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
100%
Nekem is jobban tetszik ez az utolsó verzió.
2022. ápr. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Prokopf ***** válasza:
Jó. Egyenként, vagy mindent ha Téged (=tenmagad).
2022. ápr. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!