Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha én nem törődök más emberek...

Ha én nem törődök más emberek nyomorával akkor én nem vagyok együttérző ember?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 15. 08:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát nem.
2022. ápr. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez helyzet- és szituációfüggő.
2022. ápr. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez attól függ.


Ha pl. keveset keresel, odamegy egy hajléktalan, hogy éhezik, de te tudod, ha akkor adnál neki, akkor neked az egyik nap ki kéne hagyni a reggelit, ezért nem adsz neki, nem fogja azt jelenteni, hogy nem vagy együttérző.

Ha viszont tudod, hogy mindenféle probléma nélkül megtehetnéd, hogy adsz neki egy kiflire valót, de mégsem teszed, mert lesz*rod, na akkor nem vagy együttérző.

Vagy, ha te vagy a főnök, és az egyik alkalmazottad elkésett, mert reggel elütötték a macskáját. Ha erre azt mondod, hogy te utálod a macskákat, nem érdekel, meg is bünteted a késésért, akkor nem vagy együttérző.

Ha viszont ez az alkalmazott már hatodjára késik különböző ürügyek miatt, és ez a legutóbbi ürügy, és megbünteted, attól nem leszel nem együttérző, csak következetes.


Nagyban múlik a szituáción.

2022. ápr. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én máshogy látom a hajléktalanok helyzetét. Szerintem amiért pénzt adsz azt támogatod, amíg kap pénzt addig nem fogja abbahagyni a koldulást, és álltalában a pénze 90% piára költi, ha nem kapna, elmenne egy szállóra. Szerintem nagyobb kárt okozok neki ha adok neki pénzt. Persze ez más ha tudom mire költi.
2022. máj. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!